Na topie

Odwrócony VAT wejdzie w życie 1 lipca - pomoże walczyć z elektroniką niewiadomego pochodzenia

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Wydarzenia

Sejm przegłosował nowelizację Ustawy o podatku od towarów i usług.

Odwrócony VAT

AA

Sejm przegłosował nowelizację Ustawy o podatku od towarów i usług. Już 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatku VAT w transakcjach związanych między innymi ze smartfonami, tabletami, laptopami, aparatami fotograficznymi i konsolami gier. Najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie tzw. mechanizmu odwróconego VAT.

Już od pewnego czasu działający na polskim rynku producenci i importerzy elektroniki zgłaszali, iż padają ofiarą nieuczciwej konkurencji. Mowa była tutaj o podmiotach, które sprowadzają do Polski sprzęt i w sposób świadomy unikają płacenia podatku VAT. Argumentem pokrzywdzonych było to, iż działają oni nie tylko na szkodę ich samych, ale także uszczuplają budżet państwa, które traci w wyniku nieodprowadzanych podatków.

Ten drugi argument nie mógł przejść bez echa. Resort finansów oszacował sumę wyłudzeń VAT-u w 2014 roku na 9 mld złotych. Według raportu kancelarii prawnej DLA Piper skala wyłudzeń VAT-u na samych smartfonach może sięgać nawet 1,8 mld złotych rocznie.

Właśnie tutaj wspomnieć należy o nowym mechanizmie, który pozwalać ma zwalczać tego typu praktyki. Jest to przywoływany już, tzw. odwrócony VAT. Zakłada on, iż obowiązek rozliczenia podatku VAT przenoszony jest ze sprzedawcy na nabywcę towaru. Mowa jednak o przypadkach, gdy kupujący jest czynnym podatnikiem VAT, a zakup dotyczy „jednolitej gospodarczo transakcji” o wartości większej niż 20 tys. złotych netto.

Nowelizację Ustawy zapisać trzeba na konto sukcesów Związku Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE). Już w lutym i lipcu 2014 roku, wspólnie z kancelarią DLA Piper, przygotował on bowiem raporty uzasadniające wprowadzenie w życie mechanizmu odwróconego VAT-u.

"Jesteśmy pewni, że nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług i wprowadzenie odwrotnego mechanizmu VAT, to bardzo ważny krok w walce z oszustwami podatkowymi. Liczymy na to, że na zmianach prawnych zyskają uczciwe podmioty, a z obrotu zniknie towar niewiadomego pochodzenia, w podejrzanie niskich cenach." – Michał Kanownik, dyrektor ZIPSEE

Źródło: ZIPSEE, ingenioustravel

Odsłon: 16781 Skomentuj newsa
Komentarze

105

Udostępnij
  1. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    23    

    Opublikowano: 2015-04-21 15:06

    kolejny bubel, konsumentom na pewno to nie pomoże

    Skomentuj

    1. stalkerpl
      Oceń komentarz:

      24    

      Opublikowano: 2015-04-21 15:07

      nie dość ze co roku trzeba zapłacić haracz to i tak cokolwiek byś nie kupił na 99% zapłacisz vat, bandyckie prawo w dzikim kraju

      Skomentuj

      1. phillosoff
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2015-04-21 22:47

        Odwrócony VAT?

        To znaczy że państwo mi zapłaci 23 procent od zakupu? Rewelacja ;)

        Skomentuj

        1. disturbedone
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-04-22 12:08

          Nie zapłaci tylko odda :)

          Skomentuj

      2. sgtBuLLiT
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2015-04-22 07:00

        W każdym cywilizowanym kraju płaci się taki podatek, mniejszy lub większy ale płaci

        Skomentuj

        1. triad
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2015-04-22 09:16

          czyli Monako nie jest cywilizowane?

          Skomentuj

    2. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2015-04-21 15:51

      W czy jakakolwiek ustawa tych pseudo-rządów kiedykolwiek wsparła konsumentów? Tutaj przyajmniej niektóre rozporządzenia unijne coś dały(roaming, prawo zwrotu bez powodu, gwarancja min. 2 lata, etc).

      Skomentuj

      1. aavil
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-04-21 23:25

        a iPhone czasami nie ma roku?

        Skomentuj

      2. albi37
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-04-22 06:50

        Koszt Rozmowy z USA do Polski to 2-3 centy - więc tym roamingiem bym się nie podniecał.
        Jeżeli chodzi o gwarancję na minimum 2 lata to też bym się tak nie cieszył, bo po pierwsze można to obejść, a po drugie to co w Unii ma 2 lata gwarancji w USA ma zwykle 3 lub 4 - bez takich regulacji.

        Skomentuj

      3. sgtBuLLiT
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-22 07:02

        Masz rok gwarancji i rok rękojmi, nie myl pojęć

        Skomentuj

        1. Franz
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-04-22 10:57

          Nie ma czegoś takiego - jest gwarancja na tyle lat ile zechce dać producent (może wcale jej nie dać - jego wola) i niezależnie od niej są 2 lata rękojmi na każdy towar.
          Od klienta zależy czy skorzysta z gwarancji, czy z rękojmi - ma tu swobodny wybór.

          Skomentuj

    3. silvver
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-04-21 16:24

      Tyle, że tu nie chodzi o konsumenta. Chodzi o ściągalność podatku, czyli zwalczanie nieuczciwych firm, które nie płacą podatku (czyt. przestępstwo skarbowe). Czyli chcą wprowadzić zmiany aby ukrócić oszustwa podatkowe, ale jak zawsze ludziom coś musi nie pasować.

      Skomentuj

      1. Satanski
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2015-04-21 16:42

        Nie pasuje bo i tak te pieniądze rozkradną gnidy na górze.

        Skomentuj

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-04-21 17:00

          Świetny argument. Czyli co, rząd jest zły bo kradnie, ale jak już jakaś firma kradnie (w sensie nie płaci podatku) to już jest OK? Podwójne standardy?

          Skomentuj

          1. Satanski
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:02

            Standardy idą od góry. Też mi się to nie podaoba

            Skomentuj

          2. Kiciulek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:28

            Niepłacenie danego podatku to tak jak zabranie złodziejowi z auta części swojego majątku, który właśnie on ukradł...

            Skomentuj

          3. silvver
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2015-04-21 20:13

            Świetne porównanie. Zapomniałeś tylko, że masz obowiązek płacić podatki, który wynika z Konstytucji RP oraz ustaw podatkowych. Co więcej, państwo może Cię do tego zmusić przez atrakcje typu kary, grzywny, pozbawienie wolności etc.

            Skomentuj

          4. Rav-X
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-04-21 21:12

            Mamy obowiązek bo nam grożą. Konstytucję RP i ustawy podatkowe utworzyli rządzący którzy sami kradną i są skorumpowani, i sami je ustalili aby nas grabić na karzdym kroku, bo wiecznie im mało w korycie. Przy ustalaniu konstytucji i wszelkich praw powinni brać udział wszyscy zainteresowani, gdzie każdego głos się liczy, a nie tylko złodzieji rządzących, którzy potrafią po cichu wprowadzać swoje prawa, tylko dla nich korzystne, nie dbając o kondycję Państwa. Mam nadzieję rze patrioci tego kraju wkońcu się ruszą, i wypieprzą tą świniarnię, i utworzy się rząd dla ludzi nie dla pełnego portwela. Państwo nie może mnie zmusić, może mnie zgnębić, ale nawet jak mnie zastrzelą to będę wolny.

            Skomentuj

          5. Rav-X
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 21:24

            Wybaczcie mi to "rze", nie zdążyłem poprawić na "że", a jest to pozostałość po innym wyrazie.

            Dlaczego nie można edytować komentarza,choćby dla poprawki błędów ortograficznych? Zróbcie coś z tym.

            Skomentuj

          6. silvver
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-04-21 23:02

            "Mamy obowiązek bo nam grożą. Konstytucję RP i ustawy podatkowe utworzyli rządzący którzy sami kradną i są skorumpowani"
            A oddawał byś część swojego dochodu (tzn. płacił podatki) jakby Cię ładnie poprosili? Wiesz, że część przepisów podatkowych jest harmonizowana z przepisami UE? Czyli praktycznie mówisz, że cała Europa to skorumpowani rządzacy. To gdzie nie ma korupcji i jest dobrze? W Azji? Afryce? Amerykach? Jakby złamanie prawa nie groziło dotkliwą karą jak np wysoką grzywną czy karą pozbawinia wolności to nikt prawa by nie przestrzegał. Chciałbyś, żeby ludzie zabijali się na ulicy bez konsekwencji?

            "Przy ustalaniu konstytucji i wszelkich praw powinni brać udział wszyscy zainteresowani"
            Słyszałeś o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej? Dlaczego nie zgłosiłeś ani jednego projektu i nie szukałeś podapisów? Dlaczego mało kto próbuje samemu napisać lepsze prawo, skoro to obecne jest takie złe? Dlaczego nie staniesz się osobą medialna (nawet przez prowadzenie bloga czy nagrywanie vlogów) i zaczniesz kształtować opinię społeczną? Dlaczego nie założysz własnej partii i spróbujesz samemu zmienić nasz kraj? Bo "Mam nadzieję rze patrioci tego kraju wkońcu się ruszą, i wypieprzą tą świniarnię" czekasz aż ktoś inny odwali za Ciebię całą robotę?

            "Państwo nie może mnie zmusić, może mnie zgnębić, ale nawet jak mnie zastrzelą to będę wolny."
            Jak u nas jest tak źle to dlaczego ciągle tu jesteś? A próbowałeś chociaż coś z tym zrobić? Oprócz haseł "wszyscy kradną" to nic specjalne nie piszesz, te hasła dobrze brzmią ale kompletnie nic nie dają.
            Wskaż ich palcem i przedstaw jakieś dowody, jak oczerniasz innych bez żadnego dowodu to jesteś nie lepszy od tych twóich skorumowanych rządzących. Przeczytałeś chociaż raz Konstytucję? Albo ustawy podatkowe? A jakiś kodeks karny? Znasz swoje prawa?

            "Mam nadzieję rze patrioci tego kraju wkońcu się ruszą, i wypieprzą tą świniarnię"
            Czyli siebie nie zaliczasz do patriotów? Może Ty byś się ruszył skoro wszystko aż tak bardzo Ci przeszkadza?
            Jak na razie to reprezentujesz stanowisko "aj aj jak tu bardzo źle" a samemu nie ruszysz palcem.

            Wiesz, że ta zmiana o której jest artykuł ma za zadanie ograniczyć oszustwa? Jak będzie skuteczna = mniej oszustów = będzie lepiej. No chyba, że mi napis

            Skomentuj

          7. vitapy
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-22 13:12

            "Słyszałeś o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej?" - powiedz, ile inicjatyw obywatelskich było przedmiotem obrad naszego Sejmu, nie licząc głosowania nad jej odrzuceniem?
            Martwy przepis.

            Skomentuj

          8. Khiav
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-04-24 07:29

            "Jakby złamanie prawa nie groziło dotkliwą karą jak np wysoką grzywną czy karą pozbawinia wolności to nikt prawa by nie przestrzegał. Chciałbyś, żeby ludzie zabijali się na ulicy bez konsekwencji?"

            Jeśli przed pozostaniem masowym mordercą, złodziejem i gwałcicielem nie powstrzymuje cię sumienie, tylko paragrafy, to na prawdę, boję się o swoje bezpieczeństwo. Może zamieść swoje zdjęcie w necie, żebym wiedział, kogo unikać.

            Skomentuj

          9. Geriavit
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-24 09:20

            "Jeśli przed pozostaniem masowym mordercą, złodziejem i gwałcicielem nie powstrzymuje cię sumienie, tylko paragrafy...". Nieważne co go powstrzymuje, ważne, że jest skuteczne:) Gdyby nie prawo to mieli byśmy dżunglę, w której silniejszy zabiera słabszemu. Zdajesz sobie sprawę jak zawaliła by się gospodarka gdyby nie dotkliwe kary za kradzieże? Pewnie powiesz "przecież nie każdy by kradł...", tak do czasu bo jak długo można być uczciwym i pracować na coś co inna osoba Ci to zabierze bo jest od Ciebie silniejsza i ma taki kaprys, a nie grozi jej za to żadna kara?

            Skomentuj

        2. gboor
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-04-21 18:11

          Żelazny argument drobnych złodziejaszków. Dlaczego moje drobne kradzieże są OK? Bo są jakieś mityczne "gnidy na górze". I już można zasypiać ze spokojnym sumieniem :-)

          Skomentuj

      2. falconiforme
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-04-21 17:05

        Oczywiście Tobie to pasuje, że będziesz płacił więcej jak podatki będą nie do ominięcia. Już teraz ponad 70% Twojej pensji idzie do budżetu (a tak naprawdę około 85%).

        Skomentuj

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-21 17:10

          Podatki mi nie pasują - nikt nie lubi płacić podatków. Ale ściganie osób, które podatków nie płacą a powinny - to mi się podoba.

          Skomentuj

          1. falconiforme
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:26

            To tak jak ścigać złodzieja który ukradł złodziejowi.
            A raczej ścigać kogoś kto nie dał się okraść przez złodzieja.
            Prawo w Polsce nie jest etyczne i jest tylko narzędziem do bogacenia się Śitwy. W tym wypadku przestrzeganie prawa prowadzi do jeszcze większego okradania Ciebie.

            Skomentuj

          2. silvver
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:48

            A nie przestrzeganie prawa prowadzi go kar grzywny czy więzienia. Gdzie bardziej przegrywasz? :P

            Skomentuj

          3. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:23

            Najbardziej przegrywasz wspierając ten patologiczny system.

            Skomentuj

          4. silvver
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:45

            Przegrywam? W czym? I ja go wspieram? Mówię, że wypadało by przestrzegać prawa, bo inaczej czekają Cię kary/grzywny etc. I gdzie tu jest wspieranie? To jest logiczne, chyba, że mam Ci też napisać, że jak np nie chcesz pójść do więzienia to nie popełniaj czynów za które możesz tam wpaść? :D Wiesz jaka jest stawka podatkowa za nieujawnione dochody? 75%. I co bardziej Ci się opłaca? Zapłacić normalnie podatek, czy liczyć, że Cię nie złapią bo jak wpadniesz to 75%?

            Skomentuj

          5. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 19:16

            Zawsze można polać ten patologiczny system ciepłą cieczą i wybrać inny, bardziej ludzki i taki, do którego faktycznie warto wspierać.

            Skomentuj

  2. tanto
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2015-04-21 15:06

    Jakbyśmy nie mieli najwyższego VAT-u w Europie na elektronikę....
    Aby myślą jak nam dowalić. Nigdy za regulacje i podatki nie płacą sprzedawcy tylko konsumenci.

    Skomentuj

    1. Czlenson
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-22 00:45

      Tak jakbyś nie rozumiał mechanizmu odwróconego obciążenia i myślał że wpłynie to jakkolwiek na Ciebie. Jesteś kupującą firmą? Zapłacisz netto i wykażesz vat należny za sprzedawcę oraz naliczony za siebie. Masz nawet lepszą sytuację bo nie czekasz na zwrot bądź odliczenie zapłaconej części vat. Jeśli jesteś zwykłym pionkiem/os. fizyczną nie wpłynie to w ogóle na Ciebie - kupujesz po prostu po cenie brutto.

      Skomentuj

  3. BariGT
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-04-21 15:10

    Ceny elektroniki w PL sa chyba juz najwyzsze na swiecie, jednak jak widac o miejsce w czolowce trzeba ciagle walczyc :D

    Skomentuj

    1. grogi
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-22 13:15

      Konkurencja na polskim rynku jest zabójcza, marże mizerne a ceny elektroniki dla klienta końcowego są jednymi z najniższych w Europie. Mimo najwyższego (23%) VATu.

      Skomentuj

  4. hl1030
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-04-21 15:15

    Tak zniknie podejrzanie tania elektronika z niewiadomego pochodzenia bo dolicza VAT i się zrobi tylko elektronika z niewiadomego pochodzenia. Kościół nadal wyudza podatek bogacąc się na znacznie większą kwotę....

    Skomentuj

    1. toddlockwood
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2015-04-21 16:01

      forum elektroniczne a lewak i tak musi przypieprzyć się do kościoła.

      Skomentuj

        1. Fraa_Orolo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2015-04-21 17:02

          Nikt od nikogo nie wyciąga, tylko ludzie sami dają, ze swojej własnej woli.

          Skomentuj

          1. Himoto
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:37

            Jak tekst że bez posmarowania ptfu... zapłacenia na tace 800zł [lub więcej, zależne od parafii] nie dostaniesz ślubu kościelnego to ja się pytam gdzie tu dobra wola ludzi? Pamiętaj że niektórych rzeczy nie da się obejść zmianą kościoła jak chociażby to że nie pozwolono mi zostać chrzestnym, bo proboszcz naszej parafii powiedział że mi zaświadczenia nie da, choć dziecko chrzczono w innym kościele. Tak dla zwykłej zasady.

            Skomentuj

          2. robertnik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 22:36

            Ale czemu stawiasz znak równości między wiarą a kościołem. Pierwszy jest stanem emocjonalnym,drugi instytucją z krwi i kości, a więc obarczoną ludzką niedoskonałością. Trzeba było iść do innej parafii, albo do rabina ;)

            Skomentuj

          3. Himoto
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-21 23:15

            ja nie użyłem słów odnośnie wiary lecz kościoła jako instytucji :) przeczytaj jeszcze raz jeśli można, a zauważysz że nie zrównuję wiary i kościoła. Może za emocjonalnie podszedłeś do mojej wypowiedzi lub chciałeś to podpisać pod komentarzem użytkownika "darios" :)

            A co do katolicyzmu, to niestety ale już nie należę do tego związku wyznaniowego :) Świadomie stwierdziłem, że to czego nas "nauczają" w kościołach dalekie jest od tego co oryginalnie zapisane było w biblii, tak więc postanowiłem podążać drogą własnej etyczności i honoru, a nie zwykłego zaślepienia wiarą.

            Bo jak rzecze ludowe powiedzenie "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą" :) Dlatego wolę sam wyznaczać sobie standardy i granice których nie wolno mi przekroczyć.

            Skomentuj

          4. Fraa_Orolo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-22 04:41

            A ktoś ci każe brać ślub kościelny? Taka sama usługa jak każda inna. Równie dobrze możesz mieć pretensje do hydraulika za to że bierze pieniądze za naprawienie rury.

            Skomentuj

          5. Diabeł24
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-22 07:11

            Właśnie nie bardzo ze swej woli bo zazwyczaj wygląda to tak:
            Baśka z pod trójki dała 100zł na tace, a Zośka nic !
            i idzie piętno i "społeczne potępienie" i tzw licytacja ona dała tyle to co JA nie dam więcej ?!
            I leci fama po wsi/osiedlu :P "kto jest lepszym katolikiem"

            Skomentuj

          6. bartekmustach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-23 19:20

            I tu się z Tobą kolego nie zgodzę.

            Jestem ateistą. Nie wierzę w latające cusie, jakiegośtam wszechobecnego ojca ipt. itd. Ja, jak większość (w sumie wszyscy) obywateli płacimy podatki. I smuci mnie fakt, że z moich pieniędzy, które przekazuje w postaci podatku na państwo część trafia w ręce czarnych. Rząd opłaca tą mafie z budżetu państwa w postaci ok 2 mld zł rocznie "bo tak".

            A co do podatku, to moim zdaniem żenada. Jak mamy coś w tym kraju zmienić, jak wprowadzamy( w zasadzie nie "my", tylko "oni") kolejne szykany podatkowe, spowalniając tylko gospodarkę. Echhh Polsko...

            Skomentuj

      1. Cacek93
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-04-21 16:36

        Kompromitujesz prawicę i sam jestem lewak, jestem prawicowcem z krwi i kości, ale taka instytucja jak kościół nie powinna być finansowana z naszych podatków.

        Skomentuj

        1. Fraa_Orolo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-04-21 17:04

          Przecież nie jest finansowana. Jedynie fundusz kościelny, nie są to wielkie pieniądze.

          Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-04-21 16:07

    Konsumenci zapłacą więcej, nachapią się więcej kasy, którą zaraz rozkradną albo zmarnotrawią, niczego to nie zmieni.

    Mamy najwyższe podatki w europie i przez to ledwo żyjąca gospodarkę, nie polecam wracać z zagranicy.

    Skomentuj

    1. gboor
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-04-21 18:14

      Mamy na tle Europy podatki zupełnie przeciętne. Jeśli twierdzisz inaczej, to przytocz konkretne dane, bo takie kwękanie o "najwyższych w Europie" być może jakoś dobrze ci robi, ale nie świadczy najlepiej o twojej wiedzy.

      Skomentuj

  6. kkastr
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-04-21 16:08

    Podatki VAT, dochodowe, czy tzw. "składki ubezpieczeniowe" są miarą współczesnego niewolnictwa. Człowiek się nie liczy, liczy się tylko by biedny budżet przypadkiem nie stracił. Nie ważne, że zgarnięcie dodatkowych 9 mld złotych podatku VAT zlikwiduje kilka tysięcy miejsc pracy, wypchnie kilka tysięcy ludzi na bruk odbierze szansę na samodzielne życie i rozwój wielu ludziom. Kto by się z tym liczył? Usłyszymy, że przecież te pieniądze posłużą samym szczytnym celom: np. na "walkę z bezrobociem", "aktywizację zawodową", albo może rozwój i promocję przedsiębiorczości. Tylko jak można przyczyną zwalczać skutki? Jak można najpierw zniszczyć 1000 przedsiębiorstw, a potem skakać z radości, bo 100 innych otrzymało dotację?

    Skomentuj

    1. silvver
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2015-04-21 16:33

      "Nie ważne, że zgarnięcie dodatkowych 9 mld złotych podatku VAT zlikwiduje kilka tysięcy miejsc pracy, wypchnie kilka tysięcy ludzi na bruk odbierze szansę na samodzielne życie i rozwój wielu ludziom"
      Czyli co, dajesz przyzwolenie na działalność przestępczą bo daje to miejsca pracy? Niepłacenie podatków to przestępstwo/wykroczenie skarbowe.

      "Jak można najpierw zniszczyć 1000 przedsiębiorstw, a potem skakać z radości, bo 100 innych otrzymało dotację?"
      Jak można popierać ludzi, którzy oszukują państwo, popełniają przestępstwa oraz są nie fair (tzn. stanowią nieuczciwą konkurencję) wobec legalnych i uczciwie działających przedsiębiorców?

      Można podatków nie lubić - sam nie lubię, ale trzeba je płacić, masz taki obywatelski obowiązek z Konstytucji RP. A to, że u nas są niektóre rzeczy zbędnie skomplikowane, chore przepisy etc to już inna sprawa :>

      Skomentuj

      1. Satanski
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-04-21 16:47

        Idź gdzie indziej z tą propagandą rządowy trollu

        Skomentuj

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2015-04-21 16:50

          "rządowy trollu"? :D Gdzie tu widzisz trolla? Sprawdź sobie przepisy, bo pewnie nawet konstytucji nie czytałeś i spróbuj użyć jakiś logicznych argumentów a nie wyzywać innych od trolli.
          Wy się cieszycie, że ktoś okrada nasze państwo z VATu? Poważnie? Jak ktoś nie płaci podatku to jest dla Ciebie bohaterem?

          Skomentuj

          1. Satanski
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:00

            Piszesz jak troll opłacany przez rząd więc tak cię określam. Nikogo nie uważam za bohatera ale uważam, że porządki w naszym państwie powinni zacząć od góry a nie kombinować jak zorganizować więcej kasy do podziału.

            Skomentuj

          2. silvver
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:07

            "Piszesz jak troll opłacany przez rząd więc tak cię określam."
            Przepraszam bardzo, jak piszę, że wypadało by przestrzegać przepisów prawa to znaczy, że jestem trollem opłacanym przez rząd? Każda osoba, która chce uczciwie prowadzić swoją firmę i przestrzegać obowiązującego prawa jest wg Ciebie trollem? Bardzo fajny mindset :D
            To prawda, że rząd jest niegospodarny, a niektóre osoby publiczne kradną, ale to nie znaczy, że należy spuścić klapki na oczy jak ktoś obok Ciebie popełnia przestępstwo.

            Skomentuj

          3. Satanski
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:19

            Sam prowadzę uczciwie firmę, ale mam dosyć patrzenia jak robią wszystko, tylko nie to co trzeba. Złudzenia straciłem lata temu.

            Skomentuj

          4. Satanski
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:23

            Dokończę... dlatego też nie krytykuję ludzi, którzy próbują system oszukać. Niestety jak za komuny jesteśmy w stanie wojny z naszymi władzami.

            Skomentuj

          5. gboor
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:19

            A potem pitolenie że nie ma policji kiedy jej potrzeba, że do lekarza czeka się miesiącami, że nie ma przedszkoli, drogi dziurawe, brak zasiłków, emerytury liche itd, itp. I oczywiście takie poczciwiny o małym rozumku jak ty nie widzą między jednym a drugim związku.

            Skomentuj

          6. Satanski
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:48

            Masz rację, tylko ciekawe ile się zmieni po wprowadzeniu tych zmian

            Skomentuj

          7. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:30

            Chyba "naszymi" władzami, bo Polski i Polaków oni w żaden godny sposób nie reprezentują.

            Skomentuj

          8. silvver
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-04-21 20:10

            Czekaj, czyli sam prowadzisz uczciwie firmę, od rządu oczekujesz uczciwości, ale od innych firm już nie? Jak ktoś oszukuje państwo i nie płaci powiedzmy tego VATu, to jest w stanie zaoferować lepszą ceną na rynku niż Twoja firma (lub na przykład tą samą, ale nadwyżkę przeznaczyć na badania/rozwój/sprzęt, co z kolei też prowadzi do lepszej pozycji na rynku) co spowoduje, że dla Twojej firmy będzie gorzej. "dlatego też nie krytykuję ludzi, którzy próbują system oszukać." Naprawdę? Jak ktoś "oszuka system" i np zostanie lekarzem bez studiowania medycyny to chciałbyś, aby taka osoba Cię leczyła? Zaufasz produktom firmy, która oszukuje innych? Poślesz swoje dzieci do prywatnego przedszkola, którego budynek nie spełnia norm budowlanych bo jego właściciel "oszukał system" przy odbiorach? I to jest fair wg Ciebie, że większość firm gra według tych samych zasad, a niektóre je łamią?

            Skomentuj

          9. baran
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-22 13:07

            Dlatego wątpię, że naprawdę prowadzi tę firmę...

            Skomentuj

          10. -TeRo-
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:11

            Jak przepisy będą kazać skakać z mostu to też będziesz wypełniał je w 100% bez krzty pomyślunku i zastanowienia się na ich zasadnością?

            Podatki podatkami tylko zastanów się gdy je płacisz co tym samym nimi finansujesz? Podatki można nakładać rozmaite i kazać płacić, tylko szkoda, że wydatki nie są takie transparentne jak powinny być i zamiast finansować rzetelne państwo pomagające obywatelom czy budować ten kraj to finansujesz darmozjadów i powiększającą się administrację wraz z jej momentami absurdalną biurokracją.

            Co do newsa to niestety "odwrotny Vat" da jeszcze większą swobodę wielkim korporacjom, a obciąży obywateli. Zwłaszcza oberwie się polskim średnim i małym firmom, ale w dzikim kraju można się wszystkiego spodziewać zamiast normalności.

            Skomentuj

          11. silvver
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:57

            "Jak przepisy będą kazać skakać z mostu to też będziesz wypełniał je w 100% bez krzty pomyślunku i zastanowienia się na ich zasadnością?"
            Naprawdę masz te 32 lata jak w profilu a rzucasz takie hasła?
            Za nieprzestrzegania obowiązujęcego prawa groża Ci różne rzeczy, m.in. kary grzywny czy więzienia (kary śmierci u nas jeszcze nie ma).

            "Podatki podatkami tylko zastanów się gdy je płacisz co tym samym nimi finansujesz?"
            Nie miałeś WoSu czy chodźby lekcji historii? Państwo się finansuje z podatków od niepamiętnych czasów. I to nie miało specjalnie znaczenia, czy król był dobry czy zły, podatki trzeba było płacić a jak nie to czekały Cię kary.
            Jakoś do tej pory nie wymyśli lepszgeo systemu.
            Byłbyś zadowolony jakby państwo obcięło mocno wydatki na powiedzmy policję bo nie ma pieniędzy z podatków, co w efekcie prowadziło by do wzrostu przestępczości, co z kolei znacznie zwiększyło by ryzoko utraty Twojego majątku lub zdrowia/życia Twojej rodziny?


            " i zamiast finansować rzetelne państwo pomagające obywatelom czy budować ten kraj to finansujesz darmozjadów i powiększającą się administrację wraz z jej momentami absurdalną biurokracją."
            A niepłacąc podatków niszczysz ten kraj jeszcze bardziej, skłaniasz rząd do kolejnych cięć budżetowych w innych sektorach, czy zwięszka to niecne zamiary podwyższenia podatków :P Sam sobie też odpowiedziałeś, trzeba się zająć tymi darmozjadami, ale to nie oznacza, że można pozowlić innym na nieprzestrzegania prawa.

            Skomentuj

          12. falconiforme
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:14

            "Wy się cieszycie, że ktoś okrada nasze państwo z VATu?"
            Przedsiębiorca nie płaci VATu -> Ty mniej płacisz za elektronikę -> Sam Okradasz!!!
            Przedsiębiorca zapłaci VAT -> Ciebie nie będzie stać na zakup -> Zlikwidujesz miejsce pracy. Albo:
            Przedsiębiorca zapłaci VAT -> Ty kupisz drożej -> W budżecie więcej pieniędzy do ZMARNOWANIA przez urzędników i wyprowadzone na lewo przy przetargach. Każdy podatek to bandytyzm w białych rękawiczkach jeśli nie idzie wyłącznie na Wojsko,Policję i Sądy.

            Skomentuj

          13. silvver
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:17

            Tak prosto to nie działa :P
            To masz lepsze pomysły na zapewnienie ludziom pewnego poziomu bezpieczeństwa i opieki oraz dóbr publicznych niż państwo finansowe z podatków? Jak do tej pory nikt nic lepszego nie wymyślił.
            Tak bardzo czepiasz się o VAT, a wiesz, że jak był podatek kaskadowy to było jeszcze gorzej bo płaciłeś podatek od podatku? Wiesz w ogóle jak działa VAT? :D

            Skomentuj

          14. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-04-21 17:27

            Ja uważam, że jest bohaterem ten kto unika podatków! I mam nadzieje, że za takimi bohaterami pójdą inni i w końcu obalimy to dziadostwo zwane "demokracją". To jest kpina, żeby 80% tego co zarobimy nam zabierać!

            Skomentuj

          15. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:22

            Ja mam działalność zarejestrowaną w Szwajcarii, a kosztowniejszy sprzęt kupuje i przywożę z USA bez VAT. Nie płacę na Donaldów, Holland'ów i resztę socialistycznych pasożytów.

            Skomentuj

          16. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:34

            Brawo! Tak trzymać, a reszta powinna iść za przykładem :)

            Skomentuj

          17. silvver
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:56

            To czemu od razu się nie przeprowadzisz do Wujka Sama czy do Szwajcarii, skoro u nas jest tak bardzo źle, taka patologia etc...
            Jak uważasz, że przestrzegania prawa to przegrywanie u nas, to czemu jeszcze tu jesteś? :P Możesz jeszcze zrzec się obywatelstwa polskiego aby kraj się nie musiał do Ciebie przyznawać :)

            Skomentuj

          18. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 19:32

            A gdzie ja napisałem, że mi źle lub że mieszkam w Polsce? W USA mieszkam z powodów prywatnych, a w Szwajcarii zawodowych. Z jednym i drugim państwem łączą mnie korzenie rodzinne., ale jestem Polakiem i mam prawo pisać o ewidentnej patologii "polskiego" systemu państwowego. W systemie USA i histornii brzydzi mnie jeszcze więcej rzeczy.

            Skomentuj

          19. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 19:36

            Przeciwko polskości nigdy nie miałem nic przeciwko. Wręcz przeciwnie, ale Polska, Polacy, a "polski" apart państwowy to zupełnie inne rzeczy. Po prostu zachęcam innych do pogrzebania lub braku wspierania systemu, który nie ma racji bytu ani ekonomicznie, ani ideowo.

            Skomentuj

          20. silvver
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-04-21 19:52

            A ja zachęcam do przestrzegania obowiązującego prawa, zarówno w Polsce jak i w innych krajach. Zarejestrowanie działalności w innym kraju to strategia podatkowa i jest to unikanie opodatkowania (działanie legalne, zgodne z prawem). Natomiast my tu rozmawiamy o uchylaniu się od opodatkowania (działanie nielegalne), czyli świadome łamanie przepisów w celu nie zapłacenia podatków. W każdym kraju uchylanie się od opodatkowania jest karalne, i właśnie o tym tu rozmawiamy, że ten mechanizm podwójnego opodatkowania ma to na celu ukrócić. A tymczasem Ty mi wyjeżdżasz, że przegrywam, bo mówię że warto by prawa przestrzegać i, że to dobrze, że chcą się wziąć za nieuczciwe firmy? Za nieprzestrzeganie prawa w innych krajach też grożą Ci kary.

            Skomentuj

          21. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-21 23:47

            HEHE, pewnie jakby był wprowadzony ustawowy obowiązek donoszenia na sąsiadów też byś tak robił. Dobrego prawa i sprawny apart państwowy można wspierać, ale nie patologię, która jest wroga obywatelowi.

            Skomentuj

          22. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:29

            Rzecz w tym, że "polski" rząd zachowuje się jak typowy okupant i w żaden sposób nie wspiera obywatela. Nie zasługuje ani na szacunek, ani na wsparcie, a tym bardziej na moje pieniądze.

            Skomentuj

      2. AndreoKomp
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2015-04-21 17:14

        Tylko że podatki to nic innego jak "legalna" forma kradzieży :D. Uniknięcie płacenia podatku, to nic innego jak nie danie się okraść ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Tak Ci powie każdy, kto zdają sobie sprawę, że w demokratycznym państwie z tak dużymi podatkami jest po prostu niewolnikiem. Tylko niewolnik będzie ładnie płacił podatki, bo tak mu Pan każe, a nie płacenie będzie uznawał za przestępstwo haha :D.

        Skomentuj

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2015-04-21 18:09

          "Tylko że podatki to nic innego jak "legalna" forma kradzieży :D"
          No ba, wreszcie ktoś sensowy się pojawił :) Co więcej, państwo ma jeszcze takie pewne instrumenty jak np kary finansowe czy więzienie jak nie przestrzegasz prawa.
          "Tylko niewolnik będzie ładnie płacił podatki, bo tak mu Pan każe, a nie płacenie będzie uznawał za przestępstwo"
          Tylko, że jest pewien problem. Bo wiesz, niby państwo Cię okrada, ale jednak wojsko/policja/służby zdrowia/etc zapewniają jakiś standard życia i bezpieczeństwa. Jeżeli usuniesz państwo, to razem z nim służby cywilne jak i mundurowe, więc będzie anarchia. A tego raczej byśmy nie chcieli :)

          Skomentuj

          1. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:35

            Problem w tym, że to państwo to tylko karykatura z kilkusettysięczną armią zbędnych krawaciarzy, urzędasów i marnotrawstwem astronomicznej skali. Na sprawnie działające państwo można płacić podatki.

            Skomentuj

          2. silvver
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:41

            Tia.. a widzisz jak u nas jest. Piekarz chciał dać bezdomnym stary chleb to miał problemy z urzędem :D

            Skomentuj

          3. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 19:40

            W innych państwach UE też tak jest.

            Skomentuj

          4. silvver
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 19:53

            Tak? Czytałeś ich ustawy? :D W Polsce po tej burzy z piekarzem zmienili pewien zapis w ustawie.

            Skomentuj

          5. ModeratorChodziWRurkach
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-21 23:42

            Miałem okazję widzieć kilka pokazów ulicznych w róznych krajach, gdzie całe ulice były obrzucone krojonym chlebem wyrzucanym przez supermarkety.

            Skomentuj

          6. Franz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-22 11:11

            Tak zmienili bardzo drobną rzecz, bo medialnie żle to wyglądało - czyli zrobili dobrze piekarzom i mogą dawać bez podatku - reszta nadal go musi płacić.

            Skomentuj

          7. AndreoKomp
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-21 18:56

            Najlepsze jest to, że te instrumenty państwowe, które mogą wymierzyć nam karę za niepłacenie podatku, funkcjonują za nasze pieniądze :D.
            Za to co nam zabierają, to już powinni w zamian dawać domy i samochody za free każdemu obywatelowi haha. Ten standard życia o którym piszesz najlepiej obrazuje służba zdrowia :D. Na te rzeczy, które są niezbędne do funkcjonowania państwa, wystarczy podatek rzędu 2%. Myślę, że nikt by nie miał problemu z jego płaceniem.

            Skomentuj

  7. jarekzon
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-04-21 16:08

    To jest oczywiście dla dobra obywatela, czyli wszystko podrożeje.

    Skomentuj

  8. silvver
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-21 16:15

    Odwrócony VAT jest już stosowany np co do stali. A tymczasem artykuł sugeruje jakby to było pierwsze wprowadzenie tego mechanizmu w naszym kraju :P

    Skomentuj

    1. R2rr0
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-04-21 16:36

      Już w tytule masz, że chodzi o elektronikę o treści nie wspominając.

      Skomentuj

      1. silvver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-21 16:47

        "Odwrócony VAT wejdzie w życie 1 lipca - pomoże walczyć z elektroniką niewiadomego pochodzenia"
        Bardziej wskazuje na to, że wcześniej tego mechanizmu nie było, i że wchodzi dopiero 1 lipca i to właśnie on "pomoże walczyć z elektroniką niewiadomego pochodzenia". Czyli wprowadza lekko w błąd :>

        Skomentuj

  9. damianstajkowo
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-04-21 16:40

    Przeczytałem 2 razy i... nie rozumiem.

    Skomentuj

    1. czarnobrody
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-21 16:58

      To naprawdę nie masz się czym chwalić :)

      Skomentuj

  10. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-21 17:16

    Te same firmy, które wcześniej "handlowały" stalą, a obecnie elektroniką, przerzucą się na coś innego. W sumie super, ktoś ma pomysł, by w końcu zrobić wszystko z odwróconym VATem, tylko po co takimi małymi kroczkami?

    Skomentuj

  11. Kiciulek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-21 18:26

    gdyby nie było VATu i podatku dochodowego oraz zmuszania ludzi do płacenia na marmury w ZUSie to nie byłoby "nieuczciwej konkurencji"

    Skomentuj

    1. silvver
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-04-21 18:50

      Gdyby ludzie byli uczciwi to nie trzeba było by utrzymywać policji, wojska, tak rozbudowanego systemu poboru podatków :P etc.
      No ale widzisz jak jest, powszechne przekonanie, że "każdy kradnie", a człowiek człowiekowi wilkiem.

      Skomentuj

      1. ModeratorChodziWRurkach
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-04-21 19:43

        To jest skrajna ignorancja. Posożytnicze byty społeczne egzystują od najdawniejszych czasów i to właśnie takie byty starają się wmówić reszcie, że są niezbędne.

        Skomentuj

        1. silvver
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-04-21 20:00

          Skrajna ignorancja czego? Z kolegą Kiciulek sobie gdybamy o utopii, a Ty wyjeżdżasz ze skrajną ignorancją? :D

          Skomentuj

  12. Hakuren
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-04-22 07:05

    Prawda jest taka, że nawet gdyby ta zmiana i inne podatkowe cuda w tym kraju przyniosły dochód na poziomie 180 decylionów złotych budżet i tak by się nie domykał.

    Zasady są proste. Cytując wybitnego praktyka komunizmu stosowanego Lecha wysadzonego o świcie: "skoro obywatel ma pieniądze to skądś je musi mieć". I drugi z bliższej przeszłości. Wyleciało mi nazwisko tego PO aparatczyka: "ograbić pospólstwo". Wszystkie urzędy i wataha urzędasów wzięły to sobie do serca i pogrążamy się w maoizmie jak Francja. Opodatkować wszystko co się rusza...

    Należy tępić cwaniaków, którzy nie płacą VAT-u tak jak cała reszta a nie przenosić to na konsumenta (bo on jest zawsze bity). Był podejrzany towar i będzie podejrzany towar. Młodsze pokolenie, które w ogóle nie pamięta czasów przed '89 rokiem zawsze ma pełno frazesów, że kiedyś to kombinowano. Ha. Skala oszustw po '89 roku urosła chyba z 10 trylionów razy. Władza nie szanuje obywateli. Obywatele tym bardziej nie będą szanować władzy. Ludzie mają już dość Balcerowizmu, Macierewizmu, Kaczyzmu, Pasożytów Oligarchicznych, Przestępców i Szulerów, Szabrowników Lewizny Demagogicznej no i oczywiście Przekręty Szmal Libacje. Nie ma się co dziwić, że 5 milionów już wyjechało. A będą wyjeżdżać następni.

    Skomentuj

  13. heroldzik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-22 09:33

    Niech rzad obnizy podatek, skoncza sie kombinecje, to bardzo proste. Kazdy kto prowadzi dzialalnosc wie 19% +23% czyli oddaje prawie polowe tego co faktycznie ma na koncie, psychologia. Jak rzad obnizy podatek, bedzie wiecej osob, ktore chetnie go zaplaca, zniknie szara strefa. Co za tym idzie wplywy z podatkow beda znacznie wieksze niz teraz. Uczmy sie od tych, ktorzy to przerobili w swojej gospodarce. Nasz rzad potrafi podnosic podatki co jest odwrotne w skutku

    Skomentuj

  14. elfirek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-22 09:45

    A w jaki sposob chcialbys cos zmienic w Polsce??? Myslicie, ze wszyscy komunisci I caly ich aparat po 89 roku wyparowal? Czlowieku, to jest grupa liczaca setki tysiecy osob wlaczajac w to politykow, prokuratorow, sedziow, wojskowych, policje i sluzby specjalne.
    Nie masz szans!

    Skomentuj

  15. verul
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-04-22 10:25

    Przeciez to nie sluzy likwidacji elektroniki niewiadomego pochodzenia tylko likwidacji karuzeli podatkowych.

    Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-04-22 11:15

      Jedyny orientujący się w twmacie tutaj - ludzie (zarówno autor artykułu jak i komentujący) nie mają pojęcia czemu służy odwrócony VAT - jest dokładnie tak jak napisałeś - z towarem niewiadomego pochodzenia i z ochroną konsumentów to nie ma nic wspólnego.

      Skomentuj

      1. R2rr0
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-04-22 11:48

        W tekście jest mowa o wyłudzeniach VAT a to są właśnie przestępstwa karuzelowe. Także nie wypominaj niewiedzy autorowi, który posłużył się innym określeniem tego samego przestępstwa. Geniusze...

        Skomentuj

        1. Franz
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2015-04-22 12:11

          Masz rację i zgadzam się z Tobą - ale zapewniam cię, że walka z wyłudzeniami VAT to jedyny cel tej zmiany i o to mi głównie chodziło, bo reszta to tylko tzw. szum medialny wynikający albo z niewiedzy dziennikarzy, albo z chęci celowego wprowadzenia w błąd czytelników.

          Skomentuj

          1. Franz
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-04-22 12:12

            A co do autora zwróć uwagę na tytuł!!!

            Skomentuj

          2. baran
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-04-22 13:13

            Daruj, ale połowa (albo i więcej...) ludzi nie zrozumie o czym mówisz. Po tym temacie wyraźnie widać, że jak w tytuł wrzucisz coś co się kojarzy z podatkiem, to zacznie się kupoburza ludzi o ZEROWEJ wiedzy dotyczącej działania systemu podatkowego.

            Skomentuj

  16. znik70
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-22 16:19

    Powinni prawidłowo zdefiniować podstawową ustawę o VAT, a nie powielać bubel i robić jakieś odwrotki. jak zwykle wszystko od d* strony.

    Skomentuj

  17. hl1030
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-04-22 19:49

    Dla mnie jest śmieszne ze to się nazywa okradaniem państwa.
    Drugi śmiech na sali to piractwo co niby też jest kradzieżą.
    Spokojnie doczekamy się ze prawo będzie nakazywać ze białe to czarne wiec oczywiście tak będzie.