Na topie

Odkurzacz bezobsługowy - tak może być nazywany model iRobot Roomba i7+

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Poprzednie Roomby eliminowały konieczność pilnowania, czy automatyczny odkurzacz dobrze radzi sobie z czyszczeniem podłóg. Nowa nie potrzebuje człowieka nawet do opróżniania zbiornika z kurzem i okruchami.

 • Odkurzacz bezobsługowy - tak może być nazywany model iRobot Roomba i7+
A A

Odkurzanie znajduje się wśród najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Nie dziwi więc, ze nie tylko gadżeciarze wzbogacają swój „czystościowy arsenał” o roboty sprzątające. Tym bardziej że z roku na rok są to coraz bardziej godne uwagi urządzenia, a najnowsza Roomba firmy iRobot pokazuje, co udało się już osiągnąć.

W poprzednich latach inżynierowie iRobot zdołali dopracować system mapowania pomieszczeń, dzięki czemu automatyczny odkurzacz jest w stanie szybko i sprawnie pozbyć się kurzu i zabrudzeń z podłogi, a człowiek może w tym czasie oddać się relaksowi. Nie zaskakuje także funkcja automatycznego podjazdu do ładowarki i równie samodzielnego powrotu do pracy.

iRobot Roomba i7+ wygląd
To sterowana smartfonem Roomba i7+ z podwójną szczotką oraz systemem zapamiętywania układu i nazw pomieszczeń.

Człowiek jest więc coraz bardziej odciążany, a w modelu iRobot Roomba i7+ odchodzi mu kolejny „kłopot”. Nowy robot sprzątający (który bazuje na świetnej Roombie 980 i dzieli z nią podstawową funkcjonalność) został wyposażony w ciekawe rozwiązanie. W stacji ładowania pojawił się mianowicie mini-kosz, do którego odkurzacz sam wsypuje kurz i okruchy nagromadzone podczas pracy.

iRobot Roomba i7+ kosz

Użytkownik nie musi więc już zajmować się opróżnianiem zbiornika w urządzeniu. Do jego obowiązków należy jedynie przerzucenie worka do większego kosza, a o takiej potrzebie zostanie poinformowany przez aplikację na smartfona. Brzmi świetnie? Bez wątpienia, ale niestety cena nie chce spadać. Nowa Roomba będzie kosztować 950 dolarów.

Źródło: TechRadar, The Verge, iRobot

Odsłon: 4097 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. levusek1992
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-06 14:47

  Poczekam 5 lat aż będzie tańsza i kupuje!

  Skomentuj

  1. mutissj
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-09-06 14:52

   a ja poczekam 10 lat, aż bardzo stanieje i kupie

   Skomentuj

   1. davidoff
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-06 18:31

    nie trzeba czekać ROBOROCK S50 od Xiaomi w zupełności wystarczy a kosztuje ok 1350-1400zł. Bardzo sceptycznie podchodziłem do takich zabawek ale szybko zmieniłem zdanie teraz nie wyobrażam sobie bez niej życia ;) naprawdę podłogi są czystsze ale nie przez moc tylko regularne odkurzanie i mopowanie wystarczy raz dziennie jak przejedzie zajmuje mu to ok 30-35min.

    Skomentuj

 2. Irrlicht
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2018-09-06 22:50

  A czy długie włosy umie sobie samo odplątać, czy jednak trzeba troszkę doglądać?

  Skomentuj

 3. TomiF
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-11 02:14

  Sorry, ale w świecie robotów kończy się czas roomby. Wymyślają koło na nowo a koło wciąż to samo a jak dodadzą popielniczkę od razu krzyczą 1000ka więcej. Kompletna bzdura jak za i7+ mogę mieć 7 gadżetów do domu https://mamibot.tech/pl/21-zestawy-roboty-sprzatajace

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!