Na topie

Oto kim jest „przeciętny polski bitcoinowiec”

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty

Choć na zdjęciu otwierającym tego newsa widzimy panią, to panowie wykazują większe zainteresowanie wirtualnymi walutami, ze szczególnym uwzględnieniem bitcoina. Jest to jeden z wniosków z badania Metricso dla Luno.

 • Oto kim jest „przeciętny polski bitcoinowiec”
A A

Wiemy już, jakie Polacy mają podejście do kryptowalut, że połowa z nas zna to pojęcie, a 8,4 proc. deklaruje ich posiadanie. Kim są ci ostatni? Portret polskiego bitcoinowca postarały się przygotować wspólnie firmy Metricso i Luno.

Kogo interesują kryptowaluty? Kim jest polski bitcoinowiec?

Z przeprowadzonego wśród użytkowników Facebooka badania wynika, że kryptowaluty to ciekawy temat przede wszystkim dla młodych mężczyzn (64 proc.) interesujących się też start-upami, szeroko pojętą przedsiębiorczością, ekonomią i rozwojem osobistym. 

Bitcoinowiec Luno procent

Sport, aktywność i kultura to istotne zainteresowania właścicieli kryptowalut, którzy w dodatku częściej niż „przeciętni polscy internauci” sięgają po prasę ekonomiczną i śledzą na Facebooku reprezentantów prawej strony sceny politycznej (najwyżej w rankingu znajdują się Janusz Korwin-Mikke, Paweł Kukiz i Jacek Wilk).

Bitcoinowiec Luno hobby

Pozostając w temacie śledzonych osób, w topie znajdują się też Martyna Wojciechowska, Magda Gessler, Filip Chajzer, Paweł Danielewski oraz Kołcz Majk, a jeśli chodzi o tak zwanych influencerów, to Piotr „Izak” Skowyrski, Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, Krzysztof Gonciarz, Jacek Wiśniewski i Michał Szafrański.

Komentarz Magdaleny Gołębiewskiej, Country Manager w Luno:

„Często można spotkać się ze stereotypem, że Bitcoin to narzędzie służące głównie przestępcom, jednak nie jest to prawdą. 

Pomysł ten wziął się przede wszystkim z przekonania o zupełnej anonimowości Bitcoina. W rzeczywistości jednak transakcje zrealizowane za pomocą tej cyfrowej waluty są widoczne dla wszystkich na całym świecie. 

Choć czasem powiązanie tożsamości autora przelewu z Bitcoinem wydaje się początkowo nierealne, to gdy już się uda, możliwe jest sprawdzenie wszystkiego, co dany użytkownik kiedykolwiek zrobił w sieci bitcoin. Z tego powodu kryptowaluty nie są najlepszym narzędziem do nielegalnych praktyk. 

Nie oznacza to jednak, że przestępcy z nich nie korzystają – tak samo jak w przypadku tradycyjnych pieniędzy, Bitcoin może służyć zarówno złym, jak i dobrym celom”.

Jak czytamy w podsumowaniu: „Jeśli spojrzymy na wyniki badania Metricso, okaże się, że typowy użytkownik kryptowalut nie przypomina ani przestępcy, ani hakera. Charakterystyczne dla właścicieli bitcoina jest natomiast ponadprzeciętne zainteresowanie tematyką związaną ze start-upami, sprzedażą, marketingiem, finansami i ekonomią”.

Źródło: Luno. Foto: Icons8_team/Pixabay (CC0)

Odsłon: 5261 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. kitamo
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2018-07-27 12:46

  influencer w postaci Izaka , Korwin, Kukiz, kołcz majk, Hajzer, Gessler .... Jezu..

  chce ktoś kupic 20BTC?
  nie pasuje do tej grupy :(

  Skomentuj Historia edycji

  1. kombajn
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-07-27 13:01

   Jakbym kupił je od ciebie to z kolei ja nie będę pasował do takiej grupy. No chyba ze poważnie byś obniżył cenę, to jakoś "przeboleję". Mogę się zgodzić na 5PLN za 1BTC. Stoi ? ;)

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-07-27 13:02

    Nie wiem czy dam rade żyć z tym gdy zrzucę na Ciebie to brzemię.
    To może zniszczyć mnie psychicznie.

    Skomentuj

    1. kombajn
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2018-07-27 13:08

     W takim razie pozostaje ci jedynie skasować portfel ;)

     Skomentuj

     1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-07-27 13:41

      dla pewności wywaliłem cały komputer przez okno. Ktos kiedyś otworzy tą puszke Pandory i zacznie oglądać kołcza majka...

      Skomentuj

 2. rlistek
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2018-07-27 13:02

  Bitcoinowcy to nikt inny jak janusze biznesu.
  "Zysk" na poziomie -300% ftw.

  Swoją drogą widzę zaczyna się promocja bitcoina. Niech zgadnę, ktoś ważny chce się tego pozbyć w dużych ilościach więc wypada tymczasowo podbić cenę frajerami ;).

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-27 13:04

   Ekhem, był strzał gdzie zrobiłem 6000% ;) wiec nie wiem czy można by powiedzieć ze to Janusze biznesu.
   Tak samo i normalna giełda działa, tylko ze jest bardziej namacalnie przewidywalna chyba.
   jednak to zabawa dla ludzi lubiących sobie cos zainwestować i patrzeć jak się traci/zyska.
   Nie dla kogos kto dom pod zastaw stawia żeby kupic kilka BTC i stać się nagle krolem biznesu.

   Skomentuj Historia edycji

  2. owatanka
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-07-27 15:21

   Janusze traca a ci z wieksza wiedza i doswiadczeniem zyskuja hehe :)

   Skomentuj

   1. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-07-28 11:08

    Albo przypadkowi janusze którzy dobrze zaskoczyli w odpowiedniej chwili.

    Pozniej niestety na ogol tracą to wszystk obo myslą ze to kopalnia złota :P

    Skomentuj

  3. sqnke
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2018-07-27 18:38

   Ja też sporo zarobiłem w zeszłym roku na krypto, a znając temat, tam gdzie się da używam tylko i wyłącznie kryptowalut, zwłaszcza tyczy się to bardzo kosztownych i powolnych transakcji międzynarodowych. W internecie również wolę płatność w kryptowalucie niż podawanie w sieci danych do swojej karty płatniczej czyli praktycznie dostępu do swojego konta bankowego. Niestety lobby bankowe z VISA na czele zrobi wszystko aby dalej trzymać łapę na transakcjach internetowych. No ale jako Janusz Biznesu co ja tam wiem, skoro wokół sami fachowcy, których znaczna część spłaca mieszkanko we Frankach Szwajcarskich ;)

   Skomentuj

 3. loctor
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2018-07-27 13:20

  "Jak czytamy w podsumowaniu: „Jeśli spojrzymy na wyniki badania Metricso, okaże się, że typowy użytkownik kryptowalut nie przypomina ani przestępcy, ani hakera. Charakterystyczne dla właścicieli bitcoina jest natomiast ponadprzeciętne zainteresowanie tematyką związaną ze start-upami, sprzedażą, marketingiem, finansami i ekonomią”."
  Przestępcy i hakerzy to ludzie którzy kryptowalutami rządzą i obracają na dużą skalę w brudnych interesach ale o nich nie da się tak po prostu zgromadzić statystyk. Coś takiego jak "użytkownik kryptowalut" praktycznie nie istnieje bo krytowaluty to raczej inwestycja niż środek płatniczy. Jeśli zaś chodzi o zainteresowanie właścicieli kryptowalut to wspólne jest tylko jedno: jak najszybsze zbicie fortuny najlepiej bez kiwnięcia nawet palcem w bucie. Tyle.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-07-27 15:25

   bitcoin w założeniu miał być środkiem płatniczym. lecz w momencie gdy wzrosły stawki za transakcje, przestało to mieć sens, i bitcoin stał się skarbonką. szkoda.

   jęczenie że bitcoin i podobne jest dla przestępców, też nie ma za wiele sensu. przestępcy zawsze używają środków transferu, które są trudne do kontrolowania przez państwo. dlatego przed bitcoinem wozili walizki z gotówką, lub inne wartościowe rzeczy, jak choćby diamenty/brylanty/złoto/platyna . jak bitcoin i podobne stanie się kontrolowalny dla państw, to przestępcy powrócą do tradycyjnych metod i tyle.

   bitcoin nie jest ani dobry, ani zły, tak jak często stawiany za przykład nóż. zależy w czyich rękach się znajduje.

   Skomentuj

 4. owatanka
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-27 15:28

  Bitcoin jest absolutnie transparentny kazda transakcja jest zapisana i dosc latwo jest wysledzic uzytkownika o ile podal prawdziwe dane , ale sa tez kryptowaluty ktorych praktycznie nie da sie wysledzic ktore nie przechowuja danych o transakcji a jedynie sume kontrolna i unikalny klucz kryptowaluty przykladowe monero jedna z ulubionych kryptowalut hakerow uzywajacych cudzego sprzetu do ich kopania , oraz dosc wydajna w kopaniu na kartach grafiki nvidia.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!