Na topie

PlayerUnknown's Battlegrounds kontra CS:GO na Steamie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Nie brakuje momentów, w których w PlayerUnknown’s Battlegrounds gra więcej osób niż w CS:GO. Być może rośnie nam nowy e-sportowy hit.

 • PlayerUnknown's Battlegrounds kontra CS:GO na Steamie
A A

PlayerUnknown’s Battlegrounds to największy fenomen tego roku. Mająca praktycznie zerową promocję przed debiutem gra nie tylko świetnie się sprzedaje, ale też cieszy się uznaniem i sympatią graczy, a do tego ma spory potencjał, by stać się nowym e-sportowym hitem.

Rewelacyjna sprzedaż niewydanej gry

Oficjalna premiera pełnej wersji gry PlayerUnknown’s Battlegrounds nie miała jeszcze miejsca, a twórcy chcieliby, by odbyła się gdzieś pod koniec tego roku. 23 marca PUBG pojawiło się jednak w programie wczesnego dostępu i wystarczyły cztery miesiące z małym hakiem, by liczba sprzedanych egzemplarzy tej nieukończonej wciąż produkcji przekroczyła 6 milionów. 

Taki wynik oznacza dla twórców przychód w wysokości około 180 milionów dolarów. To sporo pieniędzy, które można przeznaczyć na dalszy rozwój PUBG, co zresztą jest w planach. Na dodatek jest dla kogo to robić, bo ci, którzy kupili grę chętnie też oddają się zabawie.

Grają i grają w to PUBG

Kilka dni temu gra PlayerUnknown’s Battlegrounds oficjalnie została trzecią najpopularniejszą grą na Steamie w ogóle i najpopularniejszą, której wydawcą nie jest Valve. Rzecz mianowicie w tym, że zdołała zebrać ponad 490 tysięcy graczy jednocześnie, co wcześniej udało się tylko 2 innym tytułom: e-sportowym hitom Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Wyprzedzone zostały między innymi gry Fallout 4, GTA V, Payday 2, No Man’s Sky, Sid Meier’s Civilization VI i Left 4 Dead.

PUBG Steam Charts
Tak to wygląda 5 sierpnia – PUBG zaraz za Dota 2 i CS:GO (sprawdź na Steam Charts).

Wystarczyło kolejnych kilkadziesiąt godzin, by autorzy PUBG mogli pochwalić się kolejnym sukcesem. Oto bowiem przekroczony został próg 500 tysięcy grających równocześnie osób (a konkretnie rekord ten – obecnie – wynosi 522 463). Samo w sobie nie oznacza to wyprzedzenia CS:GO, ale od wielu godzin często więcej osób walczy o przetrwanie niż prowadzi rywalizację pomiędzy terrorystami i antyterrorystami (choć gry walczą o to drugie miejsce zawzięcie). 

PlayerUnknown’s Battlegrounds i e-sport

To spora niespodzianka, bo od wielu lat zupełnie naturalny był widok gier Dota 2 i CS:GO na dwóch pierwszych miejscach rankingu. Bardziej niż porażki tej drugiej należy w tym jednak wypatrywać ogromnego sukcesu PUBG. Nie mogą więc dziwić sugestie, że gra może stać się wkrótce e-sportowym hitem, który będzie przyciągał równie wielu fanów co strzelanina od Valve.

Już w tym miesiącu zresztą odbędą się zawody PUBG Invitational – w Kolonii gracze będą rywalizować w trybach Duo mode, Duo FPP oraz Squad mode. Kto wie, być może wkrótce tytuł ten będzie stałym elementem najważniejszych globalnych e-sportowych wydarzeń. Nic nie wskazuje na to, by miało się to nie udać.

Źródło: GameSpot, Dark Side of Gaming, Steam Charts, Eurogamer, inf. własna

Odsłon: 8079 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. shadowman333
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2017-08-05 12:59

  Pazerne firmy typu EA nadal niech myślą, że grę da się spopularyzować przez marketing i milion drogich DLC.

  Skomentuj

 2. DreamerDream
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-08-05 13:13

  "liczba sprzedanych egzemplarzy tej nieukończonej wciąż produkcji przekroczyła 6 milionów. "


  Trochę niżej

  "Oto bowiem przekroczony został próg 500 milionów grających równocześnie osób [...]."


  Jak wyczarować z 5 milionów sprzedanych kopii 500 milionów graczy :DDD? 500 milionów.. to więcej niz osób żyjących w polsce.

  Inni developerzy go nienawidzą. Odkrył magiczny sposób rozmnażania graczy :>

  Skomentuj Historia edycji

  1. Wojciech Kulik
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-08-05 13:35

   No dobra, trochę przesadziłem ;)

   Poprawione, dzięki!

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)