• benchmark.pl
 • newsy
 • NVIDIA udostępnia sterowniki graficzne dla Linuksa poprawiające wydajność w grach

NVIDIA udostępnia sterowniki graficzne dla Linuksa poprawiające wydajność w grach

opublikowano przez Damian Szymański w dniu 2012-11-08

NVIDIA poprawia swoje sterowniki

Firma NVIDIA udostępniła najnowsze sterowniki dla kart graficznych NVIDIA GeForce – R310, które podwajają wydajność i radykalnie skracają czas wczytywania gier w systemie operacyjnym Linux.

Nowe sterowniki R310 dla układów GeForce są zwieńczeniem roku prac prowadzonych przez firmy NVIDIA i Valve oraz innych twórców gier. Zaprojektowano je z myślą o jak największej wydajności gier PC pod Linuksem i pokazaniu światu ogromnego potencjału, jaki drzemie w największym otwartym systemie operacyjnym na świecie.

Sterowniki R310 zostały również dokładnie przetestowane w Linuksowej wersji systemu Steam, ogromnie popularnej platformie dla graczy, przygotowanej przez firmę Valve.

Dzięki tym sterownikom firmie NVIDIA udało się znacząco zwiększyć wydajność w grach uruchamianych pod Linuksem. NVIDIA stanęła na czele inicjatywy, współpracując z nami oraz innymi studiami przy produkcji sterowników R310, w celu zapewnienia absolutnie nieporównywalnej wydajności graczom używającym systemu Linux.” - powiedział Doug Lombardi, wiceprezes ds. marketingu w firmie Valve.

Sterowniki R310 obsługują najnowsze karty graficzne GeForce GTX serii 600, które na nowo zdefiniowały granie na komputerach stacjonarnych i przenośnych, zapewniając rewolucyjną wydajność połączoną z niezwykle energooszczędną konstrukcją. Oczywiście do pobrania nowych sterowników zachęcamy też graczy posiadających karty z układami graficznymi poprzednich generacji, w tym 8800 GT i nowszymi.

nvidia linux sterownik grafika geforce

Więcej informacji na temat, w jaki sposób karty graficzne GeForce GTX odmieniają rozrywkę w systemie Linux można znaleźć na stronie geforce.com.

Aktualną listę gier i aplikacji przygotowywanych dla systemu Linux, aczkolwiek wciąż nie kompletną i nieuwzględniającą wszystkich produkcji można przeglądać na stronie Marlamin. Najnowsze sterowniki NVIDIA GeForce dla systemów Linux można pobrać z oficjalnej strony producenta.

linux nvidia sterownik grafika 310
Kliknij obrazek, aby przejść do strony ze sterownikami

NVIDIA pokusiła się o porównanie wydajności gry Left for Dead 2 w wersji beta uruchomionej w systemie Linux. Na sterownikach 304.51 uzyskano 142,7 kl./s, zaś na sterownikach 310.14 odpowiednio 301,4 kl./s. Wszystkie testy przeprowadzono na komputerze wyposażonym w procesor centralny Intel Core i7-3930K o częstotliwości taktowania zegara 3,20 GHz, 8 GB pamięci, kartę graficzną GeForce GTX 680 i pracujący pod kontrolą 32-bitowej wersji systemu Ubuntu 12.04.

Źródło: nvidia

Strefa Windows 8

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Brawo dla Nvidii za krok w stronę linuxa :)
  Widać, że Linus ich zmotywował :
  http://www.youtube.com/watch?v=iYWzMvlj2RQ
  ;)
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Błąd: "w największym otwartym systemem operacyjnym". Powinno być: w największym otwartym systemie operacyjnym.
  Zaloguj się
 • avatar
  dobry krok ze strony nvidii :)
 • avatar
  A jakie najlepsze sterowniki do kart serii 4xx, 430gt
  Zaloguj się
 • avatar
  Takie same efekty dają sterowniki 310 dla W7 i W8, a 304 to akurat jednej z najgorszych sterowników, które kiedykolwiek zostały upublicznione. Nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś szczególnego traktowania linuxa przez nvidię, bo każdy wie jak było do tej pory i to bardzo naiwne by nagle miała się stać jakaś rewolucja.
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  8gb ramu i Ubuntu 32 bitowe? Interesująca decyzja, szczególnie że tam same spece hehe
  Zaloguj się
  -9