Na topie

Jeśli laptop, to jakiej firmy? Ranking Laptop Mag

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Najlepszych laptopów nie produkuje już Apple, teraz na czele rankingu znajdują się Lenovo, ASUS i Dell. Za co konkretnie należy te firmy docenić?

Jeśli laptop, to jakiej firmy? Ranking Laptop Mag

A A

Laptopy z roku na rok stają się coraz bardziej mobilne, a zarazem wydajne, co sprawia, że nie brakuje osób, które decydują się na ich zakup. Wybór odpowiedniego dla siebie sprzętu nie należy jednak do najłatwiejszych, ale jest ktoś, kto w tym pomaga. Jak co roku ekipa Laptop Mag przygotowała ranking najlepszych producentów przenośnych komputerów. Na jaką markę postawić jest dziś najlepiej, wybierając laptopa do pracy lub do domu?

Lenovo na pozycji lidera, a za nim ASUS i Dell

Z szóstego w 2015 roku i czwartego rok później, teraz Lenovo wspięło się na pozycję lidera rankingu Laptop Mag. Innymi słowy, jest zdaniem tej redakcji najlepszym dzisiaj producentem laptopów. Uzyskał łączną notę 90/100, na co złożyły się: świetna jakość wykonania, dobre komponenty i wydajność, innowacyjność na najwyższym poziomie, prawie doskonały stosunek ceny do możliwości, różnorodność oferty i niezłe wsparcie techniczne.

Laptop Mag Lenovo

Tuż za Lenovo uplasowała się firma ASUS, której laptopy – według Laptop Mag – cechują się najlepszą relacją cena-możliwości, dobrymi parametrami i świetnym wyglądem. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie pozostawiające nieco do życzenia wsparcie producenta. Miejsca trzecie i czwarte przypadły firmom Dell (83/100) i HP (82/100), które oferują poprawne i dobrze wycenione konstrukcje, a do tego całkiem niezłe wsparcie.

Laptop Mag ASUS, Dell, HP

Słabe Apple i jeszcze gorsi producenci

Tegoroczny ranking przynosi pewną ogromną zmianę. Firma Apple, która przez ostatnie sześć lat zajmowała pozycję lidera, teraz poleciała ostro w dół – dopiero na piąte miejsce. Powód? Przede wszystkim wysokie ceny, przeciętna innowacyjność oraz nieudany pomysł z eliminacją podstawowych portów w MacBookach Pro. Marka wciąż jednak chwalona jest za jakość wykonania i wydajność oraz wsparcie techniczne. 

Laptop Mag Apple

Apple otrzymało notę 78/100, tak samo jak Acer, oferujący znacznie atrakcyjniejszy stosunek ceny do możliwości, ale cechujący się jeszcze niższą innowacyjnością i niezbyt zachęcający kwestiami wsparcia technicznego (a szczególnie gwarancji). Gorsze okazały się jeszcze między innymi MSI (76/100) i Razer (73/100), których laptopy podsumowano tak: niezła jakość i innowacyjność, ale kiepski design, wsparcie i opłacalność.

Laptop Mag Acer, MSI, Razer 

Miejsce dziewiąte przypadło Samsungowi (68/100) za kiepską innowacyjność, nie najlepsze wsparcie i ogólnie przeciętną jakość. Na miejscu dziesiątym z notą 66/100 uplasował się zaś Microsoft, którego laptopy cechują się bardzo dobrą jakością wykonania i wydajnością, ale wyglądają przeciętnie i brak im innowacyjności. Są też, zdaniem Laptop Mag, zdecydowanie za wysoko wycenione.

Laptop Mag Samsung, Microsoft

Źródło: Laptop Mag

Odsłon: 6848 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. raffal81
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-04-11 10:26

    Powiem tylko jedno NIGDY LENOVO, jak działa to ok, jak przestanie to.... koszmar i piekło.

    Skomentuj

    1. tomto
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-11 10:52

      Znaczy chodzi Ci o naprawy gwarancyjne?
      Czy może o to, że sprzęt jest nienaprawialny?

      Skomentuj Historia edycji

      1. patrykSz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-14 22:40

        Jeśli chodzi o serwis lenovo nie ma problemu. Słyszałem że jeden serwis robił problemy i odbiło się to czkawką całej marce, ale teraz już wszystko działa ok. Mój prywatny laptop był niedawno testerem. Przysłali mi naprawionego w ciągu 14 dni, także złego słowa nie powiem.

        Skomentuj

    2. hryna1717
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-11 11:09

      Mam Laptopa lenovo. Pod koniec gwarancji dysk twardy zaczął szwankować. W moim przypadku zgłoszenie usterki, wymiana dysku i zwrot urządzenia przebiegł sprawnie i bez jakichkolwiek problemów.

      Skomentuj

    3. sedarpl
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-11 11:17

      Dokładnie tak.
      Ten cały "ranking" to chyba spóźnione żarty z Klientów na 1 kwietnia ;-|

      Rozumiem, że wysoko Asus, Dell, HP o Apple nie wspominając (to całkiem inna liga)..ale

      ..Lenovo na 1 miejscu?! Marka produkująca laptopy z taniego plastiku, psująca się na potęgę bez wsparcia Klienta nie wspominając o zerowej obsłudze gwarancyjnej...
      Co się dzieje ;-(

      Skomentuj Historia edycji

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-11 11:39

        chodzi o to że lenowo do PL pcha jakieś śmieci, które są dosyć wysoko wycenione. W podobnej cenie już za niemiecką granicą można kupić o wiele lepszy sprzęt Lenovo. Niestety problem dotyczy nie tylko Lenovo, ale wielu innych firm.
        Btw. przydałby się podobny ranking dla telefonów w różnych przedziałach cenowych, tj. jakość, cena, podatność na zniszczenie, koszty napraw, jakość i dostępność serwisu.

        Skomentuj

        1. januszb
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-04-11 12:08

          Ale dokładnie to samo robi Asus - a nawet jeszcze bezczelniej bo w PL drogo sprzedają ROG'i a oszczędzają na nich jak się da wkładając najtańsze podzespoły, lepszych procków się nie uświadczy, ddry na jeden kanał, gddry w grafice nie pewne samsungi tylko problematyczne microny itd. A zakup słabszego Asusa to porażka. Ostatnio w jakimś artykule ktoś polecał R558. Oglądałem to to w sklepie... kiedyś moje dziecko miało taki plastikowy komputerek. To tak samo się poczułem jak wziąłem to do ręki. Nie żebym chciał oczerniać Asusa bo sam używam ale uważam, że za drogo się cenią. Lenovo nie znam ale nigdy dobrego słowa o nich nie słyszałem, to już nie IBM. Więc jak dla mnie to podium wyglądałoby podobnie jak Pioruna 1) Dell, 2) Asus - ale na temat Lenovo się nie wypowiadam.

          Skomentuj

          1. Qazzy
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-12 01:35

            a serwis asusa jest słynny ze swojego "nastawienia do klienta" (przez grzeczność nie powiem którym otworem...)

            Skomentuj

  2. Nutaharion
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-11 10:40

    ASUS i gwarancja na poziomie 3/5 xD?
    Polecam cokolwiek do nich zgłosić to w 5 dni będzie odebrane i przywiezione z powrotem już naprawione.
    Powiem, że w moim sercu zawsze ASUS bo cokolwiek się stanie to szybki kontakt, jutro kurier i zaraz sprzęt znowu do użytku.

    Skomentuj

    1. tomto
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-11 10:55

      "w 5 dni będzie odebrane i przywiezione z powrotem już naprawione."
      Ja mam trochę inne doświadczenie. Nie dość, że naprawa trwała ponad 10 dni, to jeszcze otrzymałem sprzęt nienaprawiony. Na szczęście w paczce była też część zamienna, którą we własnym zakresie wymieniłem i sprzęt znowu był sprawny.
      Ja miałem tak tylko raz, więc to nie jest jest reguła, chyba że taki osób jak ja jest więcej.

      Skomentuj

  3. sjozwiuk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 10:41

    Ja polecam firmę krzak.

    Skomentuj

  4. Piorun
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-04-11 10:50

    U mnie podium wyglądałoby tak:
    1. Dell
    2. Asus
    3. Lenovo

    Skomentuj

  5. olszi
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-04-11 13:37

    "Tegoroczny ranking przynosi pewną ogromną zmianę. Firma Apple, która przez ostatnie sześć lat zajmowała pozycję lidera, teraz poleciała ostro w dół – dopiero na piąte miejsce. Powód? Przede wszystkim wysokie ceny, przeciętna innowacyjność oraz nieudany pomysł z eliminacją podstawowych portów w MacBookach Pro."

    Tak jakby w poprzednich latach było inaczej, ten ranking to komedia, tak samo jak wszystkie inne w których produkt apple jest w czołówce.

    Skomentuj

  6. MrOsamaful
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 14:18

    Jakaś kpina i nieporozumienie. Lenovo w ogóle powinno być wykluczone z tego rankingu, żeby nie promować tego szajsu.

    Skomentuj

  7. WhiteDrag0n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 16:54

    Widzę tutaj sporo hejtów na Lenovo, więc chciałem się spytać - jakie modele laptopów polecacie osobiście? 15,6", możliwie coś z 8GB RAMu DDR4, dyskiem SSD 256GB, procesorem od i3 wzwyż oraz w miarę dobrą kartą graficzną (sama integra to moim zdaniem zdecydowanie za mało). Przedział cenowy 2000-2500zł. Bo co jak co, ale lepszego stosunku możliwości do ceny to chyba żadna inna marka nie ma.

    Skomentuj

  8. derekpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 17:17

    Ech - w polsce argumentem jest cena a nie jakosc przez co producenci pchaja plastik fantastich aby jak najbardiej zredukowac cene. Ja mam lenovo seria T zlego slowa nie powiem sprzet praktycznie nie zniszczalny wczesniej HP elitebook takze zero problemow. Kiedys mialem budrzetowego Acer'a - nigdy wiecej budrzetowego sprzetu. Praktycznie kazdy producent ma linie biznesowa ktora kosztuje wiecej ale za to materialy jak i gwarancja jest inna ale to kosztuje. Co do Apple - nalezalo im sie drogie a portow jak na lekarstwo fakt wykonanie i materialy bardzo dobre

    Skomentuj

  9. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-11 19:24

    Nie wiem co wy robicie z tymi komputerami ale ja mam od 4 lat Lenovo Y580 i zero problemow. Na pokladzie i7, GTX660 i 16GB RAM, jedyne co w nim zrobilem to zamienilem HDD na SSD Samsung 840 PRO, a HDD przelozylem w kieszen napedu DVD. Wszystko pracowalo pod Win 8, a teraz juz od dawna pod Win 10. Bateria trzyma nadal dosc dlugo jak na swoj wiek. Kupiony w PL w Xkom. Wczesniej mialem Toshibe A100 Core 2 Duo T7200, GF 7600 i 4GB RAM pod Win XP a pozniej Win 7. Kupiony w 2008 roku, jako glowny komp dzialal do 2013, pozniej przelezal w szafie i sprzedalem go w 2016 roku jeszcze dzialajacego. Kupiony w Vobis.

    Skomentuj

  10. mati306
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-12 10:01

    Też nie rozumiem tych negatywnych komentarzy w stosunku do lenovo. Swojego Y510P mam już od bodajże 4 lat. Raz upadł na ziemię w torbie, ostatnio przypadkowo wylałem na klawiaturę sok, ale dalej działa bez problemu. Dostęp do części pod pokrywą mógłby być troszkę lepszy, jednak do podstawowego wyczyszczenia w zupełności wystarczy. Jedyny mankament, to jakieś lekkie zwarcia na metalowej obudowie, przez co są szumy w mikrofonie.

    Skomentuj

  11. madzielaa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-27 17:27

    ja aktualnie do serwisu lenovo nic nie mam, miałam kilka sytaucji w których była potrzebna interwencja serwisu, ale wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo