Na topie

Kolejny rekord na Steam

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Steam

Pod koniec zeszłego roku przełamana została bariera 17,5 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. To już nieaktualny rekord.

 • Kolejny rekord na Steam
A A

O platformie Steam słyszał pewnie każdy gracz. Oczywistym jest, że nie każdy z niej korzysta, ale baza użytkowników jest tu już naprawdę ogromna i dlatego też nie dziwią kolejne rekordy.

Pod koniec zeszłego roku przełamana została bariera 17,5 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników. To jednak wynik, który został już zdecydowanie poprawiony. Statystyki dotyczące tej samej kwestii z 6 stycznia pokazują, iż mówić można o liczbie przekraczającej 18,5 mln.

Warto przy tym zaznaczyć, że około 7 mln graczy bawiło się przy jednej z gier, podczas gdy reszta przeglądała ofertę platformy lub po prostu była na niej zalogowana. W niczym nie umniejsza to jednak skali sukcesu. Baza użytkowników Steam rośnie bardzo systematycznie i można już zacząć przyjmować zakłady o to, kiedy liczba jednocześnie zalogowanych przekroczy 20 mln.

Steam ponad 18 mln użytkowników

Jeśli chodzi o najpopularniejsze gry, to tutaj od pewnego czasu nic się nie zmienia. Z dużą przewagą nad resztą stawi przewodzą: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 i niekwestionowany dominator Playerunknown's Battlegrounds.

Korzystacie z platformy Steam?

Źródło: steampowered, wccftech

Odsłon: 3883 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Cacek93
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-01-08 20:36

  Stwierdziłbym, że przyczyną kolejnego rekordu jest PUBG i społeczność z Azji gdzie stał się bardzo popularny i wypiera gry moba. Stąd też znaczny przyrost graczy z Chin na steamie.

  Skomentuj

  1. silvver
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-01-08 20:43

   Pomijając np. fakt, że funkcje społecznościowe w Chinach zostały zablokowane przez ich rząd :>

   Skomentuj

   1. Damian Szymański
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-01-08 22:20

    Steam uwzględnia statystyki z Chin. Przykład? Sprawdź udział wersji językowych na Steam. Największy wzrost w ostatnim półroczu odnotował właśnie chiński.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!