Na topie

Netflix może być droższy. Czym jest plan Ultra?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: RTV Ciekawostki Internet Tematyka: 4K Netflix Telewizja internetowa

Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Podstawowy, Standard i Premium nie będą jedynymi opcjami do wyboru. Netflix testuje plan Ultra – najdroższy, a więc też dający największe możliwości.

 • Netflix może być droższy. Czym jest plan Ultra?
A A

Właściciele platformy zawsze w takich sytuacjach podkreślają, że wciąż coś testują i nie oznacza to, że ostatecznie musi to zostać wykorzystane. Jeśli jednak ostatnia „nowinka” faktycznie wejdzie w życie, to za nieograniczony dostęp do nowości na Netflix zapłacimy nieco więcej niż dotychczas. 

Netflix – plan Ultra to (obecne) Premium, tylko że droższe

Niezbyt szumnie testowany jest nowy cennik, w którym zamiast 3 planów występują 4. W Podstawowym (za 34 zł) nie widać żadnych zmian (jakość SD na 1 urządzeniu), (obsługujący jakość HD) Standard (za 43 zł) jest uboższy, bo jednocześnie można będzie korzystać tylko z 1 (a nie z 2) urządzeń, w Premium (za 52 zł) również zmniejszono liczbę urządzeń o połowę (do 2 z 4), a to, co do tej pory znaliśmy pod tą nazwą, może stać się planem Ultra (za ok. 65 zł).

Najdroższy plan niezmiennie pozwoli więc na oglądanie treści w jakości 4K nawet na 4 urządzeniach równocześnie. Niewykluczone też, że dopiero w tym miejscu pojawiłaby się obsługa HDR.

O czym myśli Netflix i dlaczego ma to sens?

Netflix to dziś jedna z najdroższych usług subskrypcyjnych na rynku – większość konkurentów ustala wysokość miesięcznego abonamentu na poziomie 20 złotych. Trzeba jednak brać pod uwagę również to, że ma ona najwięcej do zaoferowania: jej katalog dynamicznie się rozszerza i trafia do niego niemało autorskich produkcji, na które wydawane są olbrzymie pieniądze.

Netflix z każdym rokiem wydaje więc coraz więcej na produkcję filmów, jak i na licencje, a cennik nie był zmieniany od lat. Jeśli potwierdziłyby się informacje o jego modyfikacji, osoby korzystające z najtańszego pakietu niczego by nie zauważyły, a ci, którzy zdecydowali się na wyższe plany, nierzadko dzielą się wydatkami ze znajomymi czy rodziną, więc wzrost ceny będzie dla pojedynczej osoby nieco mniejszy.

Zdaje się więc, że Netflix wie, co robi, ale zupełnie zrozumiałe jest też to, że na razie tylko po cichu testuje ten nowy cennik. Z opinii w sieci wynika bowiem, że większość nie byłaby zadowolona z takich zmian. Być może jednak lepsza taka modyfikacja cennika, niż gdyby płacący mniej mieli dostęp do uboższego katalogu (jak ma to miejsce w ofertach telewizji satelitarnych czy kablowych).

Raz jeszcze jednak podkreślmy, że na razie plan Ultra to tylko test.

Źródło: Digital Trends, CNET, Variety

Odsłon: 5205 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. Adiqq
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-06 09:00

  Bez sensu, ultra za 65zł skończy się tym, że i tak większość zrzuci się ze znajomymi, kupi na allegro i da te 15-20zł, za lepszy pakiet, niż uczciwa osoba kupująca bezpośrednio od Netflixa, która za 2x tyle dostanie gorszy pakiet...

  Nie wiem czy tutaj wzięli pod uwagę mentalność Polaków, którzy jak będą mogli zakombinować to zakombinują i chętnie w tym przypadku dadzą te 15zł, bo mają możliwość "oszukać", ale słabo to wypada dla uczciwych osób, bo przekaz jest prosty, jesteś frajerem, płać więcej.

  Skomentuj

  1. krychu67
   Oceń komentarz:

   7    

   Opublikowano: 2018-07-06 09:20

   kupowanie kont za 2 zł na allegro to oszustwo, ale co jest złego w dzieleniu się droższym pakietem ze znajomymi?

   Skomentuj

   1. myceK
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-07-06 09:42

    Nie rozumiem tych minusów wyżej, krychu67 ma racje kupowanie kont na allegro jest nielegalne ale dzielenie się kontem nie jest zakazane przez sam Netflix. Był kiedyś o tym artykuł, wiec nie rozumiem oskarżenia że ktoś kto dzieli konto ze znajomymi lub rodziną "oszukuje" a ktoś kto korzysta sam z rodziną pod jednym dachem jest Frajerem. Jeżeli jest taka oficjalna możliwość niech każdy korzysta z neflixa jak mu sie podoba.
    P.S
    Myślę ze gdyby nie możliwość dzielenia kont Netflix znikłby bardzo szybko z Polski.

    Skomentuj

  2. drFrankenstein
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-07-06 11:27

   To nic innego jak dyskryminacja cenowa (nic złego, tylko brzmi nieładnie), i to dosyć dobrze zaplanowana. Nie każdy ma czas żeby szukać chętnych do lepszego pakietu, a są to z reguły ludzie lepiej zarabiający. Te 16,25zł to taki "nieoficjalny pakiet" dla tych co nie zarabiają zbyt wiele ale mają czas żeby to zorganizować. Gdyby Netflix chciał to mógłby to zablokować, chociażby używając lokalizacji, a jakoś tego nie robi.

   Skomentuj

  3. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-07-06 11:57

   testują ile da się wydrzeć forsy z kieszeni. niech sobie dalej januszują.

   Skomentuj

 2. Felek
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-07-06 10:06

  Ciekawe czy popłyną z nazwami jak w F1 z nazwami twardości opon? Czy będzie Super ultra, Mega, Giga? Co tera...? ;)

  Skomentuj

 3. HardCorak
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2018-07-06 11:46

  oni są śmieszni powinno być taniej a będzie jeszcze drożej ???

  nie dość że w Polsce mamy znacznie mniejszą bibliotekę niż np. w USA to teoretycznie więcej płacimy bo dla nas ciężej wydać te zł na abonament niż innym krajom dolary czy euro

  a później newsy jak to polska piraci jak na potęgę ściągają filmy z torrentów...

  Skomentuj Historia edycji

 4. Fiona
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-09 16:18

  Milmy made in Netflix to niestety syf totalny.

  Skomentuj

  1. Fiona
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-09 16:18

   Sorry - Filmy

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!