Na topie

Nie, ProtonMail nie został zhakowany

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Właściciele usługi ProtonMail przekonują, że informacje o udanej próbie naruszenia jej zabezpieczeń i wykradzenia danych jest kompletną bzdurą.

 • Nie, ProtonMail nie został zhakowany
A A

Ktoś napisał w Internecie, że udało mu się złamać zabezpieczenia usługi ProtonMail (czyli szyfrowanej skrzynki pocztowej popularnej przede wszystkim wśród profejsonalistów) i wydobyć dane związane z jej użytkownikami. Właściciele serwisu odpowiadają jednak krótko: to całkowita bzdura.

We wpisie na blogu właściciele ProtonMail przekonują, że nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że jakiekolwiek dane wyciekły z usługi. Przyznają, że pewne loginy i hasła mogły trafić w ręce cyberprzestępców, ale jedynie w wyniku innych działań (np. phishingowych), bo infrastruktura jest nienaruszona.

Zwracają oni również uwagę na to, że w publikacji rzekomego cyberprzestępcy nie brakuje pomyłek technicznych. Przykład? Twierdzi on, że ProtonMail jest podatny na ataki ze względu na niekorzystanie z SRI (subresource integrity), ale webowa aplikacja pocztowa nie korzysta z żadnego zewnętrznego CDN (content delivery network), co oznacza, że ten potencjalny wektor ataku jest całkowicie wyeliminowany.

Po co zatem w ogóle cała ta akcja? Otóż była to próba wyłudzenia pieniędzy od właścicieli usługi ProtonMail. Nieudana i stąd też zemsta w postaci rozprzestrzeniania tego fake newsa (jak tłumaczą na blogu). 

ProtonMail screen

Właściciele zalecają całkowite ignorowanie tego typu wiadomości, ale uznaliśmy, że warto o tym napisać, by wyjaśnić sprawę. Szczególnie, że ProtonMail jest usługą, na którą stawia się właśnie ze względu na chęć zapewnienia sobie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Niedawno została po raz kolejny zaktualizowana w tym celu.

Źródło: BleepingComputer, ProtonMail

Odsłon: 5320 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. ch3rub
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-11-17 12:12

  Mam, używam, polecam.

  Skomentuj

  1. Fenio
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-11-18 11:14

   Proton VPN też dobry i darmowy.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!