Na topie

Polacy to wszechstronni programiści

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Programiści z Polski zajęli drugie miejsce w rankingu wszechstronności wiedzy na temat szeroko rozumianego programowania, na podstawie danych z platformy Skillotron.

 • Polacy to wszechstronni programiści
A A

Ponad 15 tysięcy programistów z 74 krajów znajduje się na platformie Skillotron, która umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności i zweryfikowanie posiadanej wiedzy. Analiza wyników pozwoliła wyciągnąć wniosek, że polscy specjaliści znajdują się w ścisłej czołówce pod względem wszechstronności.

Jak podaje firma konsultingowa DataArt „napędzająca” Skillotron, Polacy uplasowali się na drugim miejscu w rankingu różnorodności wiedzy na temat języków programowania i technologii, których zadaniem jest wspomaganie tworzenia aplikacji. Lepsi okazali się tylko Ukraińcy, niewiele gorsi zaś Rosjanie i Bułgarzy.

Największa część polskich programistów dysponuje niemałymi umiejętnościami z zakresu JavaScript, Java i .NET, ale też wykorzystywania narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych i testowania oprogramowania – to właśnie były najczęściej wybierane przez naszych rodaków testy. W tej ostatniej kategorii radzą sobie zresztą najlepiej.

„Technologie, które są w Polsce najbardziej rozpowszechnione, nie zawsze okazują się najprostsze. Najlepsze wyniki uzyskali specjaliści IT odpowiadający na pytania związane z testowaniem oprogramowania (średnio 8,3 poprawnych odpowiedzi na test). Dopiero na kolejnych miejscach znalazła się technologia .NET (średnio 6,9 punktów) oraz najpopularniejsza - JavaScript (6,3 punktów)” – dodają przedstawiciele DataArt.

Źródło: DataArt. Foto: Pexels/Pixabay (CC0)

Odsłon: 27941 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. sabaru
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-02-28 18:56

  Tylko pogratulować. Ja to kiedyś chciałem się nauczyć programowania w LUA to jak zacząłem myśleć jak napisać kod np. na otwieranie bramy w pewnej grze to mi się mózg wyłączał, a to ponoć jeden z najprostszych jeżyków do nauki.

  Skomentuj

  1. baca130
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-02-28 19:20

   Też zaczynałem od LUA i do tej pory nie znam go a w między czasie nauczyłem się C/C++, PHP, html, css, js, SQL, Java, C#, Objective-C, gml(coś ala C dostępny tylko w programie go kodowania gierek). Ale takie jak LUA, czy też Python nie wszedł mi.

   Skomentuj

 2. StartX_pl
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2019-02-28 22:44

  "Lepsi okazali się tylko Ukraińcy, niewiele gorsi zaś Rosjanie i Bułgarzy."

  Efekt tego, że byliśmy oddzieleni żelazną kurtyną od zachodniej zgnilizny i postępującej głupoty, czego do dziś widać efekty, że ludzie z byłego bloku wschodniego są bystrzejsi, zaradniejsi itd i patrząc na obecny stan i realia życia u naszych zachodnich sąsiadów, taka żelazna kurtyna powinna być na nowo zaciągnięta, niech się sami topią w szambie, którego narobili zamiast narzucać je innym jako normalność.

  Skomentuj

  1. sebmania
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2019-03-01 09:11

   Jak nie jesteś zaradny to zginiesz w naszym świecie, prosta ewolucja.

   Skomentuj

  2. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-04 12:46

   zgadza się. z jednej strony kurtyny walka o przetrwanie, a z drugiej przepiękny symbol tęczy ukradziony przez pewien dosyć podły nurt nazwijmy go społeczny w myśl zasady, że Kopernik też była kobietą.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!