Na topie

Myszka dla gracza - kiedy z ogonkiem, kiedy bez?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Myszki

Kategoria: Komputery Peryferia Gry Sprzęt do gier Myszki Myszki Producenci: Genesis Mionix

Jaka myszka lepsza dla gracza - przewodowa czy bezprzewodowa? To zależy od tego, w co i jak się gra.

  • Myszka dla gracza - kiedy z ogonkiem, kiedy bez?
A A

Bezprzewodowa czy przewodowa – na jaką myszkę powinien zdecydować się gracz? Nie ma na to pytanie jednej dobrej odpowiedzi, ale wystarczy zadać sobie kilka pytań pomocniczych, by sytuacja się wyklarowała.

Kiedy myszka przewodowa?

Gracze w większości preferują myszki przewodowe. Jest tak dlatego, że zapewniają one przeważnie mniejsze opóźnienia reakcji, co w przypadku dynamicznych gier, takich jak sieciowe strzelaniny, jest niezwykle istotne.

myszki przewodowe
Przykłady myszek przewodowych: Mionix NAOS 7000 i Mionix Castor.

Myszka z „ogonkiem” to także większy komfort użytkowania w tym sensie, że nie wymaga pamiętania o ładowaniu czy wymienianiu baterii. Wystarczy podłączyć gryzonia do komputera i ma się pewność, że ten nie poinformuje nagle o braku energii.

Kiedy myszka bezprzewodowa?

Jeśli jednak gra się niewiele, to mysz bezprzewodowa (o ile cechują ją długi czas pracy na jednym zestawie baterii) może okazać się wystarczająca. W tym przypadku brak przewodu poprawia wygodę, ponieważ w żaden sposób nie ogranicza ruchów gracza i ułatwia zachowanie porządku na biurku.

myszki bezprzewodowe
Przykłady myszek bezprzewodowych: Genesis GV44 i Genesis V55.

Myszki bezprzewodowe polecane są więc przede wszystkim graczom niedzielnym i miłośnikom wolniejszych gier (takich jak przygodówki czy spora część strategii), ale też tym, którzy nie lubią grać przy biurku, lecz – na przykład – na kanapie. 

Źródłu: Entry Media

Odsłon: 5429 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. TruePerson
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2017-01-30 14:33

    Trochę dziwny artykuł, jakoś mało mi tego wszystkiego. Fajnie, wszystko opisane, ale brakuje mi tutaj różnic i ogólnie jakichś szczegółów. Jak wielkie są mniej więcej różnice w czasie reakcji myszy (na dwóch, trzech konkretnych przykładach). ;)

    Skomentuj

    1. marek
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-01-30 15:54

      Bo to nie artykuł tylko reklama.

      Skomentuj

  2. Minimal
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2017-01-30 14:34

    Czyli wg autora taki Logitech G700 to sprzęt dla niedzielnych graczy ? :D

    Skomentuj

    1. kiziamizia2
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-01-30 16:11

      tez sie usmialem :) sam posiadam g700s i nie ma czegos takiego jak opoznienia wzgledem myszki z kablem ..

      Skomentuj

      1. ECRYGIGS
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-01-30 16:54

        Też posiadam g700s i zazwyczaj posiada się drugi aku, a
        wymiana w sprawnych rękach trwa prawie tak szybko jak zmiana magazynka. xD Nigdy w życiu nie zamienił bym na myszke z ogonkiem.

        Skomentuj

        1. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-02-13 15:40

          nawet słabsze bezprzewodówki typu Logitech M525 też generują bardzo małe opóźnienia, a mysz kosztuje ok. 100pln .

          Skomentuj

  3. Pogotowie.Piotr
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-01-30 15:03

    Artykuł w skrócie : z kablem szybciej bez kabla wygodniej

    Skomentuj

    1. atteru
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-01-31 08:19

      Co do porządku to myślę iż chodziło autorowi o estetykę, bo trzeba przyznać, mysz bezprzewodowa wygląda na biurku estetyczniej, zwłaszcza jak się preferuje styl minimalistyczny (bez zbędnego badziewia na biurku z dobrym cable managmentem przy całym stanowisku pracy).

      Ale artykuł faktycznie o kant kuli (bo nie powiem czego innego) rozbić, w zasadzie mógłby nie istnieć, bo wnioski typu: Mysz bezprzewodowa nie ma kabla, a przewodowa ma kabel, potrafi wyciągnąć chyba każdy sam.

      Skomentuj

  4. mebelman
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-01-30 15:25

    Poraził mnie baaardzo niski poziom tego "artykułu".

    Skomentuj

  5. corwin999
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-01-30 15:43

    Artykuł prawie jak z Faktu.

    Poprosimy o dokładne testy, dane, zostawienia modeli.

    Bo zgodnie z tym artykułem myszka z Biedronki za 10 złoty jest dla profesjonalnych graczy a G602 dla miłośników gry w kulki

    Skomentuj

  6. Mighn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-01-30 17:48

    A taki Logitech G900?? bezprzewodowa dla niedzielnego gracza, a po podpięciu kabelka dla pro gracza?? :D

    Skomentuj

  7. sebmania
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-30 18:55

    Zasada jest prosta masz kota lub inne zwierze to najlepsza mysz bez ogonka :D

    Skomentuj

  8. BriHecato
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-01-30 23:46

    Bezprzewodowe są za ciężkie (ze względu na bateryjki).
    Nateców bezprzewodowych nie ma co polecać. Przewodowe z kolei zawsze :P

    Skomentuj

  9. zakius
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-01-31 01:10

    Akurat mysz bezprzewodowa to jedyny sprzęt, któremu brak kabla bardziej pomaga niż szkodzi.
    Pady, słuchawki, klawiatury i oczywiście sieć tylko na kablu, ale mysz? Lepiej mieć pewność i swobodę ruchów i po prostu uważać na baterię

    Skomentuj

  10. SebastianFM
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-31 09:12

    Ja przez wiele lat korzystałem z zestawu bezprzewodowego Logitech klawiatura + mysz laserowa. Kilka miesięcy temu wymieniłem klawiaturę na mechanika Corsair Strafe RGB Cherry MX Silent i stwierdziłem, że na kupno nowej myszy też już najwyższy czas. Corsair ma tylko myszy przewodowe więc wybrałem M65 Pro. Używam jej już od jakiegoś czasu i to, że ma kabel wcale mi nie przeszkadza, pomimo przezwyczajenia do myszy bezprzewodowej.