Na topie

Masz już iOS 10? Jesteś w większości

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Apple iOS Producenci: Apple

iOS 10 kontroluje pracę 76% urządzeń Apple.

  • Masz już iOS 10? Jesteś w większości
A A

Z oczywistych powodów aktualizacja systemu Apple iOS wygląda zdecydowanie lepiej niż ma to miejsce w przypadku Google Android. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić nieco dokładniej, jak konkretnie ma się najnowsza wersja platformy dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Z najnowszych danych udostępnionych przez producenta wynika, że naprawdę dobrze. Jeśli korzystacie z urządzenia Apple i macie na nim iOS 10 to jesteście w większości i to zdecydowanej. iOS 10 kontroluje pracę 76% urządzeń Apple.

Wynik dobry i cały czas poprawiany, chociaż już w zdecydowanie wolniejszym tempie niż przed kilkoma tygodniami. Kiedy ostatni raz poruszaliśmy ten temat wynik iOS 10 wynosił jednak 66,7%, a był to październik zeszłego roku. Wciąż notowany jest zatem zauważalny progres.

iOS 10 statystyki

Dla przypomnienia dodajmy, jakie urządzenia objęte są aktualizacją do iOS 10. Zaznaczając przy tym, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus zadebiutowały już z tą wersją systemu.

Źródło: developer.apple

Odsłon: 3743 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. kokosnh
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-07 16:49

    miesiąc temu android 7.0 miał 0.4% udziałów spośród urządzeń na androida, hehe
    sam też jeszcze nie mam :/

    Skomentuj

    1. exposiure
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-01-07 18:10

      Łatwo jechać po apple'u porównując to, co da się łatwo zmierzyć pojemność, mpx, słupki w benchmarkach itd. Soft i długie wsparcie są rzeczami, które ciężko jednoznacznie wycenić. Nie chodzi mi o stawanie po którejś ze stron, ale pokazanie, że sprawa jest bardziej złożona, niż chcieliby tego ludzie wyzywający innych od frajerów.

      Skomentuj Historia edycji

      1. The Spine
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-01-08 20:19

        iPhony i generalnie sprzęt applowski wbrew powszechnej opinii ma sporo zalet, w tym soft.

        A wady? A jakże, brak kompatybilności z czymkolwiek.

        Skomentuj

      2. SirMichael
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-01-09 09:12

        Każdy soft ma wady, ale według mnie android ma ich więcej. Ios jest bardziej intuicyjny a jak wyskakują powiadomienia to informują o konkretach a nie jak w przypadku antka, że "coś nie działa".

        Skomentuj

  2. Prezes Internetu
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-07 17:16

    Mam i wcale mnie to nie cieszy. 9 trzymam na tablecie i wygląda po prostu lepiej

    Skomentuj

  3. decrypterie
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-07 23:34

    kupiłem i7 plusa już z ios10 wcześniej miałem i6s plus jedyny upgrade jaki zrobiłem to z ios 10 na nugata 7 :)

    Skomentuj

  4. xKacp3R
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 01:56

    Nie rozumiem o co chodzi z tym spinaniem dupska że Apple częściej wydaje aktualizacje. Apple wyda 20 aktualizacji w ciągu roku, a na smartfonie z Androidem będą góra dwie - warto tutaj wziąć pod uwagę, że iOS po ~2 latach dla mnie jest już nieużywalny, tak bardzo spowalnia względem poprzednich aktualizacji. Od niedawna mam Androida i na logikę rzecz biorąc, skoro dostanę max 2 aktualizacje to telefon nie powinien za bardzo zwolnić. Przynajmniej póki co się na to nie zanosi. Kupcie telefon z Androidem za cenę iPhone'a i komfort z jego używania będzie jeszcze lepszy od smartfonów Apple.

    Żeby nie było: używałem iPhone 6 przez dwa lata. Pod koniec tych dwóch lat z tego telefonu (jak dla mnie) nie szło już korzystać. Stał się baaaardzo powolny. Teraz mam SGS7e na Marshmallowie (rzekomo dostanę Nougata w tym miesiącu). Testy Nougata na tym telefonie wskazują na to że jedyne co to telefon przyspieszył i poprawiła się żywotność baterii, więc czekam z niecierpliwością.

    Skomentuj

  5. hesus30
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-08 10:22

    Mój 5s już na zawsze zostanie na iOS9 [chyba, że jakiś pech sprawi, że trzeba go będzie odtworzyć]. Działa dobrze, więc nie ma potrzeby, nie każdy da sobie wmówić, że tak trzeba. Dla tych co nie wiedzą - w Apple nie da się już cofnąć aktualizacji, więc mogą ze starszych telefonów celowo i świadomie robić powolne cegły, w myśl wymuszania kupna nowszego modelu.

    Skomentuj

    1. Summerlovr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-01-08 16:26

      ja na swoim 5s mam i10 i nigdy bym nie powiedzial ze cos spowalnia. Ludzie ciagle gadaja...

      Skomentuj

  6. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-09 07:37

    Nie mam 10. Usilnie siedzę na JB iOS 9.3.3.
    I powiem szczerze że nie czuję braku tych mega ficzerów jak pierdylion emotów.