Gadżety

Odkurzacz bezobsługowy - tak może być nazywany model iRobot Roomba i7+

z dnia 2018-09-06
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Poprzednie Roomby eliminowały konieczność pilnowania, czy automatyczny odkurzacz dobrze radzi sobie z czyszczeniem podłóg. Nowa nie potrzebuje człowieka nawet do opróżniania zbiornika z kurzem i okruchami.

Odkurzanie znajduje się wśród najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Nie dziwi więc, ze nie tylko gadżeciarze wzbogacają swój „czystościowy arsenał” o roboty sprzątające. Tym bardziej że z roku na rok są to coraz bardziej godne uwagi urządzenia, a najnowsza Roomba firmy iRobot pokazuje, co udało się już osiągnąć.

W poprzednich latach inżynierowie iRobot zdołali dopracować system mapowania pomieszczeń, dzięki czemu automatyczny odkurzacz jest w stanie szybko i sprawnie pozbyć się kurzu i zabrudzeń z podłogi, a człowiek może w tym czasie oddać się relaksowi. Nie zaskakuje także funkcja automatycznego podjazdu do ładowarki i równie samodzielnego powrotu do pracy.

iRobot Roomba i7+ wygląd
To sterowana smartfonem Roomba i7+ z podwójną szczotką oraz systemem zapamiętywania układu i nazw pomieszczeń.

Człowiek jest więc coraz bardziej odciążany, a w modelu iRobot Roomba i7+ odchodzi mu kolejny „kłopot”. Nowy robot sprzątający (który bazuje na świetnej Roombie 980 i dzieli z nią podstawową funkcjonalność) został wyposażony w ciekawe rozwiązanie. W stacji ładowania pojawił się mianowicie mini-kosz, do którego odkurzacz sam wsypuje kurz i okruchy nagromadzone podczas pracy.

iRobot Roomba i7+ kosz

Użytkownik nie musi więc już zajmować się opróżnianiem zbiornika w urządzeniu. Do jego obowiązków należy jedynie przerzucenie worka do większego kosza, a o takiej potrzebie zostanie poinformowany przez aplikację na smartfona. Brzmi świetnie? Bez wątpienia, ale niestety cena nie chce spadać. Nowa Roomba będzie kosztować 950 dolarów.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: TechRadar, The Verge, iRobot

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  A czy długie włosy umie sobie samo odplątać, czy jednak trzeba troszkę doglądać?
 • avatar
  Poczekam 5 lat aż będzie tańsza i kupuje!
  Zaloguj się
 • avatar
  Sorry, ale w świecie robotów kończy się czas roomby. Wymyślają koło na nowo a koło wciąż to samo a jak dodadzą popielniczkę od razu krzyczą 1000ka więcej. Kompletna bzdura jak za i7+ mogę mieć 7 gadżetów do domu https://mamibot.tech/pl/21-zestawy-roboty-sprzatajace