Na topie

Jutro ruszy aktualizacja MIUI 9 Global

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Aktualizacja Androida Producenci: Xiaomi

Znamy dokładną listę smartfonów Xiaomi, których właściciele będą mogli cieszyć się nową wersją nakładki MIUI.

  • Jutro ruszy aktualizacja MIUI 9 Global
A A

Smartfony z logo Xiaomi cieszą się sporym zainteresowaniem, ich użytkowników nie brakuje także w Polsce. Z pewnością pozytywnie odebrane zostaną informacje, jakie producent właśnie ujawnił.

Okazuje się bowiem, że na jutro zaplanowany został start aktualizacji MIUI 9 Global w stabilnej wersji. Oczywiście łatwo domyślić się, że będzie to proces stopniowy. To kiedy można będzie pobrać nową wersję tej rozbudowanej nakładki zależy w głównej mierze od tego, z jakiego urządzenia się korzysta.

Na pierwszy ogień (właśnie od jutra) pójdą 3 modele. To popularny Xiaomi Redmi Note 4, a także stosunkowo nowe propozycje, a mianowicie Xiaomi Mi Mix 2 i Xiaomi Mi Max 2. Nie należy jednak oczekiwać, że aktualizacja od razu udostępniona zostanie wszystkim, systematycznie pojawiać powinna się w kolejnych regionach.

MIUI 9 Global

Co z innymi smartfonami? Lista modeli objętych aktualizacją jest na szczęście zdecydowanie dłuższa. Problem w tym, że w ich przypadku poczekać trzeba będzie dłużej.

Wprawdzie królują tu urządzenia z dwóch ostatnich lat, pojawiają się miłe wyjątki. Powody do zadowolenia mogą mieć właściciele Xiaomi Mi 2 z 2012 roku. To najstarszy model objęty aktualizacją.

MIUI 9 Global

Źródło: Xiaomi

Odsłon: 5742 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. Enthu5iast
    Oceń komentarz:

    17    

    Opublikowano: 2017-11-02 14:32

    To się nazywa wsparcie! Nawet leciwy Mi2 dostanie update! Brawo Xiaomi!

    Skomentuj

  2. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-02 15:37

    Tylko czy będzie w tym nowa wersja Androida, czy stary Android + nowe MIUI - tak jak jest w tej chwili, gdy mam Androida 6 z MIUI 8.5?

    Skomentuj

    1. cincin27
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-11-02 15:48

      Stary android + nowe miui. W Redmi 3 nie było (i nie będzie) żadnej aktualizacji bazy androida...

      Skomentuj Historia edycji

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-11-02 17:15

        np w. redmi 3 i innych samrtfonach z snap 800/801 nie będzie androida 7 i wyższych bo ponoć czegoś tam brakuje to sprawnego działania. chociaż innego zdania są twórcy cyanogenmod / lineageos

        Skomentuj

        1. cincin27
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-02 17:53

          Ale Androida 6 na Redmi 3 by mogli dać...

          Skomentuj

          1. Bezimienny
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-11-02 18:14

            Mam Xiaomi Redmi note 3 pro i działa na android 6.0.1

            Skomentuj

    2. skypan
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-02 18:16

      Xiaomi potrafi czasami zaskoczyć. Obecnie mam MIUI 8.5.4.0 i Andka 7.1.2. Samo przyszło parę dni temu przez OTA na Redmi 4x. W sumie nie wiem po co jak już wchodzi MIUI 9.

      Skomentuj

      1. Vautrin
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-03 08:29

        Masz Andka 7.1.2, co, jak, gdzie? :P Mi zaktualizowało do MIUI 8.5.4.0 tak jak Tobie ale Andek nadal 6.0 :/

        Skomentuj

  3. sabuk2006
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-02 17:20

    Witam.
    Mam Xiaomi Redmi Note 4 i po aktualizacji mam Android Version 7.0 i MIU 9. Wszystko przebiegło OK.

    Skomentuj Historia edycji

  4. havocki
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-02 18:43

    Miałem Xiaomi Mi2S, naprawde swietny telefon.

    Skomentuj

  5. filus87
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-02 20:44

    Jutro? Na mi6 dostałem aktualizację ponad tydzień temu.

    Skomentuj

  6. KMyL13
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-11-03 08:45

    Jak ja to uwielbiam, że wszędzie w informacjach pomijany jest mój Xiaomi Redmi 4 Prime :/

    Nawet Xiaomi go nie podaje XD Chryste Panie...

    Skomentuj

    1. Niepiskoj
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-03 12:24

      Przyczyna jest prozaiczna, mała sprzedaż. Wspierają najbardziej te urządzenia gdzie baza użytkowników jest największa. Czy to dobrze czy to źle? Dla większości pewnie tak, a czy dobrze dla Xiaomi to pokażą już dochody firmy.

      Skomentuj

      1. KMyL13
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-11-03 15:29

        To jest twój wymysł, prawda? Bo pleciesz bzdury wierutne: ja nie wierzę, że nie dostanę MIUI 9.
        O androidzie 7 od Xiaomi zapomniałem - tego nie dostanę, ale MIUI 9 MUSZĘ dostać - chociażby dlatego, ze dostępna była "MIUI 9 China Developer ROM 7.11.2 " i Redmi 4 Prime był wymieniany w gronie wspieranych modeli.

        Także burdel organizacyjny to oni mają konkretny...
        A mi i tak nie śpieszno - po problemach z przedostatnią aktualizacją spokojnie poczekam i prześwietlę fora, wyszukując wzmianek o bugach...

        Skomentuj

        1. Niepiskoj
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-07 04:43

          Tak się domyślam, ale nie twierdzę że nie dostaniesz tylko że nie na początku. Zresztą sprawdź na tym ich syfiastym forum co oni w ogóle wyrabiają z aktualizacją, najpierw podali że pomału wkracza teraz się wykręcają że chodził im że najpierw część ludzi dostanie coś co ich spece od ̶k̶ł̶a̶m̶s̶t̶w̶ marketingu nazwali Global Stable Beta.