Systemy operacyjne

Masz już iOS 10? Jesteś w większości

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2017-01-07

iOS 10 kontroluje pracę 76% urządzeń Apple.

Z oczywistych powodów aktualizacja systemu Apple iOS wygląda zdecydowanie lepiej niż ma to miejsce w przypadku Google Android. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić nieco dokładniej, jak konkretnie ma się najnowsza wersja platformy dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Z najnowszych danych udostępnionych przez producenta wynika, że naprawdę dobrze. Jeśli korzystacie z urządzenia Apple i macie na nim iOS 10 to jesteście w większości i to zdecydowanej. iOS 10 kontroluje pracę 76% urządzeń Apple.

Wynik dobry i cały czas poprawiany, chociaż już w zdecydowanie wolniejszym tempie niż przed kilkoma tygodniami. Kiedy ostatni raz poruszaliśmy ten temat wynik iOS 10 wynosił jednak 66,7%, a był to październik zeszłego roku. Wciąż notowany jest zatem zauważalny progres.

iOS 10 statystyki

Dla przypomnienia dodajmy, jakie urządzenia objęte są aktualizacją do iOS 10. Zaznaczając przy tym, że iPhone 7iPhone 7 Plus zadebiutowały już z tą wersją systemu.

Źródło: developer.apple

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miesiąc temu android 7.0 miał 0.4% udziałów spośród urządzeń na androida, hehe
  sam też jeszcze nie mam :/
  Zaloguj się
 • avatar
  Mam i wcale mnie to nie cieszy. 9 trzymam na tablecie i wygląda po prostu lepiej
 • avatar
  Nie rozumiem o co chodzi z tym spinaniem dupska że Apple częściej wydaje aktualizacje. Apple wyda 20 aktualizacji w ciągu roku, a na smartfonie z Androidem będą góra dwie - warto tutaj wziąć pod uwagę, że iOS po ~2 latach dla mnie jest już nieużywalny, tak bardzo spowalnia względem poprzednich aktualizacji. Od niedawna mam Androida i na logikę rzecz biorąc, skoro dostanę max 2 aktualizacje to telefon nie powinien za bardzo zwolnić. Przynajmniej póki co się na to nie zanosi. Kupcie telefon z Androidem za cenę iPhone'a i komfort z jego używania będzie jeszcze lepszy od smartfonów Apple.

  Żeby nie było: używałem iPhone 6 przez dwa lata. Pod koniec tych dwóch lat z tego telefonu (jak dla mnie) nie szło już korzystać. Stał się baaaardzo powolny. Teraz mam SGS7e na Marshmallowie (rzekomo dostanę Nougata w tym miesiącu). Testy Nougata na tym telefonie wskazują na to że jedyne co to telefon przyspieszył i poprawiła się żywotność baterii, więc czekam z niecierpliwością.
 • avatar
  kupiłem i7 plusa już z ios10 wcześniej miałem i6s plus jedyny upgrade jaki zrobiłem to z ios 10 na nugata 7 :)
 • avatar
  Mój 5s już na zawsze zostanie na iOS9 [chyba, że jakiś pech sprawi, że trzeba go będzie odtworzyć]. Działa dobrze, więc nie ma potrzeby, nie każdy da sobie wmówić, że tak trzeba. Dla tych co nie wiedzą - w Apple nie da się już cofnąć aktualizacji, więc mogą ze starszych telefonów celowo i świadomie robić powolne cegły, w myśl wymuszania kupna nowszego modelu.

  Zaloguj się
 • avatar
  Nie mam 10. Usilnie siedzę na JB iOS 9.3.3.
  I powiem szczerze że nie czuję braku tych mega ficzerów jak pierdylion emotów.