Na topie

Nvidia - tajemniczy trailer zapowiada coś SUPER [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Karty graficzne

Kategoria: Komputery Podzespoły Tematyka: Computex 2019 Nvidia GeForce Producenci: Nvidia

Nvidia przygotowuje ważną premierę na targi Computex, ale na ten moment trudno cokolwiek powiedzieć o niespodziance.

  • Nvidia - tajemniczy trailer zapowiada coś SUPER [AKT.]
A A

Już za tydzień rozpoczynają się targi Computex, a więc jedna z najważniejszych imprez poświęconych elektronice użytkowej. Nvidia przygotowuje na tą okazję wyjątkową premierę.

Producent opublikował tajemniczy zwiastun, który wskazuje na... coś SUPER. Zresztą zobaczcie sami:

Czym jest SUPER? Na ten moment producent nie chce ujawnić szczegółów, ale spekuluje się o usłudze dla graczy, nowej konsoli do gier lub karcie graficznej (na ten ostatni scenariusz może wskazywać podpisanie filmiku hasztagiem #GeForce).

Wszystko powinno stać się jasne w poniedziałek 27 maja o godzinie 14:30 (u nas będzie to 8:30), bo właśnie wtedy Nvidia będzie miała swoją konferencję podczas targów Computex. Już nie możemy się doczekać!

Aktualizacja 31.05.2019 22:20

Wiele osób (w tym i my) myślało, że tajemniczy zwiastun Nvidii odnosi się do programu GeForce RTX Studio i Quadro RTX Studio. Wygląda jednak na to, że producent zapowiadał coś całkowicie innego... i rzeczywiście szykuje super niespodziankę.

Według serwisu VonGuru, Nvidia planuje wprowadzić do oferty dwie nowe karty graficzne GeForce – podobno uplasują się one pomiędzy modelami GeForce RTX 2070 a RTX 2080 oraz pomiędzy GeForce RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Zapowiadane konstrukcje miałyby dysponować nowymi rewizjami rdzeni Turing oraz wydajniejszymi pamięciami GDDR6 16 Gbps, co oczywiście przełożyłoby się na wzrost wydajności.

Redaktorzy wskazują, że prezentacja nowych modeli została zaplanowana na początek czerwca. Ostatnio producent zdecydował się jednak przełożyć premierę na późniejszy termin. Czyżby czekał na informacje o potencjale konkurencyjnych kart graficznych AMD Navi?

Źródło: Nvidia, VonGuru

Odsłon: 10348 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. HardCorak
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2019-05-23 20:38

    Mam nadzieję że chodzi o super ceny :)

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2019-05-23 21:35

      Tylko dla kogo super? Dla Nvidii czy klientów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

      Skomentuj

  2. danieloslaw1
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2019-05-23 20:39

    "The RTX 3080 ti only £2500 2.3% faster than the RTX 2080 ti it just works!"

    xdxdxd

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-05-24 02:22

      No to ceny to już śmiechu warte, serio.

      Skomentuj

  3. kitamo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-05-23 20:44

    nowe narzędzie do GW

    Skomentuj

  4. felix8024
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-23 22:01

    Super to będzie rozszerzenie już obowiązującego nazewnictwa kart czy to gtx czy to rtx w zależności od tego czy karta posiada "jakieś" dodatkowe ficzery w porównaniu do wersji "podstawowej". A co to mogą być za "ficzery"? Wyższe taktowanie czy to rdzenia czy pamięci, dodatkowe wyjścia, lepsze chłodzenie itd. Moja kryształowa kula tak mówi.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-05-23 23:40

      16gb pamięci o wiekszej przepustowosci by nie dac żadnych szans navi.
      W RTX mogło by to dac jeszcze więcej wydajnosci.

      Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-23 23:44

      Tak, będą rozsyłać nowe biosy z "rozszerzeniem" na maile aby sobie każdy wgrał. Za jedyne 2 uśmiechy bombelka rzecz jasna :)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2019-05-24 01:00

        "Za jedyne 2 uśmiechy bombelka rzecz jasna :) "

        A jak zwróca 110zł reszty??

        Skomentuj

  5. KENJI512
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-23 22:30

    Super podwyżki cen :D

    Ale trzymam kciuki, każdy rozwój nowej technologii popieram :)

    Skomentuj

  6. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-05-24 04:26

    Jeśli to ma kogoś zachwycić to musi mieć podświetlenie Led !! Myślę, że to może być właśnie jakaś karta, nie koniecznie topowa z absurdalną ilością diod, które rozświetlały by cały pokój wszystkimi kolorami tęczy, może nawet będą do tego animowane jednorożce!!

    Skomentuj

    1. leon-san
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-24 08:22

      Obawiam się, że nie doceniono sarkazmu.

      Skomentuj

      1. Kapitan Nocz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-05-24 11:49

        no cóż, bywa :)

        Skomentuj

  7. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-24 08:23

    Oby coś związanego z VR....

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-24 12:46

      NVidia Optical Flow: https://www.roadtovr.com/rift-s-enhanced-passthrough-asw-nvidia-rtx-turing-gpu/

      Skomentuj

  8. Jagar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-24 09:57

    Przecież od jakiegoś czasu chodzą słuchy o nowej nvidia Shield

    Skomentuj

  9. DarMor
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-24 12:24

    mnie to wygląda na telefon :P

    Skomentuj

  10. dzejsonista
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-06-01 01:12

    Mi nasuwa się pytanie "po co?"
    Po cholerę pchać jeszcze jeden segment między 2070 a 2080?

    Skomentuj

    1. xxx.514
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-06-01 10:52

      Może kryształowa kula zielonych podpowiada, że Navi może trochę im namącić w szeregach;
      Może mają trochę zbędnych chipów niespełniających norm na 2080/2080Ti, a za mocnych na 2070/2070Ti;
      Może ukryli w tych rdzeniach coś, co chcą przetestować;
      Niestety, karty są dość marudne i nie chcą powiedzieć, o co im dokładnie chodzi, trzeba czekać.

      Skomentuj

      1. mobil12
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-06-01 12:02

        zrobią kolejny numerek z mega ceną aby wydoić od naiwnych trochę kasy zanim się rynek opamięta.

        Skomentuj

      2. Yosar
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-06-01 22:02

        Navi im może namącić tylko ceną. AMD nawet nie daje do zrozumienia, że te karty będą czymś więcej niż pierwszym wodowaniem nowej architektury. A wtedy jedyna sensowna odpowiedź NVidii to obniżenie cen dajmy na to RTX2070. A nie pchanie między RTX 2070, a RTX2080 kolejną przeszacowaną pokrakę, którą mało kto kupi bo jest za droga.
        Jak dotychczasowe karty.
        A jak obniża cenę RTX2070 to na pewno wszysycy dotychczasowi posiadacze 2070 się ucieszą z dealu życia jaki zrobili. Ale przynajmniej odczują dobitnie na swojej skórze jak się goli frajerów. Bo kupując tą przeszacowaną pokrakę nie nadającą się nawet do RTX widocznie za mało odczuli zdaniem NVidii.

        Skomentuj

  11. felix8024
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-06-01 19:46

    Nie chce się przechwalać, ale moja kryształowa kula przewidziała to już tydzień temu (felix8024 2019-05-23 22:01), a w nagrodę za dobrą wróżbę została zminusowana. Z tą kulą jednak trzeba się liczyć.!