Tablety

Na luzie: South Park komentuje wpadkę Apple

opublikowano przez w dniu 2011-05-05

Znana satyryczna kreskówka ocenia metody działania zarówno Apple, jak i użytkowników.

Warto przeczytać:
iPhone i iPad wiedzą gdzie byłeś
Przecieki Windows 8 opłacają się Microsoftowi

Trey Parker i Matt Stone to ludzie nie mający żadnych skrupułów. Nie odpuszczą znanym gwiazdom, politykom czy nawet najważniejszym postaciom licznych religii. Po opublikowaniu paru epizodów z Mahometem spotkali się z poważnym groźbami. Miejmy jednak nadzieję, że Steve Jobs nie będzie pozywał ich do sądu po odcinku, w którym główny wątek toczy się wokół iPada.

Jak wielu użytkowników tak naprawdę czyta warunki wszelakich umów licencyjnych? W South Park jeden z bohaterów odkrywa, że klikając "Wyrażam zgodę" równocześnie z instalacją update'a do iTunes potwierdza swój udział w nielegalnych badaniach (które nawiązują do głośnego filmu "Ludzka stonoga"). Tu na pierwszy plan jasno wychodzi kontrowersyjna kwestia namierzania użytkowników przez Apple i niemal całkowity brak prywatności.

Czy Parker i Stone celnie trafiają we wrażliwe punkty rynku? Z jednej strony pokazują zagrożenia kryjące się za zbytnim zawierzeniu nowoczesnym technologiom. Jednak dają też jasno do zrozumienia (ironicznie lub nie), że nic poza Apple się nie liczy, a produkty Toshiby to tylko zwykły szmelc. Jobs powinien więc chyba podziękować za reklamę.

 

 

Na sam koniec wysuwa się morał - Apple przedstawia nam świat przyszłości. Może jednak warto chwilę odpocząć i nacieszyć się teraźniejszością, zamiast zasypywać rynek coraz to nowymi rozwiązaniami? Zachęcamy do obejrzenia odcinka dostępnego w całości m.in. na southparkstudios.com.

Źródło: Cnet


Polecamy artykuły:  
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze? AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenie EFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

marketplace

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  http://www.youtube.com/watch?v=EaHUpWuqNHY
 • avatar
  Kto ten shit ogląda?
 • avatar
  ja oglądałem i jak na ten serial to odcinek bardzo słaby
 • avatar
  Dla przykładu ja. Czemu pytasz?
 • avatar
  to fakt to nie taki wyszukany humor jak we władcach much
  Zaloguj się
 • avatar
  http://www.youtube.com/watch?v=CZGIn9bpALo
  Zaloguj się
 • avatar
  oglądałem, genialny odcinek :) ogólnie SP rulez od wielu lat!
 • avatar
  A jak ktoś nie wie to można obejrzeć wszystkie odcinki za darmo na legalu na www.southparkstudios.com :)
 • avatar
  South Park FTW!
 • avatar
  Skoro jesteśmy na luzie. Pewnie nie jestem na bieżąco, ktoś zauważył że z górnego paska zniknęła ikona "Na zakupy"? Komputronik jest teraz polecany na samym dole, razem z serwisem k24.cz. Świetna lektura. ;D
 • avatar
  Najlepsze odcinki jak dotąd to: o PSP, z World of Warcraft i o zającu wielkanocnym.