Gadżety

Gogle Oculus Rift DK2 mają wyświetlacz… z Samsung Galaxy Note 3

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2014-07-31

Nie, nie ta sama technologia i nie, nie panel po prostu wykonany przez Koreańczyków. W środku siedzi dokładnie ten sam wyświetlacz.

Oculus Rift DK2 ifixit

Pierwsze egzemplarze gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift w wersji Development Kit 2 trafiły już do swoich właścicieli. Wśród pierwszych szczęśliwców była redakcja iFixit, która postanowiła rozebrać swoje urządzenie i sprawdzić co też takiego czai się w jego wnętrzu. Musieli być naprawdę zaskoczeni.

Okazało się bowiem, że wewnątrz gogli Oculus Rift DK2 znajduje się wyświetlacz ze smartfona Samsung Galaxy Note 3. Nie, nie ta sama technologia i nie, nie panel po prostu wykonany przez Koreańczyków. W środku siedzi dokładnie ten sam wyświetlacz. Wygląda więc na to, że jesteśmy świadkami zawarcia współpracy pomiędzy Oculus VR a Samsungiem.

Choć firma Samsung pracuje nad swoimi goglami rzeczywistości wirtualnej, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wesprzeć także kolegów z Oculusa. Tym bardziej, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – Koreańczycy zamierzają skorzystać z technologii Oculus VR w swoich gadżetach mobilnych. I tak oto koło się zamyka.

Cóż, bez wątpienia obie firmy mogą na tym wyjść świetnie. Ci, którzy mieli już okazję wypróbować Oculus Rift DK2 przyznają, że całość działa naprawdę dobrze. Wyświetlacz także zdecydowanie daje radę. Co ciekawe jednak, panowie z Oculusa zdecydowali się na podkręcenie panelu, dzięki czemu cechuje się on teraz odświeżaniem o częstotliwości nie 60, lecz 75 Hz.

Źródło: iFixit, SlashGear, CNET

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To Ishit potrafi coś wyświetlić? żyłem w błedzie myślałem żę oni naklejają naklejkę menu do Ishita
 • avatar
  Pytanie jest takie: Czy Samsung wogóle wie o tym fakcie? :D
  Zaloguj się
 • avatar
  Na ile sim jest ten OCULUS bo nie ma nic w info. Jak na dwie to ideał biorę
  w ciemno.
 • avatar
  I jedyne co moga z nim zrobic to podetrzec sie tym samsungowym badziewiem.
  Zaloguj się
  -41