Na topie

GeForce GTX 1070 - znamy specyfikację i ceny [AKT. - znamy też wydajność]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Nvidia pochwaliła się dokładniejszą specyfikacją karty GeForce GTX 1070 - słabszej i tańszej karty graficznej z nowej generacji Pascal.

  • GeForce GTX 1070 - znamy specyfikację i ceny [AKT. - znamy też wydajność]
A A

Tak, to właśnie dzisiaj minęło NDA na publikowanie informacji o karcie graficznej GeForce GTX 1080 – najwydajniejszego modelu z nowej generacji Nvidia Pascal. To jednak nie koniec nowości, bo przy okazji poznaliśmy specyfikację słabszego modelu GeForce GTX 1070.

1070-tka również bazuje na procesorze graficznym Pascal GP104, ale ma on aktywne tylko 15 z 20 bloków SM – łącznie dają one 1920 procesorów strumieniowych oraz 120 jednostek teksturujących i 64 jednostki rasteryzujące. Na pokładzie znalazło się jeszcze 8 GB pamięci GDDR5 256-bit.

Dokładne taktowania akceleratora jeszcze nie są znane, ale producent pochwalił się, że rdzeń w trybie Boost 3.0 osiąga nawet 1600 MHz – w efekcie możemy liczyć na moc obliczeniową sięgającą nawet 6,5 TFLOPS.

Nvidia GeForce GTX 1070 - specyfikacja
Najważniejsze informacje o GeForce GTX 1070

GeForce GTX 1070 Founders Edition wykorzystuje to samo chłodzenie, które zostało zastosowane w modelu GeForce GTX 1080 Founders Edition – jest to 2-slotowa konstrukcja z komorą parową i turbiną, a całość schowano pod metalową obudową z okienkiem. Jeszcze nie wiadomo czy na rewersie 1070-tki też umieszczono płytkę backplate. Ponadto karta dysponuje też tym samym kompletem złączy – na śledziu wyprowadzono wyjścia DVI-D, HDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4, a dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe gniazdo (pobór mocy oszacowano na 150 W).

Model GeForce GTX 970 GeForce GTX 980 GeForce GTX 1070 GeForce GTX 1080
Generacja Maxwell - 28 nm Maxwell - 28 nm Pascal - 16 nm Pascal - 16 nm
Układ graficzny Maxwell GM204 Maxwell GM204 Pascal GP104 Pascal GP104
Procesory strumieniowe 1664 2048 1920 2560
Jednostki teksturujące 104 128 120 160
Jednostki rasteryzujące 56 64 64 64
Taktowanie/Boost 1050/1178 MHz 1127/1216 MHz 1506/1683 MHz 1607/1733 MHz
Moc obliczeniowa 3,5 TFLOPS 4,6 TFLOPS 6,5 TFLOPS 8,2 TFLOPS
Pamięć wideo 4 GB GDDR5 256-bit 4 GB GDDR5 256-bit 8 GB GDDR5 256-bit 8 GB GDDR5X 256-bit
Taktowanie pamięci (efektywne) 7000 MHz 7000 MHz 8000 MHz 10 000 MHz
Przepustowość pamięci 224 GB/s 224 GB/s 256 GB/s 320 GB/s
TDP (zasilanie) 148 W (2x 6-pin) 165 W (2x 6-pin) 150 W (8-pin) 180 W (8-pin)
Cena (w dniu premiery) $329 $549 $379 ($449 FE) $599 ($699 FE)

Według zapowiedzi z konferencji Nvidia Editiors's Day, GTX 1070 zaoferuje lepszą wydajność od GeForce'a GTX Titan X - topowego modelu z generacji Maxwell. Jak będzie w rzeczywistości? W swoim czasie na pewno to sprawdzimy.

GeForce GTX 1070 trafi do sprzedaży 10 czerwca – wersja referencyjna (Founders Edition) ma kosztować 449 dolarów, natomiast ceny wersji autorskich mają zaczynać się od 379 dolarów.

 

Aktualizacja 18.05.2016 18:30

Nvidia udostępniła pełną specyfikację karty GeForce GTX 1070 - znamy zatem już dokładne taktowanie rdzenia i pamięci wideo. Tabela ze zaktualizowanymi danymi znajduje się powyżej.

Nvidia GeForce GTX 970 vs GTX 1070 - porównanie wydajności

Przy okazji producent pochwalił się wydajnością akceleratora w porównaniu do modelu GeForce GTX 970 - w zastosowaniach VR możemy liczyć prawie na 3-krotny wzrost wydajności, natomiast w grach jest to około 70-80% (testy wykonano w rozdzielczości 2560x1600 przy maksymalnych ustawieniach graficznych).

Źródło: Nvidia, TechPowerUp, inf. własna

Odsłon: 41462 Skomentuj newsa
Komentarze

135

Udostępnij
  1. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:06

    Pora na wymianę 670-tki :)

    Skomentuj

    1. DaroBenchmarkPC
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2016-05-17 19:11

      A ja GTX 660 ;) no w sumie to całej platformy :P

      Skomentuj Historia edycji

      1. st4lk3r
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2016-05-17 21:50

        Znam ten ból, też siedzę na 660 i w sumie nadal nie jest źle ;)

        Skomentuj

        1. mutissj
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-18 08:03

          Tym razem w GTX1070 będzie pełne 8GB pamięci ?
          czy 7GB+1GB?! (tak jak w GTX970 3,5GB + 0,5GB)

          Skomentuj

          1. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2016-05-18 08:12

            Zdarta płyta. Te 3.5GB ram to taki wielki problem że do tej pory go w ogóle nie zauważyłem...

            Skomentuj

          2. mutissj
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2016-05-18 08:34

            @projectdarkstar

            pograj sobie w rise of tomb raider na bardzo wysokich ustawieniach

            Skomentuj Historia edycji

          3. elektronickimordulec
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-18 11:44

            Jak zwykle wypowiada się osoba która nawet nie widziała GTX 970 na oczy.W 1080p i max ustawieniach z SSAAx4 nawet Fury X klęknie bo zapcha się VRAM
            http://s32.postimg.org/kqi50dyx1/rtr_1920vh1.png

            Ogólnie w tej grze prym wiodą karty NV co potwierdzają testy na wielu znanych portalach internetowych

            Skomentuj

          4. r1023
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2016-05-18 16:47

            grałem i było ok :)

            Skomentuj

          5. hollow_
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2016-05-18 19:38

            Przeszedłem całego nie zauważając niedogodności. Jedynie wygładzanie na FXAA reszta max. Aż takiej tragedii jak niektórzy insynuują, to nie ma z tym 3,5+0,5. Wszyscy psioczą a 970 dalej siedzi sobie wygodnie na tronie najpopularniejszej karty graficznej w chwili obecnej.

            Skomentuj

          6. projectdarkstar
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-05-19 07:55

            @mutissj - a jeżeli nie pogram bo mnie ta gra nie interesuje?
            Nawet jeżeli kilka gier ma problem to ludziska rozdmuchali to do takiego poziomu jakby żadnej gry się nie dało uruchomić albo każda się wieszała

            Skomentuj

          7. michal-prezes1
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-05-22 15:49

            Przecież ta karta nie uciągnie BARDZO WYSOKICH, więc ten argument jest z dupy.

            Skomentuj

          8. kitamo
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-05-25 19:57

            nie ma zadnego problemu z podizałem pamieci w 970tkach - w zadnej grze nie ma problemu. Po przekroczeniu granicy 3.5GB nic się nie zmienia, nic się nie dzieje. Wydajnosc tego 0,5GB nie robi żadnej roznicy podczas gry.

            Proszę niech mi ktoś pokaze choć jedna gre w której jest problem.

            Mit związany z problemami z wydajnoscia 970tki został rozdmuchany przez ludzi którzy tej karty na oczy nie widzieli nawet i opiera się o jeden filmik z YT gdzie żaden portal nie zauważył ze autor tego filmiku tłumaczy w jego opisie ze problemem w jego przypadku okazał się shadowplay - po aktualizacji problem znikł.
            Jednak nagle zrobila się wielka burza i wszystkim 970tki zaczęły ciąć w grach. Nikt niestety nie potrafił tego udokumentować ale skoro internet mowi ze tak jest to tak jest

            Skomentuj Historia edycji

        2. DaroBenchmarkPC
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-05-18 15:12

          Nadal daje rade to prawda, ale tak czy siak kiedyś nadejdzie ten moment rozstania :(

          Skomentuj

      2. mrocznysedes
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2016-05-18 12:15

        Tylko, że taki 1080 kosztuje tyle ile cała całkiem sprawna platforma do grania. Zobaczymy co pokaże 1070 i czy też będzie cza sprzedać obie nerki ale przynajmniej już nie zęby żeby człowieka było na nią stać. No i co wykręci AMD ze swoim Polarisem. ;-)

        Skomentuj

      3. Wanisz93
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-19 23:01

        Ja dalej 560ti i nie jest źle :)

        Skomentuj

    2. Much_
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-05-17 22:06

      Też mam 670 ale chyba pójdzie 1080 ;D

      Skomentuj

    3. podnietek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-17 22:19

      Niedawno kupiłem GTX780 z blokiem wodnym za niecałego tysiaka :) 1070 kusi, ale czy w Wiedźminie będę miał 60 czy 80 fps zauważę różnicę?

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-05-18 07:25

        GTX 780 i 60fps ??? to może na HIGH ustawieniach ;] bez hairworks i innych bajerów, aczkolwiek i tak wiesiek wyglada na tych ustawieniach dobrze ;]

        Skomentuj

      2. Wasek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-18 15:30

        Przy monitorze 60Hz - nie. :)

        Skomentuj

        1. hasati
          Oceń komentarz:

          -7    

          Opublikowano: 2016-05-19 08:46

          A co ma 60 hz do wygladu gry ? :O

          Skomentuj

          1. Juchy
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2016-05-19 12:00

            jakiego wygladu? analfabeta czy jak
            pytanie padlo "czy w Wiedźminie będę miał 60 czy 80 fps zauważę różnicę?" wiec kolo dal odpowiedz, najpierw sie czyta ze ZROZUMIENIEM pozniej odpisuje....

            Skomentuj

          2. piterk2006
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-20 14:58

            Chodziło o to, że co ma ilość herców do liczby klatek, ponieważ uzyskanie 60 klatek na 780 jest niemożliwe na ultra skoro gtx970 ledwie 45 robi.

            Skomentuj

          3. Wasek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-31 14:46

            Jakie ledwie? Mój MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME na Novigradzkim rynku ma 58-60 fps. Wszystko na ultra bez nVidia HairWorks w 1080p. Ostatnie łatki bardzo dużo dały jeżeli chodzi o optymalizację gry.

            Skomentuj

    4. jakub1t
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-18 00:19

      Mam 660 z tym że monitor 1440x900 i na razie w to co gram , gram w ustawieniach max więc wymiana nie potrzebna .

      Skomentuj

  2. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    19    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:08

    No to teraz czekać na Polaris i obserwować rynek.

    Skomentuj

    1. Amdowiec
      Oceń komentarz:

      -54    

      Opublikowano: 2016-05-17 19:21

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      SUPER DLA FANÓW AMD! TERA MOCNO STANIEJĄ FURY X I WEZMĘ 2 FURY X DO CROSSFIRE I 1080 BĘDZIE SSAĆ!

      W POŁĄCZENIU Z MOIM TOPOWYM 8 -RDZENIOWYM PROCESOREM CENTURION! BĘDĘ MIAŁ PRAWDZIWY TOOWY HIGHEND SPRZĘTOWY. TYLKO ROZKOSZOWAĆ SIĘ PEŁNĄ PŁYNNOŚCIĄ W 4K.

      Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-05-17 19:29

        Dokładnie to samo miałem napisać!

        Skomentuj

        1. Amdowiec
          Oceń komentarz:

          -17    

          Opublikowano: 2016-05-17 19:43

          Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

          Buahahaha

          Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-17 19:29

        taaa :D szczególnie ze CF samo w sobie ssie :)
        marny trol, nawet z capsem pisany

        Skomentuj

      3. kitamo
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2016-05-17 19:29

        taaa :D szczególnie ze CF samo w sobie ssie :)
        marny trol, nawet z capsem pisany

        Skomentuj

      4. projectdarkstar
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-05-18 08:12

        Świetny pomysł. Będziesz mógł na zimę ogrzewanie wyłączyć w mieszkaniu

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-27 08:28

          I u sąsiadów ;P

          Skomentuj

  3. Amdowiec
    Oceń komentarz:

    -20    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:20

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    allegro.pl/evga-gtx-980ti-sc-acx-2-0-backplate-6gb-gwarancja-i6192249854.html

    Skomentuj

  4. Armatorix
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:22

    Jak już się skądś bierze dane, to wypadałoby przedstawić je dokładnie... "Cena" w tabeli może być myląca, bo nie jest to cena aktualna a tzw. "Launch price".

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-05-17 19:30

      Mówisz i masz :)

      Skomentuj

      1. Dudi4Fr
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-17 20:35

        Tak z ciekawości czemu Founders Edition w tabelce ma skrót FF a nie FE?

        Skomentuj

        1. Paweł Maziarz
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-05-17 21:00

          Przez pomyłkę - już jest ok

          Skomentuj

          1. Dudi4Fr
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-05-21 16:20

            Dzięki za korektę, już myslalem ze Nvidia wyskoczyła z czymś nowym. GTX 1080 Final Fantasy :)

            Skomentuj

  5. Monstrum
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:48

    Najwyższy czas wymienić GTX'a 470 !

    Skomentuj

    1. doc_struś
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-17 23:31

      Ja też będę zmieniał, teraz mam GTX 460 :P

      Skomentuj

  6. Skaza
    Oceń komentarz:

    26    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:51


    Najwyzszy czas wymienić S3 Virge+Voodoo2.

    Chociaż... Może warto jeszcze poczekać? ;)

    Skomentuj

    1. Amdowiec
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2016-05-17 20:09

      Ja bym jeszcze poczekał. Za 20 lat twój zestaw będzie warty znacznie więcej.

      Skomentuj

      1. voodoo171
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-18 07:23

        Jak ZX to jeszcze bym poczekał ;)

        Skomentuj

    2. jakub1t
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-18 00:22

      Po co Ci 2 akceleratory :) ? też miałem taki zestaw kiedyś . Virge dx i v2

      Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-27 19:53

        Ja miałem połączenie Permedia 2 z Voodoo 2, generalnie do DirectX lepsza była Permedia a do OpenGL i Glide Voodoo :-)

        Skomentuj

    3. powerman1969
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-05-18 08:59

      a po co od czasu Quake i unreal tournament nic lepszego nie wyszło najwyżej dołóż ramu

      Skomentuj

      1. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-27 19:55

        UT dostawał dopiero skrzydeł na Metalu i Savage 4 - taki zestaw kosił posiadaczy innego sprzętu w tej grze :-)

        Skomentuj

  7. ciomasta
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-05-17 19:54

    a cena z podatkami 2.300zł +/- eh

    Skomentuj

  8. cza12ster
    Oceń komentarz:

    -12    

    Opublikowano: 2016-05-17 20:06

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Czyli cena polskiego GTX 1070 zacznie się od 3000 zł , a do sugerowanej zejdzie przy następnej premierze :(.

    Skomentuj

    1. Diwad
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-05-17 20:38

      Jak zawiłe równanie tutaj zastosowałeś?

      Ja obstawiam w dniu premiery 1070 (nie FE) + gratisy 1999zł max.

      Skomentuj

    2. czorcik696
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2016-05-17 20:44

      Taaa, od razu 5000zł bo nasz kraj to zaścianek i zabłocie europy i świata, a psy dupami szczekają na tarzające się w błocie dzieci, spłodzone przez jakąś złodziejską, i patologiczną parkę śmierdzących meneli. Tak w ogóle to premierę kart będziemy mieć rok po reszcie świata, a do sklepów (o ile takie istnieją w tym kraju) dostarczą nam bociany, bo tylko one chcą jeszcze żyć w tym kraju. :/ Ja myślę, że tragedii nie będzie, a cena będzie oscylować w granicach 1650/1700zł na premierę, a do świąt spadnie do 1550/1600zł, co nie jest już jakąś przerażającą kwotą dla zainteresowanych. Mówię tu o tańszych modelach, bo jak Asus strixa wypuści, to pewnie za 1900zł.

      Skomentuj Historia edycji

  9. PIRAT_PL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-17 20:44

    MSI GeForce GTX 970 Gaming póki co mi starczy na dłuższy czas nie mniej całkiem niezły sprzęt i w zasadzie cena też nie najgorsza (spodziewałem się wyższych na premierę).

    Skomentuj

  10. prime27pl
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-05-17 21:01

    Ciekawa ankieta.Albo za albo wypad.

    Skomentuj

  11. Arek13022
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-17 21:32

    Jak tak widzę teraz te wszystkie wykresy, ceny tej 1070 to zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens teraz bawić się w kupno 970 / R9 390.. Mędrcy doradźcie co sądzicie, skoro autorskie karty mają mieć ceny koło 1700 złotych to raczej nie ma za dużego sensu płacić 1600 za słabszą i starszą kartę, czy się mylę?

    Skomentuj

    1. perkow1
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-18 12:30

      Zapomnij o cenie 1600-1700zł. Niestety będzie to 2000-200 zł . Karta zostanie zapewne wyceniono adekwatnie do wydajności.

      Skomentuj

    2. perkow1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-18 12:30

      Zapomnij o cenie 1600-1700zł. Niestety będzie to 2000-200 zł . Karta zostanie zapewne wyceniono adekwatnie do wydajności.

      Skomentuj

    3. Juchy
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-19 12:03

      wszystko zalezne za ile chcesz kupic karte
      jak za 2k to czekac na 1070 i porownac ja do 980Ti bo beda zapewne w takim przedziale sie krecic

      jesli masz 1k to tak naprawde na ta chwile nie masz wyboru, a 970 z drugiej reki wg mnie najlepszy zakup w tej cenie, chyba ze polaris wyjdzie w tej cenie i bedzie lepszy, bardziej przyszlosciowy....

      Skomentuj

  12. FozzY
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-17 21:36

    r9 280x już wie ze jego królowanie w moim blaszakowym królestwie się konczy, jakby wydajność mu spada i grzeje sie, to chyba stan przed zawałowy :d

    Skomentuj

    1. powerman1969
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-18 09:12

      wymień gluta pod czapką ja miałem tam jakiś zaschnięty badziew o konsystencji kredy zapodałem pactum silver i temperatury spadły mi o 10 stopni

      Skomentuj

  13. Helldriver
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-17 21:37

    Marże podatki cła...Nasi sobie wygórują cene pieknie..

    Skomentuj

  14. Dzik111
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-17 21:52

    Pora wymienić gf 9600 :D

    Skomentuj

  15. figer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-17 21:57

    Jako Radeonowiec od 3 wymian karty czyli od jakich 10 lat powiem - ŁAŁ - wreszcie nie odgrzewany kotlet, tylko coś dobrego! Daje AMD 2 miesiące. Jeżeli Polaris będzie lipny to zzielenieję. W końcu wiosna!

    Skomentuj

    1. polios3
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-05-18 20:20

      Polaris to raczej karty dla szaraczków bo na tym najwięcej się zarabia i chcą zarobić kase by zmniejszyć zadłużenie i zarobić na Vege.

      Skomentuj Historia edycji

    2. Juchy
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2016-05-19 12:10

      przeciez to jest odgrzewany kotlet tylko w mniejszej technologii
      to technologia wykonania i podniesione takty dalo kopa tej generacji, a nie jakas nowa architektura....

      tak po za tym co oni chca zmienic w architekturze? kola na nowo nie odkryja, a cudow jak kiedys na miare wprowadzenia akceleratorow 3dfx juz bym nie oczekiwal :)
      Diamond Monster 3D to bylo dopiero WOW, teraz to jest ONLY MORE FPS, nuda...

      Skomentuj

      1. nawo2
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-20 00:22

        Nie przesadzałbym. Jak na moje AMD próbuje przekuć wadę w zaletę. Nie mogą/nie chcą wydać nowej architektury, to ulepszają i aktualizują jedną, co daje wiele na + głównie jeżeli chodzi o starsze karty. Nowe technologie mogą do nich trafiać, bo w końcu ta sama architektura. Wsparcie również znacznie lepsze, HD7xxx jest zdecydowanie lepiej zadbany przez AMD niż GTX 6xx przez NV. Jak dla mnie ciekawy eksperyment, dość w stylu AMD a co z tego wyjdzie to się okaże. Na pewno nie nazwałbym jednak Polarisa kotletem w mniejszym procesie, kotletem to był GTS 250 czy R9 280/x. Zmiany w architekturze są i to dosyć poważne, znacznie usprawniona efektywność energetyczna i jeżeli uda im przynajmniej zrównać z NV zachowując tą "kompatybilność wsteczną" to IMO będzie ogromny sukces. Dzięki temu jakby nie patrzeć GPU od AMD będą bardziej przyszłościowe, bo nie będzie "problemów" w związku z "nowym dzieckiem" firmy. Ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. Na pewno nie skreślałbym ani nie wywyższał AMD za to

        Skomentuj

  16. jewgienij
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-05-17 22:23

    Panowie i panie od marketingu zapewne maja na mysli 7 GB 224-bit plus 1 GB 32-bit. Ale zapewne i tak da rade.

    Skomentuj

    1. Badas
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-19 12:31

      Ehm, przyda się tu chyba powtórka z dzielenia: 224/7=32. Tak więc cała pamięć będzie miała 32-bit na 1GB.
      Jak na mój gust ta szyna jest za wąska na taką ilość pamięci i pomimo podniesienia taktowania może ograniczać kartę, lepiej jakby dali 512-bit czyli 64-bit/1GB jak było w serii 9xx, plus podniesienie taktowania i mamy serię potworów.

      Skomentuj

  17. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-17 22:34

    Jupiii

    Skomentuj Historia edycji

  18. PrezesMF
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-17 22:48

    Dobra wiadomość, 970 stanieją to kupie używkę - taką z minimum 2 letnią gwarancją, za około 900 zł i tego się będę trzymał :), nie żebym jakoś specjalnie narzekał na r9 270:P

    Skomentuj

    1. Juchy
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-05-19 12:13

      nie wiem czemu Cie minusuja, przeciez prawde powiadasz :)
      jak 1070 w niereferatach wydadza w obiecanej minimalnej cenie co na warunki nasze gdzies granice 1800zl to uzywka 970 o wydajnosci 80% nizszej za ile mozna wolac? 900zl to adekwatna cena za uzywke... teraz mozna za 1000zl spokojnie wyrwac a co dopiero jak ceny 1070 sie ustabilizuja...

      Skomentuj

  19. ifeelveryblah
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-05-17 23:00

    Premiera tych kart to idealny przykład dlaczego konsole są górą. Jak się teraz ma czuć osoba, która kupiła GTX Titan za 4600 zł, a po roku za 1800 zł dostanie kartę wydajniejszą?
    Chyba długo nie usiądzie na tyłku.

    Skomentuj

    1. jakub1t
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-05-18 00:25

      Ta osoba która kupiła titana , właśnie zamawia 1080 . Bo ta osoba ma dużo zer na koncie i nie patrzy na ceny .

      Skomentuj

      1. robgrab
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-18 09:13

        Ta osoba która kupiła titana, nie zamawia teraz 1080 tylko czeka aż nvidia zaprezentuje wersję titan z architekturą pascal (być może z hmb2) żeby wydać kolejne 4-5k.

        Skomentuj

      2. powerman1969
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-05-18 09:15

        dokładnie gdybyś pracował w Lidlu na kasie w byłym NRD miałbyś 1400 EU na rękę czyli jakieś 6000zł to byś się zastanawiał czy kupić 1070 czy 1080 ?

        Skomentuj

        1. franiux
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-05-19 10:53

          1400€ to byś się zastanawiał czy w tym miesiącu zapłacić za mieszkanie czy za ubezpieczenie samochodu bo na obydwa by cię stać nie było. Koszty życia są w Niemczech wielokrotnie wyższe niż w PL. I takie przeliczanie po kursie jest bez sensu.
          Weź jedź na kasę do Lidla w DE, wynajmij mieszkanie, zapłać za auto, media, wyżyw się, zobaczymy ile ci zostanie na nowego GTX-a

          Skomentuj

      3. ifeelveryblah
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2016-05-18 09:50

        Pierwsze słyszę, że ludzie którzy mają dużo kasy nie patrzą na co wydają :) Z moich obserwacji jest zupełnie odwrotnie, często są jeszcze bardziej skąpi :D

        Skomentuj

        1. powerman1969
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2016-05-18 10:43

          widocznie twoi znajomi mieszkają w Krakowie albo w Szkocji :-)))

          Skomentuj

        2. powerman1969
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2016-05-18 10:43

          widocznie twoi znajomi mieszkają w Krakowie albo w Szkocji :-)))

          Skomentuj

        3. hexenisalive
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2016-05-19 08:39

          Nie są skąpi, tylko myślą i mają tyle kasy że się ciężko zdecydować ze względu na to co mogą kupić.

          Przykład:
          Jakbyś mógł wydać bez większych przeszkód 100k PLN na "fajny" samochód, to byś mógł wybierać między używanymi Mustangami, różnymi BMW E92, Lexusami i innymi dobry mi kąskami.

          Albo upolować coś rozbitego ale obiecującego i naprawić.

          I nie dość że cię będzie stać jeździć to jeszcze zaoszczędzisz.

          Tak zamo z PC:
          Kupujesz używane/nowe topowe częśći kiedy nie ma na horyzoncie nowych premier i sprzedajesz je po roku zanim pojawi się nadzieja na coś lepszego a cena twojego itemu nie spada na rynku używanym -> ergo tracisz mało, dokładasz do nowośći trochę i cieszysz się sprzętem.

          Proste?

          Skomentuj

          1. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-05-28 10:35

            "Mustangami, różnymi BMW E92, Lexusami" Fajne ? Really ? Nowy mustang bezdomnemu psu, E92 a jeszcze bardziej Lexy są zdecydowanie przecenione w stosunku do co sobą prezentują, inwestycja w te samochody jest zdecydowanie złym pomysłem. Dużo lepiej te pieniądze zainwestować w Camaro SS, M5 E28, R129 czy Alfę SZ, za kilka lat inwestycja zwróci się z nawiązką, oczywiście o ile nie spapra się tych samochodów agro tuningiem.

            Skomentuj

  20. jarex146
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-17 23:14

    Idealna pora w końcu na wymianę jakże jeszcze wydajnego amd hd 3870 ddr4 :/

    Skomentuj

  21. Ogrodov
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-05-17 23:21

    Czytam serwis od kilku dni, jako osoba niezarejestrowana. Z racji faktu że zamierzam złożyć dla siebie kompa do gier za ok 4 tysiace. Przesiadka z konsol, ps4 i xone.
    Czekałem na dzisiejsze testy gtx 1080, okazały się w dużej mierze takie, jakich można było spodziewać się, oprócz ceny...która totalnie dyskwalifikuje tą kartę w moim mniemaniu...i budżecie :D Na alledrogo mam miesięcznego gtx 980 ti strix od Asusa za 2200.
    Ale nie o tym chciałem. Zarejestrowałem się specjalnie po to, aby wyrazić swoje zdziwienie co do naiwności użytkowników tego portalu odnośnie domniemanej ceny gtx 1070. Jak widzę wpisy sugerujące cenę poniżej 2 tys. złotych, to sam nie wiem z kim mam do czynienia, z dziećmi?
    Jakim cudem, po kilku godzinach od ogłoszenia POLSKIEJ ceny gtx 1080, można JESZCZE mieć złudną nadzieję co do ceny poniżej 2 tysięcy zł za 1070????
    Wystarczy zrobić prosty przelicznik waluty dolara na złoty i dodać do sumy 1000zl za życie w Polsce, mi wychodzi jakieś 2600 za gtx 1070.

    Skomentuj

    1. jarex146
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-17 23:29

      Wystarczy zrobić prosty rachunek matematyczny z niewiadomą i wyjdzie ci max 1999zł..tak..dokładnie za tyle można się spodziewać wersji niereferencyjnych.

      Skomentuj

      1. Ogrodov
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-17 23:32

        Nie referencyjny wychodzi mi 2400zł na starcie.

        Skomentuj

      2. polios3
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-18 20:17

        zapominasz o podatku od nowości to jest od 15% do 25% dodatkowo.

        Skomentuj

    2. ifeelveryblah
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2016-05-17 23:59

      Oj dzieciaku... 379$ czyli 3.9 zł x 379 x 1,23 VAT = 1818 zł. Czyli cena powinna zamknąć się poniżej 2000 zł.

      Skomentuj

      1. Ogrodov
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2016-05-18 00:12

        Podobny rachunek zrobiło dziecko na przykładzie 1080? I jak wyszło? Według oczekiwań? Rozumiem że praktyczne przykłady, wyciąganie wniosków z rzeczywistych zdarzeń (sprzed kilku godzin) nie mają żadnego wpływu na rozumowanie? O wyciąganiu wniosków nie wspominam, to już wyższa szkoła percepcyji.

        Skomentuj

        1. mjwhite
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-05-18 05:44

          co wyszło? to samo

          699$ czyli 3.9 zł x 699 x 1,23 VAT = 3353 zł

          Skomentuj

          1. perkow1
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-05-18 12:40

            Plus około 10% i będziemy blisko :)

            Skomentuj

  22. Ogrodov
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-05-17 23:22

    Czytam serwis od kilku dni, jako osoba niezarejestrowana. Z racji faktu że zamierzam złożyć dla siebie kompa do gier za ok 4 tysiace. Przesiadka z konsol, ps4 i xone.
    Czekałem na dzisiejsze testy gtx 1080, okazały się w dużej mierze takie, jakich można było spodziewać się, oprócz ceny...która totalnie dyskwalifikuje tą kartę w moim mniemaniu...i budżecie :D Na alledrogo mam miesięcznego gtx 980 ti strix od Asusa za 2200.
    Ale nie o tym chciałem. Zarejestrowałem się specjalnie po to, aby wyrazić swoje zdziwienie co do naiwności użytkowników tego portalu odnośnie domniemanej ceny gtx 1070. Jak widzę wpisy sugerujące cenę poniżej 2 tys. złotych, to sam nie wiem z kim mam do czynienia, z dziećmi?
    Jakim cudem, po kilku godzinach od ogłoszenia POLSKIEJ ceny gtx 1080, można JESZCZE mieć złudną nadzieję co do ceny poniżej 2 tysięcy zł za 1070????
    Wystarczy zrobić prosty przelicznik waluty dolara na złoty i dodać do sumy 1000zl za życie w Polsce, mi wychodzi jakieś 2600 za gtx 1070.

    Skomentuj

    1. ElFi_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-18 05:04

      Pierwsze wersje GTX1070 będą kosztować 449$ czyli 2150 z podatkiem +(jak w przypadku GTX1080) dorzucą jakieś 150 zł extra czyli 2299 zł. Potem zwykłe wersje powinny kosztować 1800 zł.

      Skomentuj

  23. SpioH
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 01:49

    A dopiero co kupiłem 970, mogłem poczekać i kupić 1070, a wtedy by wychodziła 2070, powinienem poczekać na 3070. A poważnie, teraz będę ciekaw co się stanie z serią 970/980 bo nie ma bata żeby nie staniały (w mojej opinii sporo) jeśli mają być w ogóle "opłacalne w zakupie" i stosunek cena-osiągi w stosunku do 1070/1080 zostały dostosowane.

    Skomentuj

  24. kokosnh
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-05-18 02:31

    spodziewałem się czegoś więcej, skoro titan X ma 3072 procesorów strumieniowych, 192 jednostek teksturujących i 96 jednostki rasteryzujące

    fizycznie 2/3 gorsza specyfikacja, ale zegary o połowę wyższe od titan x, więc wydajność w grach powinna być podobna i wyższa ( ja tam za tą cenę, nie narzekam, przynajmniej jest duży postęp, nie to co w intelu )

    Skomentuj

  25. PeterMac
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-18 03:52

    jak tu niektórzy liczą to ręce opadają, cenę GTX 1070 FE łatwo wyliczyć następująco:

    3600zł za GTX 1080 FE podzielić na 700$ = 5,15, także 449$ x 5,15 = ~2320zł, także cena za 1070FE nie przekroczy na pewno kwoty 2350zł.

    Skomentuj

    1. ElFi_
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-18 08:34

      Sam nie liczysz lepiej, wiesz co to jest kurs waluty i lokalne podatki?
      A wynik masz dobry:)

      Skomentuj

  26. kristof080
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2016-05-18 04:20

    Po prostu, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc, i zobaczyc co przyniesie koniec maja. Jesli polaris bedzie wydajny tak jak 980, w dodatku za 300$, to ta karta moze ugrac najwiecej. Przynajmniej ja czekam na taka karte, i pewnie wiele osob tez.

    Skomentuj

    1. ElFi_
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2016-05-18 08:40

      Ani nie będzie tak wydajny jak 980 ani nie będzie go pod koniec maja - tyle przyniesie.

      Skomentuj

      1. nawo2
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-20 00:31

        UWAGA UWAGA, mamy tutaj wróżbitę

        Skomentuj

  27. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 06:11

    Piszecie że znacie cenę więc jaka będzie na naszym rynku, słucham?

    To że wrzucanie z drugiego końca świata w dolarach to mam gdzieś i dokładnie było widać co można z ceną w dolarach zrobić podczas wczorajszej premiery GTX 1080 - 699 dolarów i w magiczny sposób przeliczając mamy 3600 zł (gdzie tu ręce o nogi)!?

    Więc pytam, skoro znacie cenę to słucham, jaką będzie cena na naszym rynku?

    Skomentuj

    1. ElFi_
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-05-18 08:29

      2299 na pierwszy rzut:)

      Co do rąk i nóg: cena w dolarach ma znaczenie - na pewno nie będzie taniej niż kosztują dolary + podatek dla państwa, czyli 449*3.9*1.23=2150. To jest cena wyjściowa i na pewno nie będzie taniej, co najwyżej mogą dorzucić coś extra bo Europa to bogaci ludzie. Go GTX1080 dorzucili 250PLN, więc do GTX dorzucą pewnie ze 150PLN extra - w sumie wychodzi 2300 PLN.

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-05-18 16:48

        No tak Europa jest najmniej zadłużona, nie to co USA.
        Z drugiej strony takiej informacji spodziewałem się po artykule ;)

        Skomentuj

      2. polios3
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-18 20:14

        zapominasz o podatku od nowości to koło 15-25% wartości produktu.

        Skomentuj

  28. Turysta
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2016-05-18 07:59

    Poczekam na karty z chłodzeniem niereferencyjnym. Sprzedam gtx 970 trochę dołożę i kupię kartę 1080.

    Skomentuj

    1. marcin29
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2016-05-18 09:07

      troche dołozysz? sporo kasy bedziesz musial dołożyc;)

      Skomentuj Historia edycji

    2. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-05-18 09:44

      Ta powodzenia... Musiałbyś sprzedać 3 gtx 970 żeby uzbierać na 1080.

      Skomentuj

      1. king2127
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-18 18:03

        spora konkurencja będzie na rynku wtórnym z GTX-ami , jak krach na giełdzie w USA :)

        Skomentuj

    3. Sasukepl91
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-18 18:52

      radzę już teraz wystawić bo jak wejdzie do sprzedaży 1080 to napewno wartosc tej karty spadnie.

      Skomentuj

  29. komputerowynoob
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-05-18 18:40

    sprzedam gtx 960 asus strix 690zł krk ponad 2 lata gwary!

    Skomentuj

    1. lori997
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-20 11:55

      Podaj maila, jestem zainteresowany.

      Skomentuj

  30. Sasukepl91
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 18:44

    Najwyższy czas wymienić gt 330m xD

    Skomentuj

  31. powerman1969
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 19:49

    No to właśnie przestały się sprzedawać używane GTX 980Ti po 2000-2200 zł jak można mieć za te pieniądze szybszą kartę (GTX 1070) z o połowę mniejszym poborem prądu i potencjałem podkręcania, który pewnie będzie z 20-30% zegara bazowego w niereferentach. Teraz nie warto dać za takiego 980 Ti więcej jak 1600-1700zł

    Skomentuj Historia edycji

  32. venom42
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 20:43

    Cena zabija, ale nie ma co się dziwić.

    Skomentuj

  33. venom42
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 20:43

    Cena zabija, ale nie ma co się dziwić.

    Skomentuj

  34. avbak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-18 22:07

    Tak apropo dywagacji cenowych. Po pierwsze towar jest robiony w azji i stamtąd wysyłany więc cena 379$ za 1070 jest ustalana na rynek amerykański(co oznacza że w cenę są już w liczone cło i podatki dla tamtego rynku). Dla nas będzie cena osobno liczona, co nie zmienia faktu że będzie wyższa. Podatek od nowości na pewno będzie (allegro) ale bez przesady. Inaczej , w dniu premiery gtx980 cena była 549$ dla ameryki a u nas 2399zł . Po przeliczeniu na dolary wyszedł kurs 4.3zł za dolara. We wrześniu 2014 kiedy była premiera, dolar oscylował w okolicach 3.3zł , dane NBP, czyli jakby dolar kosztował złotówkę więcej kupując kartę. Przyjmując podobną analogię przeliczmy 379$ po kursie 5zł(faktyczny 3,9) co daje cenę około 1900+(podatek od nowości?)

    Skomentuj Historia edycji

    1. AkaRyupl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-19 00:59

      W USA podaje się cenę netto (tzn bez VATu). Bliżej naszych realiów jest cena w Euro (zawiera już VAT).

      Skomentuj

      1. ICE1979
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-19 03:50

        kupujac w niektorych sklepach online nie placisz podatku

        Skomentuj

  35. radex126
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-18 22:09

    A ja ze swoim strixem 970 poczekam spokojnie na VOLTE do fhd 970 od biedy starczy do 2018 roku

    Skomentuj

  36. TomPo75
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2016-05-19 00:16

    NV ciagle nie wie co to DX12. Posiedze na moim 970 i poczekam na Polaris 10 albo Vega.
    Drogi crap bez obsługi czegos, co za chwile bedzie standardem czy sie to komus podoba czy nie, juz MS i konsole o to zadbaja.

    Skomentuj

  37. Anavrin990
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-19 02:12

    Teraz pytanie,która generacja intela da radę pod GTX 1070.

    Skomentuj

    1. Yaceek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-19 03:07

      Jeżeli do podkręconego 1080 można z powodzeniem używać i7 haswella to nie widzę przeszkód by robić to z i5 haswella. Skylake byłby tutaj oczywistym wyborem z racji DDR4 i ogólnie wydajniejszej architektury. Tak czy inaczej nie ma się co obawiać bottlenecka ze strony 1070, ponieważ to nadal "tylko" wydajność na poziomie titana X.

      Skomentuj

      1. Anavrin990
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-19 10:38

        Czyli mój Intel i5 2500 już odpada.

        Skomentuj

  38. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-19 04:42

    Ciekawi mnie jedna rzecz. Czy Nvidia podalala do wiadomości, jaki jest skok wydajność/wat w porównaniu z poprzednia generacja?

    Skomentuj

  39. hasati
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-19 08:44

    Ja również czekam na VOLTE. Te 1.5 roku z hakiem wytrzymam na 980 OC :) A i tak gram tylko na FHD :) Zresztą teraz zejść z detali ultra na high czy nawet medium to i tak nie ma różnicy :)

    Skomentuj

  40. hasati
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-19 09:19

    Co do ceny karty to wygląda tak
    GTX 1080 - 699$ (699$ x 5,15 zł = 3599zł)
    GTX 1070 - 379$ (379$ x 5,15 zł = 1951 zł)
    GTX 1070 - 449$ (449$ x 5,15 zł = 2312 zł)
    Tak wiem śmieszne że az (5,15zł) ale tak wychodzi :((

    Skomentuj

    1. Rebelmind
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-19 10:34

      By się zgadzało. Czyli bez "podatku od nowości", licząc obecnym kursem średnim USD (3,92) powinno być ~1850 pln. Za kartę na poziomie Tytana to bez tragedii, za kartę GENERALNIE to porażka. Konkurencjo, ratuj nas!

      Skomentuj

    2. telu1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-19 15:26

      Pamiętam jak była premiera gtx 760 był wyceniony na 280$ i kosztował 1100zł w dniu premiery wiec skąd wy bierzecie ten vat??? sprawdziłem stan dolara wtedy 3,2 wiec macie racje:)

      Skomentuj Historia edycji

  41. dziks
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-19 15:23

    a ma sens montowac cos pokroju gtx1070 do komputera sprzed 6-ciu lat z Phenom II X4 945 OC?? Pytam serio, bo choc gram sporadycznie, to marzy mi sie zobaczyc Krew i Wino w pelnej okazalosci...

    Skomentuj

      1. Wanisz93
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-05-19 23:03

        ja podobnie :) +560ti, i wciąż nie widzę potrzeby na zmianę sprzętu

        Skomentuj

        1. dziks
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-05-20 12:26

          :) u mnie Radeon HD5770 i gry, choc niektore w srednich, to jednak dzilaja. Jak by nie bylo, to juz troche archaiczna grafika i ciesze sie, ze w knocu jakis wiekszy skok w kartach, bo mozna wylozyc pare groszy extra i poczuc spory upgrade.

          Skomentuj

  42. HanJammer
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-19 16:19

    #bekazradeona :]

    Skomentuj

    1. nawo2
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-20 00:37

      Aha

      Skomentuj

  43. AF777
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-05-24 00:49

    Kto chce kupić Dziforca GTX 660 Ti Msi Power Edition?:)

    Skomentuj

  44. PrestoEnzo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-05-25 16:22

    Nvidia jest jak audi. Najwięcej fanów ma wśród 15-letnich dzieci, którzy piszą w internecie, że kupują karty graficzne za 4000 zł i jeżdżą samochodami za 200000 zł.

    Nvidia pięknie dyma swoich konsumentów. Nie ma to jak kupić kartę za 4500 zł, tylko po to, aby po półtora roku dowiedzieć się, że nowsza wersja za 2000 zł będzie wydajniejsza. Marketing złodziejstwa, wymieszanego z internetowym pozerstwem.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-05-25 20:10

      u AMD za to jest ten problem ze z roku na rok ciężko jest im zrobić produkt który będzie konkurencją dla NV. Teraz mają chociaż fury x, ale jak nie będzie dobrego polarisa w dobrej cenie to dalej będzie biednie.

      Skomentuj

      1. rulax
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-05-30 09:06

        To módl się aby AMD trwało w dobrej kondycji, bo będzie jak z procesorami Intela albo jedynie słusznym systemem operacyjnym M$.
        Wg mnie, rozwiązania są dwa: albo kupujesz budżetowe karty co dwa lata, albo inwestujesz raz 3 tyś. w top-kartę a potem sprzedajesz z kupujesz nową, dopłacając różnicę.
        Sam się zastanawiam co robić tym razem. Na razie gram w FHD, więc moja stara 7870 z ledwością styka. Po zmianie monitora na większy (+ większa rozdziałka) nie będę miał wyboru z kartą graf.