Na topie

Nowa generacja mobilnych kart GeForce pojawi się pod koniec roku? Kiedy modele desktopowe?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Laptopy Karty graficzne Tematyka: Nvidia GeForce Producenci: Gigabyte Nvidia

Przedstawiciel firmy Gigabyte ujawnił informacje odnośnie wydania odświeżonej wersji gamingowego laptopa Aero 15X. W planach nowa generacja kart graficznych GeForce.

  • Nowa generacja mobilnych kart GeForce pojawi się pod koniec roku? Kiedy modele desktopowe?
A A

Czekacie na nową generację kart graficznych GeForce? Wprawdzie o desktopowych modelach właściwie jeszcze nic nie wiadomo (poza mniej lub bardziej wiarygodnymi przeciekami), ale ostatnio natrafiliśmy na ciekawe informacje odnośnie mobilnych odpowiedników.

Jeden z przedstawicieli firmy Gigabyte, zapytany o termin pojawienia się odświeżonej wersji gamingowego laptopa Aero 15X, odpowiedział, że model z kartą graficzną nowej generacji powinien pojawić się do końca tego roku. Co prawda post na forum nie jest oficjalnym komunikatem Nvidii, ale wydaje się dosyć wiarygodnym źródłem informacji.

Gigabyte Aero 15X - zapowiedź

Ujawniona informacja daje również nadzieję PC-towym graczom. Warto bowiem zauważyć, iż karty graficzne dla komputerów stacjonarnych zwykle debiutują kilka miesięcy wcześniej niż ich mobilne odpowiedniki. Można mieć nadzieję, że podobnie będzie i teraz.

Źródło: OverclockersUK

Odsłon: 4459 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. BILInek
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2018-05-08 08:23

    Najpierw niehc ceny wroca na ziemie albo nie bedzie juz PC towych graczy.

    Skomentuj

    1. Dziabunia
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-05-08 08:31

      Taaa, ostatnio chciałem ram w komputerze wymienić 8gb i ceny zaporowe, bo 500 zł za jaką taką kość ddr4 :D

      Skomentuj

    2. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-08 09:26

      Obecnie chyba łatwiej kupić mocnego gamingowego lapka, niż równie mocnego PC. Patrząc na szybko, to 6000 zł plus monitor jest kwotą niewiele mniejszą od tego, co zapłaciłem za swojego ROGa, a wciąż daleko by było pod względem wielkości SSD i ilości RAM.

      Skomentuj Historia edycji

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2018-05-08 10:49

        O ile faktycznie gamingowe lapki stały się ostatnio bardziej opłacalne niż były, to dodawanie do porównania kosztu monitora jest po prostu śmieszne, bo do lapka jak chcesz w coś pograć jak człowiek, a nie na ekraniku wielkości tabletu to też musisz mieć dedykowany monitor.

        Poza tym 27" 240hz + 27" AMVA+ master race.

        Skomentuj

        1. Hans Olo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-05-08 11:10

          Gram na ekranie lapka i jakoś nie tęsknię za dodatkowymi gratami. Z resztą, jak Ci to przeszkadza, to wywal monitor i zamień sobie na RAM i SSD, cena wyjdzie prawie identyczna.

          Skomentuj Historia edycji

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2018-05-08 11:27

            Może źle mnie zrozumiałeś. Ja jestem jak najbardziej za tym, żeby każdy mógł sobie wybrać i kupić cokolwiek mu bardziej odpowiada. Chodziło mi jedynie o to, że mimo wyższych obecnie cen podzespołów, kupując lapka, wciąż płacisz ekstra za jego mobilność itd. Różnica jest mniejsza niż kiedyś ale jest. Jeśli ktoś chce komputer do używania w jednym miejscu na biurku i ta mobilność nie interesuje go ani trochę, to wciąż lepszym i tańszym rozwiązaniem jest złożyć desktopa.

            Niemniej jeśli ktoś, jak ty, chce lapka, to nie ma w tym nic złego czy głupiego, bo to też mogą być świetne komputery. Kwestia tego kto co chce i czego potrzebuje :).

            Skomentuj

          2. Hans Olo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-05-08 13:43

            Wszystko rozumiem. Aczkolwiek właśnie sobie liczę na podstawie aktualnych cenników i szczerze mówiąc tak jak dałem 8200 zł za ROGa z najmocniejszym wtedy dostępnym dla lapków I7, 64GB RAM, GTX 1070, 960GB SSD, to szczerze mówiąc nie wiem czy bym się zmieścił w tych 8200zł. Oczywiście PC miałby jeszcze te kilka % wydajności więcej, choć zwłaszcza na polu kart graficznych ta różnica jest już znikoma. Same 64GB RAM to obecnie jakieś 2500zł w czterech kościach jakiegoś bieda cruciala.
            No osobiście jestem zmuszony, ponieważ pracuję w wiecznych podróżach (nic przyjemnego). Chętnie bym sobie popracował na miejscu, ale człowiek ma potrzeby, a to daje większy zarobek. Całkowicie Cię rozumiem, wiem co miałeś na myśli.

            Skomentuj Historia edycji

          3. tyr8338
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-05-09 00:38

            Ten laptop ma mozliwosc wymiany karty graficznej? gf 1070 jest troche slaba do 1440p w najbardziej wymagajacych tytulach (mowie jako jej posiadacz), sam planuje kupic 2080 czy jak to sie bedzie nazywac jak tylko sie pojawi. Jesli laptop nie ma mozliwosci wymiany karty to niestety niedlugo bedzie przestazaly (przynajmniej jesli mowa o graniu w 1440p lub wyzej plus ustawienia ultra w najnowszych grach).

            Skomentuj

  2. KORGAN
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-05-08 08:39

    Dziś GRA ROKU, a tu cisza... brak słów.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-05-08 09:09

      Mam nadzieję, że nie masz na myśli tej kopii Overwatcha dla biednych.

      Skomentuj

      1. KORGAN
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-05-08 13:01

        Pillars of Eternity 2

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-05-08 13:15

          I już zostało oficjalnie potwierdzone ze to gra roku?
          ciekawe.

          Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-05-08 09:11

      Gra roku miała premiere 20 kwietnia.

      Skomentuj

      1. Kieresz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-05-08 16:33

        tya....poskryptowana naparzanka z dupiastym systemem walki....typowe GOTY konsolowca.....ograles chociaz 5% tego co wychodzi na rynku by stwierdzic ze jakas gra jest GOTY?....no tak.....NIE

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-05-08 18:25

          Były reklamy, był HYPE to musi być GOTY.

          Poważnie, konsolowcy to powinni sobie robić plebiscyty na MOTY, nie GOTY. Marketing of the Year.

          Skomentuj

      2. Chong-li
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-05-09 10:06

        Moim zdaniem @kitamo przebiła ją gra która miała premierę 8 maja,God Of War na Ps4 ma ładną grafikę ale dla mnie to żaden RPG tylko zwykła gra akcji i siepanka z elementami fantasy jak ich wiele na rynku,natomiast POE 2 :Deadfire to rasowe rpg na bardzo długie godziny grafika jest klimatyczna robiona jak kiedyś a nie pod wodotryski,masa dialogów i ten gameplay z wciągającą mistyczną fabułą dla mnie wybór jest oczywisty. Nic nigdy nie przebije takich klasyków i grywalności jak Baldurs Gate 1 i 2 natomiast nowe pokolenie to POE i POE 2.Więc jak nie wyjdzie nic lepszego to na dzień dzisiejszy dla mnie grą roku jest Pillars Of Eternity : Deadfire.

        Skomentuj Historia edycji

  3. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-05-08 22:03

    Jedno jest pewne składając komputer cztery lata temu tak samo szybko zestarzeje się dzisiejsze składanie komputera opartego chociażby na i7-8700k i G1080Ti.Co za różnica ,że będzie miał 3FPS na czteroletnim sprzęcie a na zakupionym dzisiaj 10FPS w nowych produkcjach.Składanie komputera teraz to wyzwanie dla zasobnych portfeli ,które jeszcze raz będą musiały się uaktywnić w przyszłym roku.