Na topie

Meizu MX: chiński smartfon z czterordzeniowym CPU

Autor:
Dawid Mączka

więcej artykułów ze strefy:
Telefony

Kategoria: Telefony Producenci: Apple Google

Mówi się że Chińczycy są w stanie podrobić wszystko. Nie ważne czy to Windows 7, czy buty Nike czy Steve Jobs. No może jeszcze nie sklonowali Steve'a Jobsa, ale jakiś czas temu głośno było o podrabianych sklepach Apple oraz prezenterze który zachowywał się jak Jobs właśnie.

AA

Tym razem jednak nasi chińscy przyjaciele wyszli niejako przed szereg prezentując telefon, którego próżno szukać u konkurencji, a przynajmniej u Apple. Meizu MX to smartfon, który zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor. Niestety nie wiadomo jeszcze czy Meizu postawi na jakaś mniej znaną konstrukcję, czy użyje znanego i wyczekiwanego Kal-El od Nvidii.

Wiadomo że chiński smartfon działać ma pod kontrolą systemu Android, a wyposażony zostanie w 1 GB pamięci RAM, wyjście HDMI, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczością qHD czyli 960 x 540 pikseli.
 

Meizu MX
 

Meizu MX trafi na rynek w dwóch wersjach. Pierwsza wyposażona w czterordzeniowy procesor i 32 GB pamięci wewnętrznej kosztować będzie 4999 yuany czyli w przeliczeniu 2480 zł. Tańszy wariant, który oferuje procesor dwurdzeniowy i „tylko” 16 GB pamięci to koszt 3999 yuanów czyli 1980 zł. Pytanie czy Apple w swoim iPhone 5 postawi na dwa rdzenie czy cztery? 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? A może uważacie że powinno się popracować nad oprogramowaniem, a nie uciekać w potężniejsze procesory, jak to ma miejsce w przypadku smartfonów z Androidem?


Więcej o smartfonach:

Źródło: Engadget

Odsłon: 13504 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. b1tzz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 10:43

    Drogie to ustrojstwo... niby 4 rdzenie... 32GB pamięci... 4 cale a rozdzielczosc tylko 960x 540 px

    Skomentuj

    1. DustEater
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-20 10:52

      a czego ty chcesz od SMARTPHONE'a, to ma być "mały" telefon a nie tablet :P

      Skomentuj

      1. Silver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-20 14:29

        Jak na chińską "zabawkę" to naprawdę drogo. I po co quad w telefonie? za 2,5k zdecydowanie lepszy tablet...

        Skomentuj

        1. olokos
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-09-23 20:49

          za 2,5k zdecydowanie lepiej lapka kupić ;)

          Skomentuj

      1. Krzysiek07
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-20 20:46

        Dla szpanu ? Nikt nie zauważy różnicy.

        Skomentuj

      2. Krzysiek07
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-20 20:46

        Dla szpanu ? Nikt nie zauważy różnicy.

        Skomentuj

        1. Krzysiek07
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2011-09-20 20:48

          Nie chcący x2 sorki.

          Skomentuj

      3. b1tzz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-20 23:53

        Więcej się mieści...

        Skomentuj

  2. DustEater
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 10:44

    Kilka literówek w tekście :)

    Skomentuj

  3. amb00
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 11:14

    Ciekawe ile ta lepsza wersja wytrzyma na baterii.

    Skomentuj

    1. qwerty
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-22 14:21

      Chyba na akumulatorze.

      Skomentuj

  4. abovePL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 11:29

    W sumie niezłe parametry. Ciekawa alternatywa i nie taka droga. Jestem ciekaw wykonania ;)

    Skomentuj

  5. ^RaxJoris^
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 11:31

    za 2,5k to jest juz całkiem dobry procek ,płyta i karta i jeszcze w ramy można zainwestowac ;p ja takich wynalazków nie trawie (zwłaszcza chinskich) .. szkoda kasy ;)

    Skomentuj

    1. Jarus_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-09-20 11:48

      Meizu robi bardzo dobre odtwarzacze mp3, więc istnieje szansa, że ich smartfon wcale nie będzie gorszy.
      To nie jest firma "krzak".

      Co do specyfikacji, jeśli to co pisze w newsie się potwierdzi, będzie to najmocniejszy dostępny na rynku "telefon".

      Skomentuj

      1. falconiforme
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2011-09-20 12:02

        Mamy coraz mocniejsze "telefony" tylko teraz w jakich sytuacjach można wykorzystać taką moc?
        Bo na razie będą wychodziły aplikacje które zamiast rzeczywistej funkcjonalności będą oferować fajerwerki.

        Skomentuj

  6. Siekierka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-09-20 11:57

    Meizu stworzył też pierwszego smartphona i Apple wykupiło od Meizu projekt i tak powstał iPhone.

    Skomentuj

  7. Michur
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 18:08

    Może być niezły kosiarz parametry bardzo obiecujące jeśli jakością wykonania nie odstawałyby od konkurencji na pewno wziąłbym go pod uwagę przy zmianie telefonu.

    Skomentuj

  8. xpaxpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 19:03

    po chińskim smartfonie spodziewałbym się ceny tak o50% niższej w prawdzie być może pierwszy 4 jajowy na rynku ale i tak większość sięgnie po bardziej sprawdzone marki

    Skomentuj

  9. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-20 22:43

    Oj toż wiadomo że Apple nie pokaże nic czego konkurencja już nie ma!
    Aktualnie są dwa rdzenie więc i Apple da to samo.

    Wyznawcy kupią wszystko. Nie ma to znaczenia co będzie w środku. Marketingowcy sprzedadzą wszystko - 20 raza szybszy niż... :D

    Skomentuj

  10. laaval
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-09-21 08:53

    Meizu do tej pory kojarzylo mi sie z przyzwoitymi "empeczami". jak widac firma robi i takie rzeczy :)

    Skomentuj

  11. Tomo666
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-21 17:34

    niby fajnie że taki mocny ale po co to komu ? nawet jak tam by autocad 2011 szedł czy co kolwiek dalej będzie to zabawka dla dzieci które lubią szpanować. Tel to telefon nie komp i tak powinno pozostać jakoś nie wyobrażam sobie że ktoś ma super tel i przychodzi do mnie z ofertą na coś i pokazuje foty w telefonie.
    Po co komu takie wodotryski w telefonie jak to ma pare cali zaledwie w praktyce tak akurat żeby sobie wsadzić... teraz tak tanie są netbooki i na tyle mocne że niema sensu inwestować w tel. jako wielofunkcyjne urządzenie przenośne.

    Skomentuj

  12. oem__
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-21 22:32

    Zapomniałeś, że nie wszystkim chce się nosić netboki, poza tym, jeśli nawet mają być 8 rdzeniowe i pójdzie na tym crysis 2 i następne to w czym masz problem, przeszkadza tobie to w czymś?

    Skomentuj

  13. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-22 09:08

    Jak czytam bzdety o diałającym Crysisie na smarphonie to aż mnie strzyka. Ponad połowa kretynów czytających ten NEWS myśli, że to ma wydajność Core2Quad... piszcie lepiej w takich wiadomościach o różnicy między x86 a AMR.

    Skomentuj

  14. matzioz
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-09-23 11:39

    Znam akurat Meizu i z tego co wiem, to włąśnie Apple sklonował swojego pierwszego iPhone'a od właśnie tej marki :)

    Skomentuj

  15. sebastianzola
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-09-25 11:12

    Na co komu to wszystko? Kiedyś telefon telefon służył do przekazania informacji, dzwonisz mówisz co masz powiedzieć i załatwione. Teraz to w fony ładowane są wielki wyświetlacze-dzień i naładuj baterie, naładuj baterie! Szkoda pisać...