Na topie

mytaxi zmienia się we FREE NOW - to część czegoś większego

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: BMW mytaxi Producenci: Mercedes

BMW i Daimler chcą dać nam kompleksową usługę miejskiej mobilności na miarę XXI wieku. Jednym z widocznych efektów będzie zmiana nazwy mytaxi na FREE NOW.

 • mytaxi zmienia się we FREE NOW - to część czegoś większego
A A

mytaxi to nazwa, do której mogliście się już przyzwyczaić – na polskich drogach spotykamy ją od ponad 6 lat. Wkrótce jednak zniknie i to nawet pomimo tego, że usługa jest dynamicznie rozwijana i cieszy się coraz większą popularnością. O co więc chodzi? Ano o to, że zmieni nazwę – na FREE NOW. W dodatku jest to część czegoś znacznie większego.

mytaxi zmienia się we FREE NOW

Zmiana nazwy z mytaxi na FREE NOW to jeden z elementów większego planu firm Daimler i BMW, które mają w swoim portfolio kilka usług miejskiej mobilności, w tym właśnie tę, o której jest ten news. Celem w tym przypadku jest ujednolicenie i utworzenie jednej globalnej marki, a sama zmiana wejdzie w życie jeszcze przed końcem tego roku.

„Dla mytaxi i jej przyszłości to świetna wiadomość. […] Jeszcze bardziej zwiększymy swoje możliwości rozwoju i konkurencyjność na rynku. Dwaj inwestorzy będą wsparciem dla mytaxi w budowaniu globalnego biznesu, w obliczu konsolidującej się branży” – skomentował Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

mytaxi taxi

„To świetna wiadomość również dla polskiego oddziału naszej firmy - zyskujemy nowe zaplecze, które pozwoli nam rozwijać naszą aplikację oraz usługi we wszystkich siedmiu polskich aglomeracjach – kontynuuje. – W związku z połączeniem, nasz model biznesowy polegający na współpracy z licencjonowanymi kierowcami taxi, nasza aplikacja oraz adresy naszych biur i zatrudniony w Polsce zespół - nie ulegną zmianie”.

Przypomnijmy, że mytaxi (a wkrótce: FREE NOW) to usługa pozwalająca na zamawianie dopasowanej do konkretnych potrzeb taksówki (z licencjonowanym kierowcą) i płacenia za przejazd za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 

Now mobilność

FREE NOW to jedno 5 nowych przedsięwzięć

BMW pracuje z Daimlerem, by wspólnie stworzyć szereg usług mobilności na miarę XXI wieku. Zainwestowano ponad miliard dolarów, aby móc zaoferować klientom komplet rozwiązań zapewniających bezproblemową komunikację miejską.

Oprócz FREE NOW (zamawianie taksówek) uruchomione zostały jeszcze cztery inne przedsięwzięcia: SHARE NOW (wspólne przejazdy), REACH NOW (przewóz multimodalny – z wieloma rodzajami transportu), PARK NOW (parkowanie w mieście) oraz CHARGE NOW (ładowanie samochodów elektrycznych). To połączenie 14 różnych marek, którym zaufało ponad 60 milionów osób na całym świecie. 

Now 5

Zmniejszenie liczby usług z 14 do 5 to ważny krok na drodze do celu, którym jest jedno kompleksowe rozwiązanie. Przedstawiciele firm BMW i Daimler zapowiadają, że chcą utworzyć usługę mobilności „z flotą elektrycznych, samokierujących się samochodów, które autonomicznie ładują akumulatory i parkują, a także współpracują z innymi rodzajami transportu”.

Źródło: Daimler, BMW, mytaxi. Foto/ilustracje: BMW/Daimler

Odsłon: 5480 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij
 1. Marek2704
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-23 19:43

  Zła kategoria artykułu. Powinno być: .

  Skomentuj

 2. Marek2704
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-23 19:46

  Nie da się edytować pomimo wyłączenia adblocka... Powinno być: "Ciekawostki" sponsorowane.

  A skoro się nie da edytować to adblock ponownie włączony :P

  Skomentuj

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-02-24 23:16

   Nie, nie powinno być. Jako sponsorowane oznaczamy wyłącznie artykuły/newsy sponsorowane, a ten się nie kwalifikuje.

   Skomentuj

 3. darioata
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2019-02-23 20:45

  Korzystam tylko i wylacznie z uslug naszych Polskich taksowkarzy a na Ubera, my taksi i innych zagranicznych korporacji olewam cieplym moczem!

  Skomentuj

  1. musslik
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-02-24 06:43

   Uber to świętość, nawet jak prowadzi ślepy samochód bez koła z mnożnikiem x10 to i tak dla bezmózgich yeti jest to usługa lepsza od innych :)

   Skomentuj

 4. gormar
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-02-23 22:15

  Nie rozumiem czemu nazwali się FREE NOW. Przecież przewozy nie są za darmo, ani chyba nikt nie jeździ taksówkami w wolnej chwili dla zabicia czasu.

  Powinno być TAXI NOW.

  Skomentuj

 5. pawelox01
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-02-24 11:02

  Ja u siebie w miescie korzystam z ryba taxi gdzie place 15zl do 6 km i nie ma taryfy nocnej. Uberem placilem czesto wiecej, dodatkowo pelno ukraincow z ktorymi ciezko sie dogadac, a wiekszosc z nich nie zna drogi i polega na nawigacji ktora czesto prowadzi w miejsce inne niz docelowe

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!