Na topie

Konferencja Microsoftu - podsumowanie dla leniwych

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Surface Studio, Surface Book i7, Windows 10 Creators Update, Paint 3D i gogle VR - oto 5 najważniejszych nowości z konferencji Microsoftu.

  • Konferencja Microsoftu - podsumowanie dla leniwych
A A

Środowy wieczór upłynął pod znakiem konferencji Microsoftu. Gigant z Redmond zaprezentował nowe sprzęty i programy, które na tych sprzętach będzie można wykorzystać. Zamiast zanudzać was najmniejszymi szczegółami, postanowiliśmy w dwóch słowach streścić wam, co też takiego pokazał wczoraj światu Microsoft. Przegląd czas zacząć.

Microsoft Surface Studio - nowe spojrzenie na komputer AiO

Oto gwiazda środowego wieczoru – Microsoft Surface Studio. To elegancko wyglądający komputer All-in-One o boku 12,5 mm i ergonomicznej konstrukcji. „To produkt, który zmieni sposób, w jaki pracujecie, tworzycie i uczycie się”, zapowiadali twórcy. Surface Studio ma 28-calowy wyświetlacz 4500 x 3000 pikseli z wiernym odwzorowaniem kolorów i 10-punktowym dotykiem. W jego wnętrzu drzemie procesor Intel Core i5 lub i7, dysk o pojemności do 2 TB, GeForce GTX 965M 2 GB lub GTX 980 4 GB oraz od 8 do 32 GB RAM-u. Ceny: od 2999 do 4199 dolarów. Oglądając filmik poniżej zwróćcie też uwagę na Surface Dial, ciekawe akcesorium dające szybki dostęp do narzędzi i ustawień:

Windows 10 Creators Update - kolejna duża aktualizacja

Na początku przyszłego roku system Windows 10 doczeka się kolejnej dużej aktualizacji. Creators Update, bo tak będzie się nazywać, wprowadzi nowe narzędzia 3D, turnieje i live-streaming do aplikacji Xbox oraz umieści „ludzi w centrum systemu Windows”.

Paint 3D - nowa wersja programu graficznego

Paint kojarzony jest raczej z ograniczoną funkcjonalnością, ale w nowej wersji ma się to zmienić. Teraz program obsługuje 3D i co ważne – obsługa ma być uproszczona do granic możliwości. Jak to działa? Zobaczcie na filmiku poniżej:

Microsoft Surface Book i7 - laptop udoskonalony

Podczas swojej konferencji firma Microsoft nie zaprezentowała nowego laptopa z serii Surface Book, ale pokazała światu odświeżoną wersję obecnego modelu. Wersja z dopiskiem „i7” będzie miała procesor – niespodzianka! – Intel Core i7. Dodatkowo wydłużony został czas pracy na jednym ładowaniu – do 16 godzin.

Gogle VR od Microsoftu - to coś dla Scorpio?

Kolejna dużą prezentacją Microsoftu są nowe gogle VR. Gadżet będzie kosztował 299 dolarów i nie będzie wymagał do działania ani zewnętrznych kamer, ani też systemów laserowych. Lista partnerów jest całkiem ciekawa, co oznacza, że oprogramowania nie powinno zabraknąć. Mówi się też, że mogą to być gogle tworzone z myślą o nowej konsoli, znanej obecnie jako Project Scorpio.

Źródło: Microsoft, The Verge

Odsłon: 8943 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. sn00p
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-10-27 09:56

    Wole nie oglądać konferencji Microsoft. Znów pewnie jakiś lunatyk biegał po scenie i roztrzęsionym głosem desperata krzyczał jakim niesamowitym rokiem dla firmy i całej społeczności był 2016. Żenujące :)

    Skomentuj Historia edycji

  2. Tomasz Słowik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-27 10:45

    W wideo prezentującym Painta musieli wcisnąć ludzi każdej narodowości... I jeszcze ten korpo bełkot przez cały czas.

    Skomentuj

    1. Dexterr
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-10-27 12:22

      I co z tego że każdej narodowości.. oczekujesz rasy aryjskiej?
      Ms sprzedaje produkty na całym świecie.

      Skomentuj

      1. Tomasz Słowik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-10-30 22:43

        Oczekuję, żeby nie było to równie subtelne. jak lokowanie produktów na TVN.

        Skomentuj

  3. TruePerson
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-27 10:50

    Ja tam narzekać nie będę- fajnie widzieć coś nowego. Microsoft Surface Studio wydaje się naprawdę fajnym pomysłem (zwłaszcza jeśli chodzi o grafików) i ten sufrace dial może być ciekawy. Zastanawia mnie tylko ilość funkcji jakąś będzie można dzięki niemu wykorzystać.

    Skomentuj

    1. atteru
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-10-27 12:26

      Nie ważne ile funkcji surface dial będzie obsługiwał to i tak się nie przyjmie, przynajmniej taka jest moja opinia, ludzie którzy wykorzystują komputery do pracy nie będą korzystać z kolejnego urządzenia które im będzie spierdzielać po każdym odłożeniu (marnowanie czasu na poszukiwanie czegoś pod ręką), ten sam problem jest z myszką, ale mysz to chociaż ma logiczne zastosowanie.

      Jeżeli chodzi o sam Surface Studio czy jak Oni to tam zwą, to cytat: „To produkt, który zmieni sposób, w jaki pracujecie, tworzycie i uczycie się”, jak zmieni? Bo mogę sobie go położyć i całkowicie zasłonić przestrzeń roboczą? Są już takie urządzenia, produkuje je Wacom, a konkretnie Cintiq i rozwiązanie dedytkowane grafikom wydaje się dużo lepsze niż kolejne "uniwersalne" rozwiązanie.

      Więc starają się na siłę odkryć koło na nowo

      A co do update'u to się nie wypowiem, ostatnia aktualizacja Windowsa 10 spowodowała ZRAWowanie mojego dysku zewnętrznego podłączonego do komputera, do którego system w czasie bootowania nie powinien mieć dostępu bez mojej zgody. Więc całe szczęście konto M$ poszło w piach a ja na jeszcze większe szczęście nie umieściu mnie "w centrum systemu windows".

      I nie zrozumcie mnie źle, bo system Win10 broniłem na tym portalu wiele razy pod względem technicznym, ale polityka M$ która zakłada że skoro coś jest podłączone do komputera na którym jest nasz system to mogę robić co mi się podoba z tym urządzeniem, braku ostrzeżeń przed aktualizacjami itp.

      Skomentuj

      1. mati306
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-10-28 13:29

        To jak Ty używasz załóżmy zeszytu do pisania czy kartki do rysowania? Też można zasłaniać sobie podczas pracy i jakoś nikt nie mówi, że to jest bezsensu.

        Skomentuj

  4. Himoto
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-10-27 14:17

    Niech dadzą konkurencje dla cintiq 13" i 21" w cenie 300$ i 500$ to ludzie kupią, a jak znowu przywalą cenę z kosmosu to nie mają czego szukać w tym segmencie bo, sektor tabletów graficznych, zwłaszcza ekranów graficzny[nie mylić z ekranami dla grafików np. Eizo] całkowicie przejął Wacom, i jedynie czym M$ mógłby z nimi walczyć to cena. Bo jeśli chodzi o osiągi to niestety ale nie ma szans dogonić Wacom'a który aktualnie z powodu bycia praktycznie monopolistą wysoko wycenia swoje produkty.

    Skomentuj

    1. atteru
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-10-28 09:07

      Może i wycenia wysoko, ale według mnie ich sprzęt jest wart swojej złotóweczki, dollara, kopiejki, rupli czy czegokolwiek by tam nie wymieniać. Bo jeżeli jesteś amatorem lub hobbystą kupujesz sobie Bamboo czy coś i jesteś happy, bo masz super sprzęt w super cenie, w momencie jak zaczynasz przechodzić na profesjonalizm to wyjdajesz dużo więcej, ale sprzęt dostajesz wprost proporcjonalnie lepszy.