Na topie

Nowa reklama Surface Pro 4 uderza w Apple

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Mobile Tablety Tematyka: Apple MacBook Surface Producenci: Apple Microsoft

Microsoft w oryginalny sposób stara się przekonać nas o wyższości Surface Pro 4 nad MacBookiem.

  • Nowa reklama Surface Pro 4 uderza w Apple
A A

Niemal na każdym kroku otaczają nas reklamy. Nie oszczędzają nam ich także producenci elektroniki, często i gęsto odnosząc się jednocześnie do konkurentów. Oczywiście niemal zawsze negatywnie, tak aby pokazać zalety swojej propozycji. Tym razem w rolach głównych Microsoft i Apple.

Opublikowana została reklama Surface Pro 4. Jak łatwo się domyślić, przygotował ją Microsoft, który postanowił zestawić swój produkt z MacBookiem. Wypunktowane zostały elementy, w których ten pierwszy ma przewagę. Zobaczyć możemy wzmianki odnoście dotykowego ekranu i rysika, większej mobilności wynikającej chociażby z odłączanej klawiatury i mniejszej wagi.

Wszystko to podane w humorystycznej, przynajmniej wedle Microsoftu, oprawie. Rzućcie zresztą okiem.


Zabawne? Ile osób, tyle zapewne odpowiedzi. Można zgadzać się z tym, iż we wskazanych aspektach Surface Pro 4 rzeczywiście góruje. Zapewne wskazalibyście jednak także elementy, które można by wykorzystać w podobnej reklamie, tyle że wychwalającej MacBooka.

Źródło: Surface

Odsłon: 7652 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. Tofix
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2016-08-29 20:43

    "Zapewne wskazalibyście jednak także elementy, które można by wykorzystać w podobnej reklamie, tyle że wychwalającej MacBooka."
    yyyyyhhh.... aaaa....eee.. no nie bardzo :)

    Skomentuj

  2. George1317
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-08-29 21:01

    Może i pomysł jakiś tam jest, ale generalnie takie reklamy, gdzie porównuje się bezpośrednio do konkurenta są dosć słabe. Nieważne czy MS jedzie po Apple, Apple po MS czy samsung po huawei, itp. Tym bardziej taka reklama nie podoba mi się, gdy ten konkurent jest w niej pokazywany.
    Nie wiem czemu, po prostu mam jakieś takie zboczenie i tego typu zagrywki zdają się mówić do mnie nie "patrz, jesteśmy lepsi niż tamte 3kg urządzonko", a raczej: "Hej, nie mieliśmy za bardzo pomysłów, więc pojechaliśmy po najmniejszej linii oporu." Taki styl telezakupów mango gdzie sierota nie potrafi przekroić pomidora. No ale z naszym nożem taka sierota już sobie poradzi! Na widok NASZEGO noża pomidory twardnieją! No nie trafia do mnie i tyle :P

    Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-08-29 22:46

      Bo nie jesteś przyzwyczajony do tego typu reklam która u nas jest zakazana :)

      Skomentuj

    2. Much_
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-08-30 08:07

      Czy Apple "jechało" po kimkolwiek kiedykolwiek w reklamach? :D

      Skomentuj

      1. hexenisalive
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-08-30 10:01

        Tak.
        15 razy.
        https://www.youtube.com/watch?v=C5z0Ia5jDt4

        Skomentuj

  3. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-08-29 21:57

    Ooo, to już Surface 4 Pro doczekał się modemu LTE, a Windows 10 potrafi przeskalować zmaksymalizowane okno (czyli np. w trybie tabletu), gdy pokaże się klawiatura ekranowa?
    Tak sprzęt, jak i system się bardzo średnio nadają na tablet, a im bardziej z tego korzystam tym bardziej jestem o tym przekonany.

    Skomentuj

  4. kokosnh
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-08-29 22:28

    nieważne co mówią, ważne że mówią...

    Skomentuj

  5. decrypterie
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-08-29 22:31

    Prędzej bym go porównał do Ipada pro:-) nie ważne co by nie zrobili i nie wymyślili to dalej będzie windows (niemam nic do windowsa jako że używam od czasu do czasu) a i tak wole moją retine na codzień z mac OSX. Pozatym na macu mogę mieć windowsa legalnie, na surface raczej nie.
    Równie dobrze można zrobić reklamy microsoftowi porównująć z jakimś chińczykiem połowe tańszym śmigającym na windowsie.

    Skomentuj

  6. mich64
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-29 22:54

    A co ta kobitka tak mazga ekran macbooka? Co oni ze sobą w ogóle zestawili dotykowca z klasykiem? Mam nadzieję, że w win 10 błędy już poprawili, bo co do wydajności to na pewno nie będzie taka jak u Apple`a.

    Skomentuj

  7. pokey
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-29 23:00

    To było tak suche, że podczas odtwarzania zaschły mi tranzystory w kompie.

    Skomentuj

    1. PanWiaderko
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-08-30 10:01

      wiem że chciałeś być fajny ale chyba chodziło o kondensatory co zepsuło Ci kawał... sorry

      Skomentuj

  8. mwnek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-30 08:26

    Chciałbym przypomnieć że Apple wydało serię reklam które wyśmiewają Windowsa i PC ogółem więc to jest pikuś przy kampanii reklamowej Apple

    Skomentuj

  9. PanWiaderko
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-08-30 10:04

    Ciekawe jak by sie M$ śmiał jak by apple zrobiło taką reklame z iPhonem vs Lumią hihihi

    Skomentuj

    1. mathewitp
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-30 10:58

      Jeśli miał bym się przesiąść z Androida wybrał bym Lumie.

      Skomentuj

  10. AveJa
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-30 12:49

    dramat

    Skomentuj

  11. Wiskas
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-08-30 18:06

    mam surface pro 4 core m i sam sprzęt jest cacy, ale niech Microsoft skupi się na naprawie Anniversary Update bo po update wszystkie surfejsy mają problem z mnożnikiem CPU (CPU scaling) a nie Wyśmiewa produkty konkurencji.....
    Mam Chińczyka dualboot na atomie z8500@2.24Ghz 9.7' 2048x1536 i surface 4 pro m3 i pod względem jakości to jest miazga...bateria,glosniki,matryca,dotyk itp....nawet popykac na tym można w gierki że średniej półki. Ale pod względem baterii to Tablety na windowsie muszą gonić ios....mój dziadek iPad 3 dubluje surfejsa pod względem baterii ;) zwłaszcza po update i barku speed step (naprawione ręcznie poprzez forum surfejsa) a MS siedzi i reklamy kręci.....eeexhhh

    Skomentuj Historia edycji

  12. piotr.potulski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-31 15:49

    Humor na poziomie TVP.