Na topie

Tak (pięknie) wygląda nowy-stary Król Lew - film zadebiutuje w 2019 roku

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Disney Film Kiedy premiera Na Topie

Oficjalny zwiastun właściwie nie pozostawia złudzeń – już w najbliższe wakacje trzy pokolenia widzów ruszą do kin, by obejrzeć nową wersję filmu Król Lew.

  • Tak (pięknie) wygląda nowy-stary Król Lew - film zadebiutuje w 2019 roku
A A

Król Lew to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających filmów, jakie wyprodukował Disney. Dla wielu osób jest to klasyk doskonały i mówią oni „nie” wszelkim jego modyfikacjom. Informacje o planowanym „remaku” zostały więc przyjęte niezbyt pozytywnie, ale pierwszy zwiastun pokazuje, że być może wcale nie ma się czego obawiać, a przy okazji daje do zrozumienia jak bardzo zaawansowane (i piękne) może być dziś CGI.

Uczta dla oczu – tak można podsumować to, co przygotowuje Disney w nowej wersji Króla Lwa, która na ekrany polskich kin wejdzie 19 lipca 2019 roku. Na tyle, na ile można to oceniać po samym zwiastunie, producenci tego obrazu wykonali kawał dobrej roboty, znacząco zwiększając realizm, ale zachowując równocześnie niezwykły klimat animacji sprzed ponad dwóch dekad (tak, wygląda na to, że znów będziemy beczeć…). 

Wspomnijmy jeszcze, że reżyserem jest Jon Favreau (ten sam, który dwa lata temu odświeżył Księgę dżungli) i przejdźmy do zwiastunów. Na początek ten z polskim dubbingiem…

...a tu już w wersji oryginalnej:

Pomijając już jednak wszystko inne, to nawet jeśli uzna się nowego Króla Lwa za profanację, to naprawdę trudno nie docenić samej animacji, jaką udało się wygenerować komputerowo. To, jak duże (a równocześnie małe) są różnice pomiędzy wersjami z 1994 i 2019 roku, ukazano na tym materiale porównawczym (dzięki, IGN):

Źródło: Disney, IGN

Odsłon: 7019 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. PITUCH3
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-11-23 15:22

    HAIRWORKS , ray-tracing i inne :P

    Skomentuj

    1. Chiny_X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-11-23 16:46

      Tekstury nieco lepszej jakości ;)

      Skomentuj

  2. raffal81
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2018-11-23 16:49

    Jedna z piękniejszych bajek, z chęcią obejrzę w nowej wersji ;)

    Skomentuj

  3. smali
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-23 16:49

    RTX on :)

    Skomentuj

  4. Eternal1
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-11-23 17:23

    No i kolejna wizyta w kinie zaklepana ;)

    Skomentuj

  5. hollow_
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-11-23 17:47

    I to jest kurła remaster!

    Skomentuj

  6. forerun668
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-23 19:43

    https://en.wikipedia.org/wiki/Kimba_the_White_Lion

    Skomentuj

  7. Balrogos
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-11-23 23:15

    To jakiś żart marne CGI ma zastąpić króla lwa? jeszcze pamiętam jak płakałem jak wychodziłem z kina

    Skomentuj

  8. eltra
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-24 02:50

    Ooooooooo biere :)

    Skomentuj

  9. Warmonger
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-11-24 09:02

    Czy Disney już tylko odgrzewa stare kotlety? Księga Dżungli, Piękna i Bestia, teraz to.
    Technologia i duży budżet nie zastąpią braku nowych pomysłów :P

    Skomentuj

    1. bleblebleble
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2018-11-24 09:39

      Zobacz to.

      https://youtu.be/d8OI9FllKfg

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-25 01:52

      Nie odgrzewa, ale warto by dla kolejnego pokolenia odswiezyc najlepsze ich filmy.

      Pixar tak samo robi przeciez - nie wazne o czym film wazne ze fabula jest dosłownie taka sama.

      To samo u Disneya - nie musza nawet remastera robic bo wszystko jest na jedno kopyto.

      BTW nienawidzę shreka. Nie wiem czemu ale jak widzę na swieta ze z now w TV to wole wyłączyć TV.

      Skomentuj

  10. bullseye
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-24 09:34

    Zapomniałeś o najważniejszym kotlecie czyli Star Wars :D

    Skomentuj

  11. Aquagen
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-11-24 10:19

    Czy może przy okazji pochwalili się na jakim sprzęcie pracowali, nie chodzi mi o końcowy rendering, ale np. czy w swoich stacjach roboczych używali może tych nowych Quadro RTX ?

    Skomentuj

  12. pawluto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-24 10:20

    Brakuje im pomysłów na nowe filmy ?
    Obie wersje są świetne.
    Starsza jakby miała większą magię.

    Skomentuj

  13. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-11-24 15:18

    Ofak...
    Teraz nie wiem czy to jest render czy oni wytresowali tak te zwierzęta...

    Tak serio to ciekawe jestem na czym to renderowali i ile średnio renderowała się jednak klatka.

    Skomentuj

  14. Czadej
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-11-24 19:05

    Jak to GameBryo Engine :D

    Skomentuj

  15. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-11-24 19:26

    Ciekawe, czy kiedyś gry zbliżą się wyglądem do takich filmów CGI.
    Co do Króla Lwa, oglądnąłem go pierwszy, i raczej ostatni raz jakieś 2 tygodnie temu, kompletnie nie rozumiem zachwytów.
    Dla mnie przeciętniak.

    Skomentuj

    1. deton24
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-11-25 14:02

      Wstyd mi za takich ludzi, skoro sami się nie wstydzą prezetnować z takimi poglądami...

      Skomentuj

      1. Adrian Waleczny
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-11-25 17:35

        Możesz rozwinąć?

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-11-27 10:41

          A jaka bajka Ciebie zachwyca ? POKEMONY ? TELETUBISIE ? Naruto sruto ??? w ERZE gów.... bajek Król Lew jest wybitny.

          Skomentuj

          1. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-27 19:03

            ,,POKEMONY ? TELETUBISIE ? Naruto sruto ???'' - innych nie ma?

            Nie wiem, jaka mnie zachwyca, zachwyciła, chyba żadna, nie pamiętam, dawno żadnej nie oglądałem, z tego co pamiętam.

            O, przypomniało mi się, Dinozaur, świetne to było, na pewno też bajki z humorem ala Shrek, pierwsza część Epoki Lodowcowej, coś by się na pewno jeszcze znalazło.

            Skomentuj Historia edycji

          2. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-28 16:35

            No widzisz, a ja SZREKA nienawidzę, tak dennej bajki dawno nie widziałem.

            Skomentuj

          3. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-11-28 19:28

            No widzisz, a mi Król Lew nie podszedł :)

            Skomentuj

  16. benutzer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-06 15:01

    Ktoś wie, gdzie jest moja kopara?