Na topie

Bezpieczeństwo priorytetem Microsoftu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Bezpieczeństwo w firmie Producenci: Microsoft

Brad Smith z Microsoftu zaprezentował wczoraj innowacyjne rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa, które powinny zainteresować przedsiębiorstwa, przede wszystkim te działające w sektorze Internetu Rzeczy.

 • Bezpieczeństwo priorytetem Microsoftu
A A

Bezpieczeństwo w firmie powinno być priorytetem, a Microsoft chce by zapewnianie go było proste i skuteczne. Wczoraj wieczorem Brad Smith zaprezentował kilka innowacyjnych rozwiązań z tego obszaru.

Wśród tych nowych rozwiązań znajdują się na przykład symulatory bezpieczeństwa i ataków. Ten pierwszy pozwala określić, które elementy sterowania zapewniają największą ochronę użytkowników, danych i urządzeń (oraz porównać wyniki z innymi firmami), drugi zaś umożliwia przeprowadzenie eksperymentu (np. symulacji infekcji ransomware). Te narzędzia mają upraszać przewidywanie zagrożeń.

Microsoft przygotował też nowości automatyzujące rozpoznawanie zagrożeń. Przede wszystkim z Microsoft 365 zintegrowany został Windows Defender ATP (pakiet opartych na sztucznej inteligencji funkcji śledzących i eliminujących ryzyko) – oznacza to, że skuteczna ochrona obejmuje nie tylko system Windows, ale też platformę Azure i pakiet Office 365. A właściwie obejmie, bo zostanie to wprowadzone wraz z aktualizacją Redstone 4.

Jak zapowiada Microsoft, „nowe rozwiązania zostały stworzone w celu wzmocnienia ekosystemu chroniącego przed cyberatakami w pełnym zakresie – od chmury po urządzenia końcowe. Zostały one zaprojektowane tak, by wspierać specjalistów IT w zarządzaniu bezpieczeństwem swoich firm”.

To jednak nie wszystko, bo zapowiedziano także, że pojawi się nowe API, które pozwoli łączyć Microsoft Intelligent Security Graph (system przechowujący dane do narzędzi uczenia maszynowego) z zewnętrznymi produktami analitycznymi. Z funkcji tej będą mogli korzystać partnerzy z sektora bezpieczeństwa, wchodzący w skład stowarzyszenia Microsoft Intelligent Security Association

Źródło: Microsoft News. Foto: Microsoft

Odsłon: 1852 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. sliderek
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-04-17 17:03

  Microsoft systematycznie zwiększa moje bezpieczeństwo.

  Po ostatnim updacie, który zrobiłem jestem całkowicie zabezpieczony. Nikt się nie dostanie, włącznie ze mną.

  Za to mogę sobie oglądać w kółko info 'restoring your previous version of Windows' i reboot.

  A że to kolejny raz, kiedy miło i owocnie spędziłem czas oglądając aktualizację a potem przywracanie, zakończone na kolejnym komputerze mobilizacją, by samodzielnie zainstalować od nowa, jestem ufny jak nikt.

  Firma dba, żeby nikt nie miał dylematów co robić ze swoim wolnym czasem i miło go wypełnia.

  Przy tak rzetelnie przygotowanych i przetestowanych produktach, w ogóle się nie boję, że coś złego może się przydarzyć przy ich wykorzystaniu.

  Skomentuj Historia edycji

  1. taki_jeden
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-04-18 10:55

   Następny, który nie umie z systemu korzystać, że przy aktualizacji wszystko siada. Naprawdę to jakaś magia chyba, że mnie takie problemy nie spotykają.

   Skomentuj

   1. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-20 15:59

    to zależy od komputera, zestawu sterowników, zestawu zainstalowanego softu. problem w tym że w licencji windowsa10 masz jasno napisane, że podczas aktualizacji windows może ci wywalić dowolny soft, i tak się czasem zdarza.
    problemem są też sterowniki. w windows przed aktualizacją działa, po aktualizacji siada. nawet po reinstalacji czasem takie sterowniki już w ogóle nie chcą działać.

    ja tam o wiele bezpieczniej czuję się pod linuxem :) gdzie głównym niebezpieczeństwem jest warstwa sprzętu, do której system operacyjny nie ma wjazdu. ale na wybranych sprzętach, procesy pod spodem inicjowane przez UEFI na szczęście dają się unieszkodliwić.

    Skomentuj

 2. dariozpata
  Oceń komentarz:

  -7    

  Opublikowano: 2018-04-17 18:46

  Jak dobrze mieć Linuxa! Wtedy wirusami nie trzeba się przejmować bo wirusów na Linuxa nie ma!

  Skomentuj

 3. xxx.514
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-04-17 19:08

  Czy ktokolwiek ma jakieś plotki o jakimkolwiek systemie, który byłby w stanie działać tak sprawnie jak Linuxy, lecz obsługiwać gry jak windows? Albo czy MS ma zamiar otworzyć kod XPka?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!