Na topie

Microsoft znów zwolni tysiące pracowników

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: Chmura dla firm Producenci: Microsoft

Od 3 do 4 tysięcy pracowników Microsoftu może opuścić firmę w wyniku kolejnej redukcji etatów. Tym razem powodem jest zbyt duża biurokracja.

Microsoft znów zwolni tysiące pracowników

A A

Microsoft planuje kolejne zwolnienia. W najbliższym czasie z pracą będzie musiało pożegnać się kilka tysięcy osób. Powodem jest nadmierna biurokracja w firmie, a konkretnie w jej dziale sprzedaży. 

Obecnie w dziale sprzedaży pracuje około 50 tysięcy osób i gigant z Redmond chce zredukować tę liczbę o jakieś 10 proc. Z medialnych doniesień wynika, że od 3 do 4 tysięcy pracowników zostanie zwolnionych, a pozostali zostaną przeniesieni do innych działów Microsoftu. Sprawa dotyczy głównie Europy.

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, uważa, że tak duża liczba osób w dziale sprzedaży tylko niepotrzebnie komplikuje proces oferowania klientom usług chmurowych, na których teraz gigant najmocniej się koncentruje. 

Oficjalnie zaś – jak podaje Business Insider, powołując się na polski oddział firmy – tłumaczenie brzmi następująco: „Microsoft wprowadza zmiany, żeby w jeszcze lepszy sposób wspierać klientów i partnerów”. Wychodzi właściwie na to samo.

To kolejny etap zwolnień. W ubiegłym roku redukcja etatów objęła 3 tysiące osób, rok wcześniej pracodawcę zmieniło 8 tysięcy zatrudnionych w dziale mobilnym, a w 2014 roku informowano o zwolnieniach 18 tysięcy osób (głównie byłych pracowników Nokii). 

Liczby te mogą wydawać się ogromne, ale trzeba pamiętać, że sam Microsoft również taki jest. Wystarczy dodać, że obecnie firma zatrudnia więcej niż 120 tys. pracowników. Podkreślmy też, że ci w większości są ze współpracy z szefem zadowoleni – Nadella ma 95-procentowy wskaźnik akceptacji (według Glassdoor).

Źródło: Reuters, New York Times, Business Insider, Glassdoor. Foto: Microsoft News Centre UK

Odsłon: 2901 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. Q'bot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-07 14:24

    Dziwne... coraz rzadziej się cokolwiek udaje za Nadell'i, a pracownicy zadowoleni

    Skomentuj

  2. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-07 15:14

    Moim zdaniem to powinni zwolnić nadpracownika - niejako Satyę Nadellę, takiego podejścia do użytkowników jak ma ten gościu to nie miał nikt

    Skomentuj

  3. hex3n
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-07 16:02

    Na Allegro Windows 10 Pro jest po 30 zł wiec ciężko utrzymać tysiące pracowników w Europie przy tak niskich dochodach :)

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs6
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-07 16:25

      Po co trzymać pracownika, który jest zbędny? To nie polski rząd, gdzie tworzy się śmieciowe stanowiska dla rodziny, krewnych i znajomych...

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-07 17:00

        Q2hvY2hsaWs6 - no właśnie.... dobre porównanie. Z tym że niestety biurokracja w Polsce to problem którego nie da się już rozwiązać. Każda kolejna ekipa przed wyborami mówi o redukcji biurokracji a po wyborach "dokłada do pieca".

        Skomentuj

  4. Q2hvY2hsaWs6
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-07-07 16:26

    Chciałbym kiedyś popracować dla MS. Może za pare lat.

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-07-07 17:04

      Właśnie się zwolniło kilka miejsc - próbuj teraz ;)

      Skomentuj Historia edycji

      1. Q2hvY2hsaWs6
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2017-07-07 18:27

        Ale ja nie chce do sprzedaży... wolałbym pogrzebać w którymś i ich projektów.

        Skomentuj

        1. owatanka
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-07-08 09:40

          Moze jak bys w smietniku pogrzebal obok microsoftu to bys znalazl jakies projekty :)

          Skomentuj

    2. PS4RaceMaster
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-07-07 17:25

      Na ciecia pod bramą się nadajesz ;) Dajesz...

      Skomentuj

      1. Q2hvY2hsaWs6
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2017-07-07 18:18

        Oj biedaku, żebyś chociaż poza graniem na konsoli coś umiał w życiu zrobić.
        Aktualnie nabieram doświadczenia w technologiach MS w dużej międzynarodowej korporacji. Kolejny rok już leci. Więc dla mnie praca w MS jest do ogarnięcia i jak najbardziej w zasięgu ręki. A Ty co sobą reprezentujesz - cieciu?

        Skomentuj Historia edycji

        1. Misio38
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-07-07 20:36

          Po co się wyzywacie? Co to ma wam dać?

          Skomentuj

        2. Zapinator
          Oceń komentarz:

          8    

          Opublikowano: 2017-07-07 21:14

          Q2hvY2hsaWs6 napisał:

          "Oj biedaku, żebyś chociaż poza graniem na konsoli coś umiał w życiu zrobić"

          "Aktualnie nabieram doświadczenia w technologiach MS w dużej międzynarodowej korporacji"

          ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          Szczerze tam się zarabia gówniane pieniądze tak samo jak w google jak nie masz znajomości i ktoś cie nie wepchnie na placówkę zagraniczną to pieniądze są nędzne,wiem to bo mam szerokie znajomości w tym kręgu ludzi.

          Prowadząc firmę transportową w Berlinie i Monachium przez miesiąc zarobie więcej niż ty przez rok pracy w swojej korporacji więc proszę cie przestań już pier...

          Skomentuj Historia edycji

          1. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-08 00:49

            A czy ja napisałem, że chce tam iść dla pieniędzy? Po prostu chciałbym popracować dla tej firmy, dla samego doświadczenia, wpisania sobie w CV... you name it.

            Skomentuj

          2. Pilotino
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-07-08 05:55

            Zapinator..ale porównywanie zarobków w Berlinie do Polski nie za bardzo ma sens. Spójrz moze na tą tabelke https://www.google.com/search?q=avarage+salary+in+microsoft&ie=utf-8&oe=utf-8#q=average+salary+in+microsoft

            I teraz napisz szczerze czy w ogóle byś się do średniej załapał?

            Skomentuj

        3. Snack3rS7PL
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-07-07 22:18

          Nie wiem co On sobą reprezentuje ale Ty niską kulturę i przechwałki, no popracujesz i co Ci z tego będzie? Co to za cel w życiu jest pracować w MS? Co Ci z tego przyjdzie? Jak się czujesz wiedząc, że możesz uczestniczyć w powstawaniu technik inwigilacyjnych? Takie coś Ci się podoba? Jakieś wartości w ogóle Cię interesują?

          Skomentuj

          1. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-08 00:57

            Masz bardzo wąskie horyzonty i w sumie gówno wiesz o MS. Jest cała masa różnych projektów, które wychodzą spod znaku tej firmy. Od systemu Windows i różnych jego aplikacji, po narzędzia programowania czy wszelakiej maści usługi webowe. A i zapewne cała masa narzędzi do użytku wewnętrznego.
            Ja się niczym nie przechwalam, tylko odpowiadam na przezwiska takim samym tonem. Nic z tego, że pracuję, każdy normalny pracuje i zarabia pieniądze. Powiedziałem tylko w jakiej sferze pracuje, aby było jasne, że mój komentarz to nie jest tylko jakiś durne niespełnialne marzenie.

            "Co to za cel w życiu jest pracować w MS? Co Ci z tego przyjdzie?"

            To nie jest mój cel, miałem na myśli bardziej, że jakby była taka możliwość to bym jej nie odrzucał. A coś złego jest w pracy w jednej z największych firm tworzących oprogramowanie? Myślę, że w CV wyglądałoby lepiej niż Twoje wakacje na kasie w biedronce.
            A może Twój cel to jak wszystkie miss świata - pokój na świecie i lek na raka?

            Idź dzieciaku spać lepiej. 22 to zdecydowanie późno.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Snack3rS7PL
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-08 13:54

            A daj sobie siana z pisaniem, nie dyskutuję z człowiekiem na takim poziomie. W kółko tylko czcze przechwałki i poniżanie innych.

            Skomentuj Historia edycji

          3. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-10 10:11

            Widać, że masz jakieś kompleksy, skoro nie można powiedzieć gdzie się pracuje, bo jest to odbierane za przechwałki.

            Skomentuj

  5. Chong-li
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-07-07 21:33

    Zgadza się jeśli posiadasz około 50 samochodów to po odliczeniu kosztów paliwa opłaceniu pracowników i całej reszty na czysto spokojnie lekką ręką wychodzisz w przeliczeniu na złotówki 250.000 zł. mowa tutaj o jednej firmie skoro posiadasz dwie to zarobki są o wiele wyższe.

    Też mam znajomych co siedzą w transporcie za granicą i w utylizacji śmieci na posesjach i faktycznie zarobki w korporacjach dla zwykłych pracowników przy zysku z tych firm to jak drobne.

    Skomentuj Historia edycji

  6. teneo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-07 21:51

    Przypomnę sukcesy obecnego prezesa:
    - zakup Nokii , obecnie Microsoft Lumia, udział w rynku poniżej błędu statystyczneo
    - system mobilny, obecny udział także w granicach błędu sttystycznego,
    - Xbox One udział w sprzedaży w 2016 32 %, a PS4 57%,
    - Windows 10, po ponad 2-ch latach nachalnej promocji 26%, windows 7 49%
    - w bieżącym roku linux +android przegonił windowsa
    Oby tak dalej!!!!!!

    Skomentuj

  7. Q2hvY2hsaWs6
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-08 00:48

    .

    Skomentuj Historia edycji

  8. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-10 21:16

    Za przechwałki to jest uważane to porównywanie się do innych niczym rozterki 6-latka, jakieś głupie ośmieszanie czyichś myśli i trywializowanie ważnych spraw.

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs6
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-11 10:18

      Człowieku - ja napisałem, że chciałbym kiedyś popracować w MS i zostałem za to zjechany jakbym komuś córkę zgwałcił. Weź się ogarnij i przeczytaj całość czy ja w swoim komentarzu kogokolwiek obraziłem pierwszy? Nawet odpowiadając na te ataki starałem się powstrzymywać, aby nie wyjść na jakiegoś narcyza.
      Gość mi pisze, że "na ciecia się nadaję" to nie mogę mu trochę pojechać po ambicji? Bo co? Sorry, ale miałem przez chwilę nadzieję, że nie jesteś tak głupi jak paru półgłówków jak Zapinator, który to zaczął się przechwalać ile to nie zarabia firmą transportową. Ja nawet nie napisałem nic o zarobkach gdziekolwiek. Chciałbym popracować w MS, bo mają ciekawe projekty. I tam gdzie pracuję aktualnie, też nie wspomniałem nic na temat zarobków. Jestem całe szczęście w takiej branży i już na takim etapie doświadczenia, że nie wybieram pracy pod kątem zarobków tylko tego, aby praca mi sprawiała przyjemność. Tak ciężko jest drugiemu Polakowi przyjąć, że ktoś ma fajnie i mu życzyć powodzenia? Trzeba z zawiścią i nienawiścią od razu?

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-13 17:05

        Zostałeś zjechany, dlatego, że praca dla jednej z najbardziej znienawidzonych przez użytkowników firm z sektora informatycznego nie jest niczym chwalebnym, z punktu widzenia użytkownika. Co miałby Ci ktoś taki odpisać? Ponadto, znany jesteś z tego, że zawsze wykręcasz kota ogonem, masz inne zdanie nawet jeśli jest bardzo niekorzystne dla użytkowników, w kółko bronisz producenta, jak niejaki kitamo, tylko nie wiem po jaka cholerę...