Na topie

Nowe laptopy do gier na horyzoncie - przecieki o modelu z Core i7-9750H i GeForce GTX 1650

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Ujawniony model ma wykorzystywać nowe procesory Intela i karty Nvidii. Szykuje się ciekawa propozycja dla mobilnych graczy z mniej zasobnym portfelem.

  • Nowe laptopy do gier na horyzoncie - przecieki o modelu z Core i7-9750H i GeForce GTX 1650
A A

Rynek laptopów do gier rozwija się równie szybko co rynek komputerów PC. W planach są premiery nowych procesorów i kart graficznych, a producenci już nawet mają przygotowane gotowe konstrukcje.

Niedawno pisaliśmy o modelu firmy ASUS z procesorem AMD Ryzen 5 3550H i kartą GeForce GTX 1660 Ti. To jednak nie koniec nowości wypatrzonych w bazie 3DMark, bo pojawił się tam również tajemniczy laptop z procesorem Intel Core i7-9750H i kartą GeForce GTX 1650 (będzie to mobilny odpowiednik zapowiadanej karty dla PC).

Laptop Intel Core i7-9750H i Nvidia GeForce GTx 1650

O specyfikacji laptopa właściwie nie wiadomo za dużo. Procesor został wyposażony w 6 rdzeni/12 wątków o taktowaniu 2,6 GHz (zgodnie z informacjami producenta, w trybie Turbo ma ono wzrastać nawet do 4,5 GHz), natomiast karta bazuje na rdzeniu Turing i dysponuje 4 GB pamięci wideo GDDR5 o przepustowości 128 GB/s.

Jeżeli planujecie zakup nowego laptopa, ale topowe modele z kartami GeForce RTX 2000 są zbyt drogie, warto wyczekiwać nowych propozycji z kartami GeForce GTX 1600. Nowe konstrukcje mogą nieźle namieszać na rynku, a ich pojawienie się to tylko kwestia czasu.

Źródło: Twitter @ Apisak

Odsłon: 12469 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-01 13:44

    Na cholerę Core i7-9750H i GeForce GTX 1650 razem?

    Jeszcze w stacjonarny rozumiem, ktoś w przyszłości wymieni grafikę na lepszą i dalej będzie śmigać jak ta lala.

    Ale w laptopie? Skok na kasę :/

    To już lepiej i5-8300H + 1650Ti/1660... Lepiej będzie działać a i za te same pieniądze... no właśnie, ale to wtedy ktoś za dwa lata znów nie będzie musiał zmieniać, co producenci? ;]

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-03-01 14:53

      może dlatego że ludzie maja rożne potrzeby i rożne budżety?

      Skomentuj

    2. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-01 15:21

      Nie do konca. Do gier praktycznie roznicy nie zobaczysz, fakt. Ale jak potrzeba zrobic cos bardziej procesorowego to roznica bedzie ogromna. Ja np używam mojej laptopowej i7 4c/8t do wideo i roznica bylaby mocno odczuwalna, gdybym mial i5 lub i3. A roznica np. godziny dziennie w kodowaniu to sporo.

      Skomentuj

    3. SoulRak3r
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-01 16:24

      Jeśli laptop był by reklamowany jako "do gier" to masz rację, lepiej mocniejsze GPU.
      Czasem jednak jest tak że laptop po latach już ledwo zipie na nowych produkcjach ale jeszcze z grafiką coś wymodzisz - low detale, % rozdzielczości, jakieś tweeksy i inne a zapotrzebowania na CPU już nie da się przeskoczyć i taki laptop ze zbyt mocnym (jak by się wtedy wydawało) CPU dłużej posłuży - nawet jeśli miał by już nie uruchamiać gier ale do multimediów, pracy, szkoły itp.
      Obecnie technologia w CPU w końcu ruszyła po wielu latach stagnacji co na pewno zachęci producentów oprogramowania z optymalizowaniu pod wiele rdzeni. Wielowątkowe CPU może nie być takie złe. Na szczęście modeli na rynku mnogość więc każdy dobierze coś idealnego dla siebie :)

      Skomentuj

    4. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 12:35

      świetny koment. też nie rozumiem takich lapków, to chyba tylko po to by cyferkami się pochwalić, co z użytkowością ma mało wspólnego.

      zresztą nigdy nie rozumiałem wynalazku o nazwie "komputer do gier", bo to dobije góra do jakości konsol.

      ale czy ktoś widział aby ktoś nosił ze sobą laptopa do gier? przecież to ciężkie bydlę. a skoro nikt ich nie nosi, więc czy nie lepszy byłby desktop? w tej cenie, desktop z monitorem i klawiszami wyjdzie taniej.

      Skomentuj

  2. xfire25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-01 19:05

    To chyba normalne, że ceny cpu są niższe niż premierowych gpu i producent, chce uzupełnić lukę na rynku. Wiadomo dla gracza lepiej było by wziąć kartę z większą ilość pamięci i przystępniejsze cpu, ale nie tylko takich ten laptop zainteresuje.

    Skomentuj

  3. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-03 13:15

    Ciekawe czy bedzie jednak tez RTX 2050 dla laptopow.
    Chodziłem dziś po necie i znalazlem cos ciekawego.

    https://www.dell.com/en-uk/shop/gaming-laptops-desktops/dell-g5-15-gaming-laptop/spd/g-series-15-5590-laptop/cng5503

    W zakladce Features and design, trzeba zjechac w dol do Ports and slots i tam kliknac gwiazdke w ponkcie 9. USB-C DisplayPort/USB-C Thunderbolt *. Wtedy wyskakuje info o Thunderbolt dla RTX 2060 i DisplayPort dla RTX 2050.

    Ciekawe. Tylko po co komu RTX 2050? Czyzby odpady po 2060? Chociaz jesli bedzie tani i o wydajnosci laptopowy 1660 Ti to fajnie ale po co wtedy laptopowy 1660 Ti?

    Skomentuj

    1. Sander Cohen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 09:40

      Dzis juz macie oficjalny post na notebookcheck na podstawie tego co im wyslalem wczoraj.

      https://www.notebookcheck.net/Dell-might-have-just-accidentally-leaked-either-an-Nvidia-GeForce-GTX-2050-or-even-an-RTX-2050-GPU.411998.0.html

      Skomentuj

  4. Kokolina
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-01 19:40

    A słyszeliście o asusie Rog Strix SCAR II ? Ostatnio widziałem jako nowość w media expercie no i ja się jaram :D