Rejestratory samochodowe

Nowe wideorejestratory Mio ze średniej półki

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-04-04

Mio MiVue C312, C540 i C570 – oto najnowsze wideorejestratory samochodowe tajwańskiego producenta. Przyjrzyjmy się ich zapowiadanym możliwościom.

C312, C540 i C570 to trzy nowe kamery samochodowe marki Mio ze średniej półki cenowej. Choć różnią się cenami, wyglądem i funkcjonalnością, to producent zapewnia, że pewne cechy mają wspólne: to zwarta konstrukcja, wysoka jakość nagrań i niezawodność.

Podstawowym modelem z wiosennego portfolio producenta jest Mio MiVue C312. To wideorejestrator nagrywający obraz w rozdzielczości FullHD przy płynności 30 klatek na sekundę i kącie widzenia 130 stopni. Takie parametry powinny okazać się całkowicie wystarczające dla osób, które nie jeżdżą szczególnie dużo, ale chcą zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo (i stan portfela), a także mieć możliwość pokazania znajomym, co też inni wyczyniają na drogach. Urządzenie ma również 2-calowy wyświetlacz z intuicyjnym menu i czujnik przeciążeń, a w zestawie znajduje się obrotowy uchwyt.

Mio MiVue C312

Mio MiVue C540 to nieco lepiej wyposażony wideorejestrator. Choć również rejestruje obraz w jakości 1080p/30fps, kontrast jest większy, dzięki zaawansowanemu sensorowi optycznemu Sony i szklanej optyce z przysłoną F1.8. Ta ostatnia sprawia, że nawet przy słabym oświetleniu, wszystko, co ważne, jest dobrze widoczne. 

Mio MiVue C540

Najbardziej zaawansowanym modelem, który w kwietniu dołącza do katalogu urządzeń tego tajwańskiego producenta, jest Mio MiVue C570. To kamera samochodowa wyposażona w matrycę Sony STARVIS, mającą zapewniać wysoką jakość nagrań FullHD w dzień i w nocy. To, co wyróżnia ją na tle pozostałych dwóch urządzeń, to wbudowany GPS (zapisujący lokalizację i oferujący ostrzeżenia przed fotoradarami), „inteligentny tryb parkingowy” i nieco szerszy kąt widzenia – wynoszący 150 stopni.

Mio MiVue C570

Ceny nowych wideorejestratorów Mio przedstawiają się następująco:

  • Mio MiVue C312 – 199 zł
  • Mio Mivue C540 – 349 zł
  • Mio MiVue C570 – 549 zł

Premiera w kwietniu.

Źródło: Mio, MiTAC, 4Publicity

marketplace

Komentarze

1
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Przepraszam, ale co to jest większa jakość nagrania?
    W polskim to się chyba lepsza mówi?