Na topie

Mercedes-Benz wspiera e-sport jako partner turnieju ESL One w Katowicach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: e-Sport Producenci: Mercedes

Osoby decydujące się pojawić na turnieju w katowickim Spodku będą mogły zobaczyć nie tylko zmagania e-sportowców, ale także nowego Mercedes-Benz CLA Coupé.

 • Mercedes-Benz wspiera e-sport jako partner turnieju ESL One w Katowicach
A A

Nie da się ukryć, że e-sport systematycznie zwiększa swoją popularność. To z kolei sprawia, że poszczególne imprezy przyciągają nie tylko coraz szersze grona graczy i obserwatorów, ale także sponsorów. Łącznie z tak wielkimi markami jak Mercedes-Benz.

Producent ze Stuttgartu został partnerem najważniejszego turnieju e-sportowego - ESL One w Katowicach, w którym weźmie udział 12 najlepszych drużyn na świecie. Mowa tutaj o jednej z największych tego rodzaju imprez w Europie. Osoby decydujące się pojawić na turnieju w katowickim Spodku będą mogły zobaczyć nie tylko zmagania e-sportowców, ale także nowego Mercedes-Benz CLA Coupé. Druga generacja sportowego coupe z gwiazdą wyróżnia się m.in. jeszcze bardziej funkcjonalnym nadwoziem, zupełnie nowym systemem multimedialnym MBUX ze sztuczną inteligencją, nowymi, wydajnymi silnikami oraz elementami wyposażenia zarezerwowanymi dotąd dla luksusowych limuzyn.

„Teraz »wskakujemy« na kolejny poziom i w segmencie aut kompaktowych wprowadzamy inteligentnego asystenta wnętrza. Poprzez rozpoznawanie gestów ułatwia on intuicyjną obsługę.” – Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za prace badawcze oraz za rozwój w Mercedes-Benz Cars

Mercedes-Benz aktywnie wspiera globalny świat e-sportu już od końca 2017 roku, między innymi właśnie jako partner i współorganizator turniejów ESL One. Odpowiada w ten sposób na najnowsze trendy i dociera do nowej, młodej klienteli. Sponsoring turniejów ESL One stanowi naturalną kontynuację kampanii „Grow up”, promującej młodzieńczą twarz Mercedes-Benz oraz bestsellerowe kompaktowe modele z gwiazdą.

W Katowicach odbędzie się turniej ESL One w wieloosobowej grze strategicznej Dota 2. Drużyny ze światowej czołówki zawalczą o nagrody o łącznej puli wynoszącej ponad 1,1 mln złotych. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji, Mercedes-Benz zapewni m.in. możliwość odbycia jazd testowych najnowszymi modelami.

Turniej ESL One rozpocznie się w sobotę 23 lutego o godzinie 11.30.

Źródło: Mercedes-Benz

Odsłon: 25336 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. gofish
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-22 22:07

  Byłem na IEM i zobaczyłem... Modele sportowe M-B na makiecie sterowane joystickiem ;-)

  Skomentuj

  1. Maciej Piotrowski
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-22 23:07

   A przy scenie głównej byłeś?:)

   Skomentuj

   1. gofish
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-23 09:14

    Nie, ale dzięki za info. Jak będę w kolejnych dniach to podejdę zrobić rekonesans.

    Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!