Laptopy

Nowa reklama Surface Pro 4 uderza w Apple

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2016-08-29

Microsoft w oryginalny sposób stara się przekonać nas o wyższości Surface Pro 4 nad MacBookiem.

Niemal na każdym kroku otaczają nas reklamy. Nie oszczędzają nam ich także producenci elektroniki, często i gęsto odnosząc się jednocześnie do konkurentów. Oczywiście niemal zawsze negatywnie, tak aby pokazać zalety swojej propozycji. Tym razem w rolach głównych Microsoft i Apple.

Opublikowana została reklama Surface Pro 4. Jak łatwo się domyślić, przygotował ją Microsoft, który postanowił zestawić swój produkt z MacBookiem. Wypunktowane zostały elementy, w których ten pierwszy ma przewagę. Zobaczyć możemy wzmianki odnoście dotykowego ekranu i rysika, większej mobilności wynikającej chociażby z odłączanej klawiatury i mniejszej wagi.

Wszystko to podane w humorystycznej, przynajmniej wedle Microsoftu, oprawie. Rzućcie zresztą okiem.


Zabawne? Ile osób, tyle zapewne odpowiedzi. Można zgadzać się z tym, iż we wskazanych aspektach Surface Pro 4 rzeczywiście góruje. Zapewne wskazalibyście jednak także elementy, które można by wykorzystać w podobnej reklamie, tyle że wychwalającej MacBooka.

Źródło: Surface

marketplace

Komentarze

17
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "Zapewne wskazalibyście jednak także elementy, które można by wykorzystać w podobnej reklamie, tyle że wychwalającej MacBooka."
  yyyyyhhh.... aaaa....eee.. no nie bardzo :)
 • avatar
  Może i pomysł jakiś tam jest, ale generalnie takie reklamy, gdzie porównuje się bezpośrednio do konkurenta są dosć słabe. Nieważne czy MS jedzie po Apple, Apple po MS czy samsung po huawei, itp. Tym bardziej taka reklama nie podoba mi się, gdy ten konkurent jest w niej pokazywany.
  Nie wiem czemu, po prostu mam jakieś takie zboczenie i tego typu zagrywki zdają się mówić do mnie nie "patrz, jesteśmy lepsi niż tamte 3kg urządzonko", a raczej: "Hej, nie mieliśmy za bardzo pomysłów, więc pojechaliśmy po najmniejszej linii oporu." Taki styl telezakupów mango gdzie sierota nie potrafi przekroić pomidora. No ale z naszym nożem taka sierota już sobie poradzi! Na widok NASZEGO noża pomidory twardnieją! No nie trafia do mnie i tyle :P
  Zaloguj się
 • avatar
  Ooo, to już Surface 4 Pro doczekał się modemu LTE, a Windows 10 potrafi przeskalować zmaksymalizowane okno (czyli np. w trybie tabletu), gdy pokaże się klawiatura ekranowa?
  Tak sprzęt, jak i system się bardzo średnio nadają na tablet, a im bardziej z tego korzystam tym bardziej jestem o tym przekonany.
 • avatar
  To było tak suche, że podczas odtwarzania zaschły mi tranzystory w kompie.
  Zaloguj się
 • avatar
  A co ta kobitka tak mazga ekran macbooka? Co oni ze sobą w ogóle zestawili dotykowca z klasykiem? Mam nadzieję, że w win 10 błędy już poprawili, bo co do wydajności to na pewno nie będzie taka jak u Apple`a.
 • avatar
  Chciałbym przypomnieć że Apple wydało serię reklam które wyśmiewają Windowsa i PC ogółem więc to jest pikuś przy kampanii reklamowej Apple
 • avatar
  dramat
 • avatar
  mam surface pro 4 core m i sam sprzęt jest cacy, ale niech Microsoft skupi się na naprawie Anniversary Update bo po update wszystkie surfejsy mają problem z mnożnikiem CPU (CPU scaling) a nie Wyśmiewa produkty konkurencji.....
  Mam Chińczyka dualboot na atomie z8500@2.24Ghz 9.7' 2048x1536 i surface 4 pro m3 i pod względem jakości to jest miazga...bateria,glosniki,matryca,dotyk itp....nawet popykac na tym można w gierki że średniej półki. Ale pod względem baterii to Tablety na windowsie muszą gonić ios....mój dziadek iPad 3 dubluje surfejsa pod względem baterii ;) zwłaszcza po update i barku speed step (naprawione ręcznie poprzez forum surfejsa) a MS siedzi i reklamy kręci.....eeexhhh
 • avatar
  Ciekawe jak by sie M$ śmiał jak by apple zrobiło taką reklame z iPhonem vs Lumią hihihi
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  nieważne co mówią, ważne że mówią...
 • avatar
  Prędzej bym go porównał do Ipada pro:-) nie ważne co by nie zrobili i nie wymyślili to dalej będzie windows (niemam nic do windowsa jako że używam od czasu do czasu) a i tak wole moją retine na codzień z mac OSX. Pozatym na macu mogę mieć windowsa legalnie, na surface raczej nie.
  Równie dobrze można zrobić reklamy microsoftowi porównująć z jakimś chińczykiem połowe tańszym śmigającym na windowsie.
 • avatar
  Humor na poziomie TVP.