Na topie

Kolejne spojrzenie na Far Cry 5

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Ubisoft opublikował krótki materiał wideo. Pokazuje on kilka ujęć z rozgrywki, twórcy zdradzają też interesujące fakty z nią związane.

  • Kolejne spojrzenie na Far Cry 5
A A

Far Cry to jedna z bardziej lubianych serii gier, jakie ma w swojej ofercie Ubisoft. Coraz bliżej do premiery Far Cry 5, o którym możemy przypomnieć sobie z uwagi na opublikowany przez twórców materiał wideo.

Dzięki niemu mamy okazję rzucić okiem na kilka kolejnych ujęć z rozgrywki. Jednocześnie poznać możemy trochę interesujących faktów. Potwierdzono chociażby, że względem poprzednich odsłon serii znacząco zwiększy się liczba postaci niezależnych - z około 25 do ponad 65.

Jak już zapewne dobrze wiecie, akcja Far Cry 5 rozgrywać będzie się w USA (stan Montana), w fikcyjnym regionie Hope County. Wykreowany świat ma być bardzo duży, otwarty, ale jednocześnie wypełniony atrakcjami. Zaliczyć trzeba będzie do nich także spotkania z dziką zwierzyną, chociaż trzeba uważać, ponieważ niekiedy może okazać się to niebezpieczne.


Far Cry 5 dostępny będzie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premiera początkowo planowana była na 27 lutego 2018 roku. Jakiś czas temu poinformowano jednak o drobnym opóźnieniu i poczekamy do 27 marca 2018 roku.

Źródło: Ubisoft US

Odsłon: 4934 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. michael85
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-19 23:16

    Prawdziwe FC skończyło się na FC1. Później były Crysisy. To co tutaj mamy to kolejna nieudolan próba nawiązania do sukcesu którego raczej nie powtórzą. Zresztą inne studio inne podejście do tematu. Tylko nazwa gry została niezmieniona.

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2018-01-20 00:11

      FC 3 może nie był idealny ale jak na ogranie tytułu niedługo po premierze to bawiłem się nieźle. Zresztą spotykam sporo takich komentarzy.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Ladros
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-01-20 00:39

        FC3 był najlepszy. FC1 owszem również świetny, ale to kwestia sentymentu.
        Najgorsze jest to, że FC3 mógłby być jeszcze lepszy, ale twórcy mieli narzucony limit czasu do premiery i musieli obcinać grę.

        Skomentuj

      2. pawluto
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-20 10:29

        Far Cry 3 to najlepsza gra z tej serii.
        do dziś pamiętam jak ją ukończyłem a potem...Chodziłem , jezdziłem , latałem , pływałem bez fabuły ...Byle by tylko popatrzeć na widoki , zwiedzać, uciekać przed zwięrzętami czy psami...No i rozwalać z pływającego kutra i z działka...:)
        FC3 - dobra gra , potem upadek serii , słonie , bajery ...
        Ta nowa część też nie zachęca do zabawy...

        Skomentuj

        1. Sharimsejn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-01-20 15:55

          Ja z kolei uważam, że 5 będzie naprawdę dobrą częścią ale tematyka nie każdemu może podejść.

          Skomentuj

  2. Betonowy Druid
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-20 10:39

    Ze świetnością FC1 bym tak nie szalał, na swoje czasy był super, ale teraz to tak sobie średnio ciekawa, trudnawa gierka z przeszłości, wpisująca się w kanon podobnych sobie ze swoich czasów. FC2 był takim poligonem sandboxowym, który jakoś pozwolił opracować FC3 i to dopiero była ciekawa gra.
    FC4 było mniej umiejętną próbą grzania kotleta, wydaje mi się że siłą FC3 było oderwanie od normalnego świata, a błędem FC4 i 5, jest próba wklejenia tego znanego nam świata do gry.
    Tak czy siak, zabawa będzie i kolejny kotlet do zjedzenia, strawiłem wszystkie assasiny, to z żadnym fc nie będzie problemu.

    Skomentuj

  3. wojciechu15
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-20 10:39

    Jeżeli nie ogarną AI która uzbrojona w karabin umożliwia zbliżenie się w otwartym terenie na odległość ciosu nożem to cienko to widzę..

    Skomentuj

  4. studionti
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-21 11:47

    Najbardziej obawiam się fanatyzmu multi kulti, który w zamian za dofinansowanie projektu zobowiązani są wdrażać autorzy dużych projektów. Tak było z np.: Mass Effect Andromeda, gdzie zatrudniono bezproduktywnych lewaków ds. intersectional diversity in games.

    Skomentuj

  5. batery
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-01-21 15:05

    Lubie FC, ale toto tutaj wygląda słabawo, drewniane ruchy i animacja, jakbym trailer widział sprzed 5 lat...