Na topie

No Man's Sky traci graczy - sklepy zwracają pieniądze

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: Hello Games przygodowa Steam Producenci: SONY

Zapowiadała się naprawdę dobrze. Niestety okazała się słaba. Teraz gracze, czując się oszukani, proszą o zwroty pieniędzy.

  • No Man's Sky traci graczy - sklepy zwracają pieniądze
A A

No Man’s Sky miało być jednym z największych hitów tego lata. Niestety ta międzygalaktyczna przygoda okazała się jedną z największych porażek – dość nudna, monotonna i, co najgorsze, niedopracowana. Ma swoje plusy (jak choćby klimat czy ciekawe rozwiązania podczas odkrywania nowych planet), ale są one niewystarczające, by zatrzymać gracy na dłużej.

Okazuje się, że gra szybko po premierze zaczęła tracić graczy. Według danych zebranych przez SteamDB, w ciągu dwóch tygodni zainteresowanie zmalało o 90 proc. – z 212 tysięcy graczy w szczytowym momencie, teraz ostało się ich zaledwie kilkanaście tysięcy. 

Gracze są niezadowoleni i wnoszą o zwrot pieniędzy. Mają w dodatku naprawdę duże szanse na powodzenie – Steam, Amazon i PlayStation Network to platformy, które faktycznie pozytywnie rozpatrują takie wnioski. Co ciekawe, zwroty udzielane są nawet wtedy, gdy nie są spełniane wymagania regulaminowe (na przykład gdy na Steamie grał ktoś dłużej niż 2 godzin).

Ekipa Hello Games tymczasem nie wydaje się przejmować kiepskimi recenzjami. Zapowiada ponadto, że gra No Man’s Sky będzie rozwijana, w postaci… płatnych DLC.

Źródło: GameInformer, VG247

Odsłon: 6959 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    29    

    Opublikowano: 2016-08-29 13:20

    Bardzo dobrze twórcom, naobiecywali nie wiadomo co, jeszcze w planach płatne DLC - niech mają nauczkę.

    Szkoda, że więcej produkcji nie została tak potraktowana, wtedy producenci nauczyliby się, aby robić dobre gry, a nie kotlety :)

    Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-29 13:32

    Ciekawi mnie jak wygląda sprawa zarobków Hello Games kiedy duża część graczy chce zwrot kasy.

    No cóż kolejna gra z olbrzymim potencjałem zmarnowana, a pewnie szybciej będziemy mięć kolonie na Marsie niż Star Citizen pojawi się w sklepach...

    Skomentuj

    1. kombajn
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-08-29 19:40

      Wiesz jak oglądałem tegoroczna tzw prezentacje Star Citizena to rzuciły mi się w oczy cztery rzeczy
      1)gra chodziła dużo słabiej niż na poprzednich prezentacjach (miejscami wręcz haczyła) a przecież przez ten rok sprzęt komputerowy poszedł do przodu
      2)świat gry jest ździebko pustawy - niewiele elementów w korytarzach, salach czy statkach
      3)tekstury są w najlepszym razie średniej a w najgorszym fatalnej jakości (np kadłub statku na lądowisku to kpina)
      4)ludzie wiwatujący jak głupi np gdy otwierają się drzwi do statku są albo pomyleni albo podstawieni
      Jak chwilę po obejrzeniu tej prezentacji puściłem sobie gameplay promujący nowego CoD: Infinite Warfare to zrozumiałem w pełni jak biednie Star Citizen wypada na tle tegorocznej gry klasy AAA. Niestety naszła mnie myśl że jednak historia lubi się powtarzać i Star Citizen skończy najprawdopodobniej jak Duke Nukem Forever. Będą go robić Forever. Za jakiś czas producenci pewnie przejrzą na oczy i zobaczą że ich tytuł wyglądał fajnie 4 lata temu a dzisiaj zaczyna odstawać i podejmą decyzję o zmianie silnika na nowszy i to będzie gwóźdź do trumny. Jak ta gra kiedyś ujrzy światło dzienne to pewnie skończy jak DNF z oceną 5/10.

      Skomentuj

  3. kokosnh
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-08-29 14:52

    Do sklepów znowu trafiła beta, zamiast gry, niemniej jednak monotonii można się było spodziewać po tym tytule.

    Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-30 11:04

      Ja bym powiedział że to Alpha :P
      Betę pokazywali i wyglądała lepiej niż gotowy produkt

      Skomentuj

  4. SirMichael
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-29 14:57

    piękny przykład jak chciwość wpływa na ludzi. Życzę im, żeby wszyscy zwrócili grę i żeby dostali po dupie za to jak potraktowali graczy. Chcieli być milionerami niech zostaną bankrutami.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-08-29 15:20

      "Nie życz innym czego sam byś nie chciał".

      Skomentuj

  5. Pavilon
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-29 15:11

    Ktore sklepy zwracaja pieniadze? Nie ma oficjalnej akcji zwrotu jest za to masowa akcja prosb o zwrot pieniedzy i jedynie dobra wola ze strony sklepow. Steam opiera sie o standardowa procedure czyli nie przekroczenie 2 godzin gry w pierwszych 2 tygodniach po zakupie.

    "The standard Steam refund policy applies to No Man's Sky. There are no special exemptions available. Click here for more detail on the Steam refund policy."

    takze poprawcie temat

    Skomentuj

    1. Bocian81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-29 17:42

      Dokładnie poprosiłem o zwrot kasy po 4 godz w grze ,Zbyli mnie tym ze przekroczyłem 2 godziny i moge sie bujac.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-08-29 18:51

        zwracają kase z preorderów jeśli przekroczysz te 2h.
        Tak samo PSN zwraca ale trzeba do nich pismo napisac.

        Skomentuj

  6. Satanski
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-08-29 15:27

    Gra jest dokładnie taka, na jaką zapowiadała się w filmikach reklamowych przedstawiających gameplay. Zamiast chrzanić, że nie da się gry ocenić po gamplayu, proponuję nauczyć się "analizować" to, co się widzi. Analizować w cudzysłowie, bo określenie jest zbyt szumne.

    Bawił mnie też hype na multiplayer. Goście coś kręcili półgębkiem, na żadnym filmiku nie było tej funkcjonalności pokazanej, ale ludzie się napalali. A wystarczyło uzmysłowić sobie, że gdyby ta opcja była w grze, to by się nią chwalili. Pewnie im się nawet nie opłacało tracić czasu i kasy na system, z którego i tak nikt by nie korzystał, bo wszechświat gry jest tak duży.

    Skomentuj

    1. Fanaticous
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2016-08-29 15:34

      day cycle, brat planet jakich widzieliśmy na pokazach (brak piaskowych światów, wodnych, lodowych), każdy statek jet prawie taki sam - nie ma podziału na klasy. Najważniejszy i tak jest chyba brak frakcji i dużych walk pomiędzy nimi. Wymieniać więcej?

      Skomentuj

    2. Roller Mobster
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2016-08-29 15:35

      Święte słowa.

      Skomentuj

      1. Satanski
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2016-08-29 15:59

        Z czym się mylę? Ja potrafiłem tą grę ocenić właściwie i nie zmarnowałem na nią pieniędzy, czyli można było.

        Co do tego co w grze jest, a czego nie ma, nie będę dyskutował, bo mnie temat nie interesuje, ale taki post znalazłem:
        "Angry Joe's video only proved he didn't play much of the game. More than half of the 'claimed' features missing have in fact been proven to be in the game.
        Very Large creatures? Check.
        Forests? Check.
        Different Ship Classes? Check. (There are three. light, medium and heavy. They have different hit points)
        Freighters? Check.
        Space Battles? Check.
        Mountains? Check.
        Snowy Planets? Check.
        Rivers? Check.
        Black Holes? Check.
        Portals? Check.

        Joe didn't even upgrade his multi tool lol he barely played the game.

        There are even four classes of solar systems.
        Yellow Sun- This is the main 'follow Atlas' plant systems
        Green Sun- Much better planets and life than red or yellow
        Red Sun- Little better than Yellow
        Blue Sun- These are the best systems with the most lush planets and animal life. Also the most rare minerals.You need a warp theta reactor to get to them.

        If you follow Atlas it takes you on a trail through the Yellow systems and I think a Red or two which is the lower tier of planets. Your experience will more shallow and samey if you do not upgrade your warp and explore the galactic map."

        Skomentuj

        1. Foxy the Pirate
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-08-29 18:24

          Żal marnować na kogoś takiego jak ty więcej niż 3 linijki, zatem
          https://www.youtube.com/watch?v=3Wgolc1rRro
          Operuj na faktach, albo wcale. Nara.

          Skomentuj

          1. Azirafal
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2016-08-29 21:47

            Czyli banda kretynow podjaranych obietnicami, pokrętnymi tlumaczeniami i zwodami znów uwierzyla w bajki. Teraz placzą, ze mialo być tak pięknie a wyszlo jak zwykle.
            Tak, goście nałgali... ale to nie pierwszy raz. Takich przypadków jest multum, a ludzie wciąż dają sie nabrać.

            Rada jedna.

            Przestać kupowac preordery i zacząć trzeźwo patrzec na świat, a może wydawcy się nauczą.

            ... sam w to nie wierze...

            Skomentuj

          2. Porshe911
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-08-29 22:17

            Dla mnie zamieszanie wokół trybu multiplayer wystarczająco dyskwalifikuje tą grę(dla mnie).

            Skomentuj Historia edycji

          3. Porshe911
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-08-29 22:17

            Double post.

            Skomentuj Historia edycji

  7. doman18
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-29 17:01

    Może Infinity:Battlescape naprawi sytuację gdy/jeżeli w końcu wyjdzie.

    Skomentuj

  8. Xaros
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-08-29 17:41

    A gdy pisałem, że będzie to wtopa roku to mnie minusowano... ja to bym nawet dał pozew zbiorowy i już, chyba że ich same korekty zabiją finansowo :)

    Skomentuj

  9. Pavilon
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-08-29 19:27

    Gdyby NMS wycenili jak normalnego indyka nie byloby takiego smrodu.

    Skomentuj

  10. pawlito011
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-08-29 19:59

    ktos spodziewal sie rewolucji po modzie do spore :P

    Skomentuj

  11. decrypterie
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-08-29 22:47

    Ciekawe czy by mi oddali za zużyty transfer z torrentów bo nawet tego mi żal.

    Skomentuj

  12. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-30 10:44

    No Man's Lie