Na topie

Grom na PC „wielkie N” mówi „nie”

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Producenci: Nintendo

Firma Nintendo nie ma obecnie żadnych planów związanych z produkowaniem i wydawaniem gier komputerowych. Nie po to tworzyła konsole.

  • Grom na PC „wielkie N” mówi „nie”
A A

„W najbliższej przyszłości? Nic z tego!” – tak można streścić odpowiedź firmy Nintendo na pytanie, czy jest zainteresowana tworzeniem i wydawaniem gier komputerowych

The Legend of Zelda, Mario (w każdym wydaniu), Xenoblade, Yoshi, Fire Emblem, a od niedawna także Splatoon i ARMS. Są to marki, które obecnie są zarezerwowane dla posiadaczy sprzętu do gier od Nintendo i wygląda na to, że ci, którzy do zabawy wolą wykorzystywać pecety w najbliższym czasie będą musieli obejść się smakiem.

Dlaczego? „Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób gra w gry na PC, ale uważamy, że zintegrowany biznes sprzętowo-programowy daje nam najlepszą możliwość, by zapewniać niespodzianki i oferować nowe podejście rozgrywki, a to właśnie chcemy osiągać”

Innymi słowy: nie po to Nintendo tworzy konsole skrojone pod swoje potrzeby (a więc obecnie Nintendo Switch i 3DS), by później gry oferować na pecetach. Trzeba przyznać, że tłumaczenie to jest jak najbardziej logiczne, nawet jeśli dla niektórych graczy wiadomość ta okaże się nieprzyjemna. 

Oczywiście taka deklaracja w tym momencie nie musi oznaczać, że gry Nintendo nigdy już nie trafią na pecety. Wystarczy przypomnieć jak bardzo „wielkie N” wzbraniało się przed smartfonami, a teraz gry mobilne stają się coraz ważniejszym elementem strategii japońskiego giganta. 

Źródło: GameSpot, PCGamesN. Screen otwierający newsa przedstawia grę Super Mario Odyssey na Nintendo Switch.

Odsłon: 3910 Skomentuj newsa
Komentarze

29

Udostępnij
  1. Foxy the Pirate
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-07-06 10:40

    "Nintendo tworzy konsole skrojone pod swoje potrzeby"
    Dokładnie tak można by streścić historie ostatnich 30 lat egzystencji tej korpo, odświerzanie kopii tej samej konsoli wydając odświerzone kopie tych samych gier.
    A przy okazji dym*ć fanów za każdym razem od nowa w ten sam sposób.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -10    

      Opublikowano: 2017-07-06 11:11

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      gdybys mial Nintendo to bys inaczej mowil. Ludzie kochają Mario i dzis jest to jedna z kultowych produkcji ktora nigdy sie nie znudzi.

      Skomentuj

      1. Foxy the Pirate
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2017-07-06 11:21

        Wyobraź sobie, iż posiadałem/posiadam nadal DSa, Wii i również 10 lat temu grywałem z kolegami w "klasyki" nintendo.
        To było w 2007 roku, dziś mamy 2017, a nintendo nadal nie szanuje odbiorców i wydaje ciągłe remaki tych samych marek.
        No i oczywiście mniema o sobie jako o "wizjonerach" rynku gier.
        Żałosne.

        Skomentuj Historia edycji

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -13    

          Opublikowano: 2017-07-06 11:45

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          skoro wydają i ma to zbyt na rynku to znaczy że nie są w błędzie.
          Ale skoro wiesz lepiej to może napisz do nich i ich uświadom że to nie ma sensu.
          podoba mi się też jak w jednym zdaniu dwa razy skłamałeś. klasyk

          Skomentuj

          1. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-07 08:28

            Nintendo wiele lat temu wbiło się na rynek NESem a potem Gameboyem.
            Teraz poza handheldami, które w zasadzie wyparły telefony, ma faktycznie same kotlety.
            Znaleźli swoją niszę i w niej siedzą a opierają się głównie o rynek japoński. Kolejne części Mario podobno są dalej fajne (nie będę się wdawał w świętą wojnę "która cześć była najlepsza") ale to tak naprawdę dalej ta sama gra. Ze zmianami ale to i tak jak COD17 czy BF21.
            Zresztą, jak już ktoś inny wspomniał, po co konwersje skoro dzięki tak marnym bebechom da się te konsole emulować?

            Skomentuj

          2. Foxy the Pirate
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-07 22:34

            Rozwiniesz myśl, czy ubliżasz mi aby poczuć się pewniej?

            Skomentuj

        2. ncc1701
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2017-07-06 12:44

          A mi sie podoba jak ludzie z zerowym doswiadczeniem w branzy probuja pouczac firme, ktora w pierwszej 10 najlepiej sprzedajacych sie gier umiescila bodajze 6 tytulow...

          Dalej Foxy - opowiedz nam jeszcze jakie to Nintendo jest nieudolne...

          Skomentuj

          1. owatanka
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-07-06 17:00

            Wycinek troche nieslawnego cytatu sapkowskiego ...

            "Trzydziesty szósty tom z serii o zabijaniu trolli, a jakby ich zapytać, o czym dalej chcieliby poczytać, powiedzą, że jeszcze o zabijaniu trolli."

            Tak postepuje nintendo , nie mam nic przeciwko grom z pod ich skrzydel lubie serie pokemonow na gameboya oraz zelde czy mario ale swiat nie konczy sie tylko na tych kilku nonstop odswiezanych grach.

            Skomentuj

    2. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      -8    

      Opublikowano: 2017-07-06 11:57

      gó..no prawda

      Skomentuj

  2. Akatzuky
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-07-06 10:41

    Mialem kupic Switcha ale zdecydowalem sie na GPD Win i jest lepsze bo moge odpalic Gothiczka Wieska a nawet LoLa!! Walic Nintendo!!!

    Skomentuj

    1. Eyesofthesouth
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2017-07-06 11:58

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      biedny jestes w takim razie, ja mam pc i ps3 i kupie ps4 pro i switcha bo chce i moge

      Skomentuj

      1. Eyesofthesouth
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-07-06 20:18

        widze ze na tym forum minusuja już za to że się takiego trolla jak akatzuky na ziemie sprowadza

        Skomentuj

  3. Orokusaki
    Oceń komentarz:

    16    

    Opublikowano: 2017-07-06 11:12

    Dla mnie mogą nie wydawać gier łaski nie robią a ja i tak gram we wszystkie ich gry na emulatorach a obecnie brak tylko emulatora switcha wszystkie inne konsole Nintendo są emulowane bez problemu i można grać aż się uszy trzęsą we wszystkie zeldy mario i całą reszte.

    Można podłączyć kontrolery Nintendo do PC poprzez przejściówki nawet te od Wii i od WII-U i konsola nie potrzebna a gry emulowane wyglądają lepiej na komputerze niż na oryginalnym sprzęcie od Nintendo.



    Skomentuj Historia edycji

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-07-06 17:07

      Pierwszy rozsadny glos nod tym artykulem dzisiaj sa na tyle szybkie komputery ze mozna emulowac gry z najnowszych konsol nintendo i to w wyzszej rozdzielczosci z wyzsza iloscia fps i z lepszymi efektami graficznymi na yt sa gameplaye z emulatora i najnowszej odslony zeldy w 4k.

      Skomentuj

  4. jonny2003
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-06 12:56

    Spokojnie. Ich konsole są tak słabe, że niedługo pewnie powstanie emulator na PC tak samo jak było z Gamecubem i WII U :P

    Skomentuj

    1. bodziokrak
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-06 14:09

      No to jesteś niedoinformowany bo emulator switcha już jest i to działa zaskakująco dobrze, a na mocnych kompach
      gry wyglądają lepiej bo i w 4k można odpalić.

      Skomentuj

      1. jonny2003
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-06 14:10

        A jak ten emulator się nazywa?
        Podaj linka albo chociaż nazwę.
        Bo z tego co wiem to ostatnim emluatorem konsoli nintendo jest CEMU a emuluje on tylko WII U.

        Skomentuj

        1. bodziokrak
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-07-06 14:53

          o przepraszam mój błąd słyszałem o Cemu coś ale to jest właśnie emu win u

          Skomentuj

          1. owatanka
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-06 17:11

            Cemu 1.8.1 poprawione bledy i podrasowane efekty specjalne no i 4k hehe https://www.youtube.com/watch?v=t_f8IlftGY0

            Skomentuj

  5. wstrzasmen
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-07-06 12:59

    Mario?

    Ile lat powinien miec maksymalnie zdrowy, nie0uposledzony umyslowo czlowiek aby "grac" w gre ktora polega na sterowaniu postacia podobna do postaci z "kajko i kokosza" i wydajaca smieszne piski?

    10 lat? 12 lat?

    to chyba gora.

    z drugiej strony sa gry takie jak FSX z superrealistycznymi nakladkami gdzie aby wystartowac trzeba przeczytac 200 stronna instrukcje.

    Nintendo celuje w dzieci i nie ma nic w tym zlego. Lego tez jest dla dzieci.

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-06 13:05

      Ile trzeba mieć lat, żeby się przejmować i nie grać w bardzo grywalną grę tylko dlatego, że "hej, ta postać jest taka dziecinna"?

      Skomentuj

      1. jonny2003
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-06 14:20

        Dorosłego, nieupośledzonego człowieka takie coś nudzi i odrzuca po paru minutach.
        Próbowałem pograć trochę w Mario i Donkey Konga na emulatorze, najpierw gamecuba potem wii u.
        Na TV, padem w 1080 P i 60 klatkach. Jakość lepsza niż na konsoli. Akurat te gry emuluje perfekcyjnie.
        Chciałem sprawdzić ten fenomen.
        No i co? Lipa. Przecież to nudne, infantylne, proste, dziecinne.
        Musiałem się zmuszać, żeby przejść parę etapów w Mario.
        Donkey Kong to to samo tylko, że bohater inny.
        W Mario Kart też trochę pograłem i jak słyszę i widzę te infantylne bajkowe postacie i słyszę te pedalskie głosiki Mario to mnie to odrzuca.
        Proste gierki na jedno kopyto, bez głębi, scenariusza, czegokolwiek.
        Co ludzie w tym widzą? Przecież to gierki na poziomie smartfona. Jeszcze dzieci to rozumiem. Kolorowa grafika i prostota.

        Skomentuj

    2. WhiteDrag0n
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-06 13:52

      Zarówno gry, jak i klocki lego, są zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. No chyba że jedyną dozwoloną rozrywką dla dorosłych jest chlanie piwa i oglądanie telewizji.

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-06 14:55

        Ja się z twoim stwierdzeniem zgodzę. Aczkolwiek Mario i inne gry nintendo uważam za skrajnie nudne i sukces tych gier jestem w stanie wytłumaczyć sentymentem ludzi, którzy w to grali za dzieciaka. Dla osoby, która teraz by chciała zacząć przygodę z tymi tytułami, nie mają one nic do zaoferowania. Jechanie na marce gorzej niż w Call of Duty.

        Skomentuj

  6. anzeh
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-06 16:00

    Nintendo nie chce pieniędzy od graczy PC? To prawdziwy cios. Naprawdę nie wiem czy to udźwigniemy.

    Skomentuj

  7. patol1984
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-06 16:52

    To jakiś koszmar

    Zawiodłem się na tej konsoli, gier local co op prawie nie ma, przez to nie wyróżnia się niczym spośród innych platform.

    Skomentuj Historia edycji

  8. Kadzidło
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-06 19:00

    ja to czekam az zrobia jakiegos fajnego mmorpg z pokemonami, graficznie, najlepiej jakby wygladalo jak wiesmin 3 :p
    ale pewnie sie nie doczekam, a szkoda, bo bylo kilka ciekawych projektow, niestety nintendo je zablokowalo :(

    Skomentuj Historia edycji

  9. darioz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-06 19:07

    A po co mi konsola Nintendo! W ich gry pogram na emulatorze!

    Skomentuj

  10. Kieresz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-07 09:50

    Dla mnie nintendo nie istnieje od czasu gamecuba......zreszta....pc odpala gry z ich wszystkich konsol poza switchem.....a nowa zelde juz ogralem na pc na emu WiiU....