Gry

Kolejny klub piłkarski inwestuje w e-sport

opublikowano przez Martyna Szweda w dniu 2019-03-13

Można zauważyć pewnego rodzaju trend otwierania dywizji e-sportowych przy klubach piłkarskich. Pogoń Szczecin postanowiła nie zostawać w tyle i wraz z szczecińskim Polbitem utworzyła własną e-sportową drużynę.

Na świecie już ponad 200 klubów piłkarskich postanowiło zainwestować w e-sport. W Polsca ta ilość jest zdecydowanie skromniejsza, ale trend jest równie mocno zauważalny nad Wisłą. Swoich podopiecznych zmagających się w cyber-rozgrywkach mają jużm.in GKS Tychy, PIast Gliwice czy Legia Warszawa. Do tego grona postanowił dołączyć klub Pogoń Szczecin. 

Organizacja przy wsparciu szczecińskiej firmy IT - Polbitu stworzyła swoją własną e-sportową dywizję. Polbit Pogoń Szczecin E-SPORT - bo tak brzmi pełna nazwa drużyny - będzie rozgrywała turnieje FIFA. Właściciele zapewniają jednak, że to dopiero początek i z czasem powstaną kolejne drużyny grające w Fortnite, LoLa, czy CS'a.

Ekstraklasa CUP

Młoda drużyna swój pierszy turniej - Ekstraklasa CUP -  rozegra 18 marca w Warszawie. Klub będzie reprezentować Nikodem "Piko" Pawlak oraz jeden z zawodników pierwszego składu klubu piłkarskiego. W barwach Pogoni występować ma także w przyszłości Marcin "mrn" Sczes należący do Alsen Team.

 

Źródło: www.pogonszczecin.pl

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No no w tych czasach tak prężnie się wszystko rozwija, że nie mogę się doczekać Odra Wodzisław Fortnite team
 • avatar
  PSG.LGD radzi sobie bardzo dobrze, na docie gruby hajs zgarniają wiec nie ma sie co dziwić
 • avatar
  A już myślałem że chodzi o mój LKS Inter Gnojnica.
 • avatar
  E-sport zasługuje na paraolimpiadę.
  Zaloguj się
  -4