Na topie

Otwarta beta Paragon i AMD Radeon RX 480

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Wszyscy chętni do testowania nowej MOBY Epic Games mogą to zrobić za darmo. Jaką wydajność oferuje Radeon RX 480?

  • Otwarta beta Paragon i AMD Radeon RX 480
A A

Otwarte testy bety Paragon firmy Epic Games idą pełną parą i każdy zainteresowany może sprawdzić jak gra działa na jego sprzęcie. Jakiej karty graficznej potrzeba, bym móc cieszyć się maksymalnymi ustawieniami gry?

Sprawdziliśmy działanie gry na karcie Radeon RX 480 (w duecie z procesorem Core i7 6700K). Jak nowa karta AMD sprawdza się w Paragonie? Zobaczcie materiał wideo poniżej (do nagrania wykorzystaliśmy zewnętrzny wideo grabber, a konkretnie Avermedia Live Gamer eXtreme):

Przepraszamy za nagranie w trybie bezramkowego okna, ale nie udało nam się zmusić gry do pracy na tym zestawie w natywnym pełnym ekranie (przy pełnej jakości renderowania 3D) - nie pomogła nawet edycja pliku .ini. Takich problemów nie miał komputer z kartą Radeon R9 390X.

W każdym razie - podczas krótkiej rozgrywki w rozdzielczości Full HD i ustawieniach Epic (z włączonym wygładzaniem krawędzi) szybkość działania nie spadała poniżej 60 klatek na sekundę. Zwykle gra działała z szybkością 70, a nawet 80 klatek na sekundę.

Źródło: informacja własna

Odsłon: 6082 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. kubas246
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-24 17:43

    Chciałbym zobaczyć podobny teścik na GTX1060.

    Skomentuj

    1. BluePandoraBox
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-24 18:12

      od dawien dawna mawiają "proście a będzie Wam dane"
      nie poprosiłeś ... masz marne szanse :P

      Skomentuj

      1. mrocznysedes
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-08-25 11:43

        Zabrakło magicznego słowa... abrakadabra. ;-) A co do wczesnego dostępu to obawiam się, że zanim RX480 będzie u nas dostępny to Paragaon będzie już w pełnej wersji dostępny do zakupu dla wszystkich. ;-)

        Skomentuj

  2. Satanski
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-08-24 18:31

    Z ciekawości zainstalowałem i zaraz po uruchomieniu przypomniałem sobie, czemu nie lubię gier tego gatunku - w przypadku gier akcji nie chce mi się zagłębiać w te wszystkie karty rozwoju postaci, czy jak tam to się w przypadku tej gry nazywa. Także w moim przypadku gra się dłużej ściągała niż w nią grałem hehe. Ale framerate rzeczywiście wyglądał bardzo dobrze przez te kilkanaście sekund ;-)

    Skomentuj

  3. Franz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2016-08-24 19:59

    Po co tracicie czas na testy nieistniejącej karty? - jak już kiedyś się pojawi w sklepach to i tak już wszyscy szukający karty ze średniej półki będą mieli 1060, a najbardziej wierni fani AMD będą już czekać na RX 580.

    Skomentuj

    1. PrEzi
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-08-24 22:28

      a kysz trollu.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2016-08-25 11:48

        Widzę, że ostatnio jest taka moda w sieci, żeby ludzi piszących jak jest nazywać trollami -
        a jak jest z 480 każdy widzi w sklepach - zarówno polskich jak i zagranicznych.

        Skomentuj

    2. Gothar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-08-28 23:14

      faktycznie czekam i czekam na tego rx 480 i do duszy z takim czekaniem pewnie kupie gtx 1060

      Skomentuj

  4. Olfen115
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-24 20:13

    Gra nie jest do końca zbalansowana pod względem bohaterów ale jest ok. Dobry gameplay, ładna grafika.

    Skomentuj

  5. popo601
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-08-25 08:56

    Ja pograłem jeden dzień ale nie zamierzam grać w nią bo nie chcę mi się uczyć tych wszystkich postaci itemów i kart ale powiem że gra wygląda bardzo ładnie a optymalizacja jest rewelacyjna, domyślnie gra mi ustawiła tylko textury na EPIC a reszta na średnie co mnie trochę zdziwiło ale co tam dałem wszystko na EPIC włącznie z wygładzaniem i ku mojemu zdziwieniu na leciwym już R9 280x fps nie spadał poniżej 60 wręcz stał jak zaklęty ponieważ zawsze gram z V-sync ON, dlatego brawa dla Epic Studio za solidną optymalizację