Na topie

Optoma UHD51A - projektor z którym porozmawiasz i inne nowości

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Projektory

Kategoria: Akcesoria Mobilne RTV Projektory Tematyka: 4K CES 2018 Kino domowe wideo 4K Producenci: Optoma

Urządzenia domowe stają się coraz bardziej interaktywne. Również projektory, z którymi od teraz będzie można porozmawiać dzięki asystentowi Alexa. A to dopiero początek.

 • Optoma UHD51A - projektor z którym porozmawiasz i inne nowości
A A

Targi CES 2018 to okazja nie tylko do prezentacji nowości telewizorowych. Jest również miejsce na projektory, między innymi te popularnej marki Optoma. Wśród kilku prezentowanych modeli wyróżnia się Optoma UHD51A, którą wyposażono w głosowego asystenta Alexa. To potwierdzenie zapowiedzi Amazona, że postara się, by jego technologia trafiła do jak największej liczby urządzeń. Projektor wydaje się nawet lepszym pomysłem na umieszczenie weń Alexy niż niewielki głośniczek.

Optoma UHD51A przód

Optoma UHD51A tył
Optoma UHD51A

Optoma UHD51A poza możliwościami interakcji, które pozwalają na przykład na głosowe wydanie komendy rozpoczynającej seans, to urządzenie z serii projektorów 4K DLP. Jest przeznaczony do kina domowego. Ma jasności 2400 ANSI lumenów, wyposażono go w sześciosegmentowe koło filtrów RGBRGB. Producent zapowiada zgodność ze standardem HDR10 (obsługa przestrzeni barwnych REC.2020, DCI-P3) Z oczywistych względów wyposażono go w głośniki.

Dostępna będzie też wersja tego projektora bez Alexy, oznaczona jako Optoma UHD50. Ma te same parametry i ma kosztować około 1500 dolarów. Oznacza to, że przyjemność korzystania z Alexy w UHD51A (kto zna języki nie będzie narzekać) musimy dopłacić 200 dolarów.

Optoma UHD50 przód bok

Optoma UHD50 tył
Optoma UHD50

Rozdzielczość 4K i kompatybilność z HDR pada także łupem projektora Optoma o ultrakrótkim rzucie. Optoma 4K UHD HDR Laser UST to jak wskazuje nazwa wyposażony w laserowe źródło światła projektor DLP o jasności 2300 ANSI lumenów. Współczynnik rzutowania wynosi 0,25 co oznacza, że 100-calowej przekątnej obraz wyświetlony zostanie z odległości kilkunastu centymetrów.

Projektory ultrakrótkiego rzutu to przyszłość tego typu urządzeń w warunkach domowych, ale tez póki co przyszłość kosztowna. Projektor został wyceniony na 5000 dolarów.

Dwie inne propozycje Optomy to urządzenia przenośne. Optoma LH150 oferuje rozdzielczość FullHD i mimo akumulatorowego zasilania sporą jasność 1300 ANSI lumenów. Jak każdy mobilny multimedialny projektor wyposażono ją w LEDowe źródło światła, porty HDMI, USB, głośniki stereo, Wi-Fi i Bluetooth. Cena LH150 wyniesie 900 dolarów.

Ostatni z produktów prezentowanych na CES 2018 to kieszonkowy (nie tylko z nazwy, bo wymiary to 7,6 x 11,5 x 2,5 cm) LEDowy projektor DLP Optoma. Jasność 300 ANSI lumenów i rozdzielczość WVGA (854 x 480 pikseli) to jego możliwości. W trybie Eco wbudowany akumulator ma pozwolić na ponad dwie godziny rozrywki z dala od innych źródeł zasilania.

Źródło: Optoma

Odsłon: 3324 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Projektory w marketplace

 1. Usama05
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-27 11:04

  Jeśli wersją bez Alexy jest UHD50, to czym jest UHD51? ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!