Na topie

Microsoft Office 2019 zapowiedziany

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Microsoft chciałby, by wszyscy korzystali z chmury, ale wie, że tak nie jest. Dlatego zapowiedział pakiet Office 2019 dla fanów klasycznych rozwiązań.

 • Microsoft Office 2019 zapowiedziany
A A

Pomimo rosnącej liczby alternatyw Microsoft Office pozostaje najpopularniejszym pakietem biurowym, szczególnie wśród przedsiębiorstw. W drugiej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi jego kolejna wersja – z dopiskiem „2019”.

Microsoft Office 2019 w skrócie

Chociaż koncentruje się teraz głównie na chmurze i właśnie usługi oparte na niej promuje najmocniej, Microsoft wie, że potrzebne jest też biurowe oprogramowanie do firm i użytkowników domowych, którzy preferują bardziej klasyczne rozwiązania. Tym właśnie będzie MS Office 2019 – następca pakietu Office 2016 (który według niektórych miał być ostatnim, ale najwyraźniej nie będzie).

Na pakiet, którego premiera planowana jest na na początek drugiej połowy 2018 roku, złożą się – oczywiście – przede wszystkim: Word, Excel i PowerPoint, czyli edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i kreator prezentacji multimedialnych. W wyższych edycjach nie zabraknie też takich aplikacji jak Exchange, SharePoint czy innych kierowanych raczej do profesjonalistów.

Co nowego w MS Office 2019?

Na razie szczegóły na temat nowego pakietu pozostają nieznane. Microsoft rzucił jedynie kilka haseł, z których można wywnioskować, że w Excelu pojawi się nowe formuły i (potężne) narzędzia usprawniające analizę danych, a w PowerPoincie – kolejne animacje. Do tego dojdą: lepsza obsługa pisania odręcznego oraz poprawki dotyczące bezpieczeństwa i łatwości obsługi dla firm.

Office 2019 vs Office 365

„Office 2019 to nowe możliwości dla klientów, którzy nie są jeszcze gotowi na pracę w chmurze. […] Choć chmurowe innowacje są głównym tematem [trwającej obecnie konferencji – przyp.] Ignite, to zdajemy sobie sprawę, że przejście na takie rozwiązania to proces z wieloma pytaniami po drodze. Office 2019 będzie wartościową aktualizacją dla użytkowników, którzy uważają, że muszą przechowywać część lub wszystkie swoje aplikacje lokalnie” – czytamy we wpisie na blogu Microsoftu.

„Klasyczny” Office od tego z „365” w nazwie różni się kilkoma cechami. Po pierwsze, o czym wspomniał Microsoft, jest on przechowywany lokalnie, a nie w chmurze. Być może nawet ważniejsze jest jednak to, że kupuje się produkt, a nie usługę – płaci się więc raz i można korzystać do woli (choć po upływie kilku-kilkunastu lat wygasa wsparcie techniczne), a nie trzeba (jak w Office 365) płacić abonamentu. Oczywiście model subskrypcyjny też ma swoje zalety (a w wielu przypadkach może nawet okazać się tańszy).

Źródło: Microsoft, Engadget, Trusted Reviews

Odsłon: 4797 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. Adriian
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-27 09:57

  Nowe formuły Excela to nic. Niech zwiększą wymiary arkusza, bo w czasach, gdy domowy komputer może być wyposażony w kilkunastu-wątkowy procesor (Ryzen 7 / i7 CL) oraz 32GB ram, to bez problemu można zapełnić danymi obecny arkusz. Dla moich zastosowań 2^20 wierszy, to o dużo za mało.

  Skomentuj

 2. max-bit
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-27 13:57

  2019 ? w 2017 ?
  Acha ....
  powinni iść na całość Office 2020 to tak ładnie brzmi ...

  Skomentuj

 3. Snack3rS7PL
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-27 14:11

  "Office 2019 będzie wartościową aktualizacją dla użytkowników, którzy uważają, że muszą przechowywać część lub wszystkie swoje aplikacje lokalnie”"

  Chyba raczej ludzi, co cenią swoje pieniądze...przecież w dalszym ciągu można wszystko zrobić w Office 2010 spokojnie.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!