Na topie

Microsoft Edge z Chromium do pobrania - ruszyły publiczne testy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Każdy zainteresowany może już pobrać testową wersję przeglądarki Microsoft Edge z silnikiem Chromium. To ważny etap!

 • Microsoft Edge z Chromium do pobrania - ruszyły publiczne testy
A A

Kilka miesięcy temu stało się jasne, że w swojej nowej odsłonie przeglądarka Microsoft Edge wykorzysta silnik Chromium, który zajmie miejsce autorskiego EdgeHTML. Moment ten jest coraz bliżej i teraz amerykański gigant zachęca do tego, by sprawdzać, jak to działa.

Microsoft oficjalnie udostępnił pierwsze wydanie przeglądarki Edge bazującej na open-source’owym silniku Chromium. Nie jest to wersja stabilna, ale też do jej sprawdzenia nie jest wymagane bycie „Insiderem”. Konkretnie do przetestowania są dwie edycje: (bardziej stabilna) Dev i (aktualizowana codziennie) Canary. Wkrótce dołączyć ma do nich także (najstabilniejsza, aktualizowana co 6 tygodni) Beta.

Pobierz Microsoft Edge Chromium (download):

Pobierz Microsoft Edge Chromium (download)

Co oznaczają przenosiny na Chromium? Między innymi stabilność i większą szybkość działania. Dodatkowo pozwala to Microsoftowi wdrażać najnowsze rozwiązania internetowe, a użytkownikom – korzystać z obszernego katalogu rozszerzeń.

Wraz z silnikiem Edge pożyczy „chrome’owy” interfejs, ale będzie też zawierał autorskie rozwiązania Microsoftu, takie jak Windows Defender SmartScreen, Bing czy News. Dodajmy, że nie zabrakło także trybu nocnego / ciemnego.

Edge screen

Na razie trudno powiedzieć, kiedy to wszystko zostanie sfinalizowane, ale skoro już teraz wystartowały publiczne testy, to niewykluczone, że nie będziemy musieli długo czekać. Oczywiście inną kwestią pozostaje to, czy w ogóle czekamy. 

Dajcie znać w komentarzach, czy zmiana silnika będzie dla was wystarczającym powodem, by dać przeglądarce Microsoft Edge jeszcze jedną (a może dopiero pierwszą) szansę.

Źródło: Microsoft, TechRadar

Odsłon: 6675 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. Raider0001
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-04-09 09:20

  nie synchronizuje się z chmurą google więc odpada w moim przypadku

  Skomentuj

  1. xxx.514
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-04-09 10:39

   Podejrzewam, że M$ doprowadzi do integracji ze swoimi rozwiązaniami, ewentualnie da możliwość podpięcia tego pod usługi Google, choć w to wątpię - przecież to konkurencja. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny Microsoft poddaje się i przyznaje pośrednio, że jego własne narzędzie nie nadaje się do użytku.

   Skomentuj

   1. człowiek-taboret
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-04-09 11:05

    Nie, nie nadaje się, tylko za dużo kosztuje, żeby to rozwijać. Łatwiej jest dołożyć się ze swoją wiedzą, pieniędzmi i możliwościami do tego co już jest i działa. Dzięki temu będzie można łatwiej ustandaryzować technologie webowe i wprowadzać nowe od razu do szerokiego grona odbiorców.

    Skomentuj

   2. Rafs0n
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-10 10:34

    Przeglądarka Edge była dobrą przeglądarką jeśli chodzi o działanie podstawowe do użytkowania internetu. Google wymyślił sobie że zmieni coś i przez to nie działało YT dobrze na edge nie żebym coś miał ale jako podstawowa przeglądarka nadawała się dobrze(osobiście jednak wolę chrome i firefoxa)

    Skomentuj

 2. Blackshadow
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-04-09 22:03

  Zapotrzebowanie na ram pewnie z dwa razy większe.

  Skomentuj

 3. drFrankenstein
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-04-10 00:03

  Jak nie będzie funkcji Set Tabs Aside to w sumie nie będzie sensu z tego kożystać. Sam kożystam z Edge tylko i wyłącznie żeby mieć tą funkcję, bo pozwala pracować nad wieloma rzeczami na przemian.

  Skomentuj

 4. chris55
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-10 01:16

  Masz poważne problemy z ortografią.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!