Na topie

Polaroid OneStep+ odpowiedzią na pytanie „po co Bluetooth w analogowym aparacie?”

Autor:

Szef strefy Foto

więcej artykułów ze strefy:
Foto

Kategoria: Foto Tematyka: aparat analogowy Fotografia natychmiastowa Producenci: Polaroid

Technologia Bluetooth przydatna jest nie tylko we w pełni cyfrowych aparatach fotograficznych. Również z tych, które mają analogowego ducha pozwala wykrzesać nowe możliwości.

 • Polaroid OneStep+ odpowiedzią na pytanie „po co Bluetooth w analogowym aparacie?”
A A

O aparacie Polaroid OneStep 2, który powstaje w ramach projektu Polaroid Originals kontynuującego legendę klasycznego Polaroida, już czytaliście na benchmarku. Teraz na rynku pojawił się model z plusem czyli Polaroid OneStep+. Tym plusem jest w tym przypadku zastosowanie modułu Bluetooth i dwie ogniskowe obiektywu.

Bluetooth w analogowym aparacie

Polaroid OneStep+ to aparat analogowy do fotografii natychmiastowej. Po cóż więc moduł Bluetooth w tym aparacie? Jak możemy się dowiedzieć z opisu, jest to funkcja konieczna by sterować wyzwalaniem migawki, sposobem naświetlania kadru z poziomu smartfona i zainstalowanej na nim odpowiedniej aplikacji Polaroid.

Taka aplikacja choć sama w sobie jest cyfrowym tworem nic nie zmienia w fakcie, że zdjęcie w Polaroid OneStep+ jest naświetlane analogowo. Ale pozwala uzyskać na przykład efekt malowania światłem czy wykonać podwójną ekspozycję. Możliwości są zatem dużo większe w przypadku stosowania zdalnej aplikacji na smartfonie niż w przypadku samego aparatu, którego sterowanie ogranicza się do korekty ekspozycji (jest lampa błyskowa, ale też automatyczna).

Polaroid OneStep+ - co dwie ogniskowe to nie jedna

To nie wszystko. Polaroid OneStep+ wyposażono w przełącznik na górnym panelu aparatu, który pozwala zmniejszyć standardową ogniskową ze 103 mm do 89 mm i zmniejszyć też minimalną odległość fotografowania do 0,3 metra. Mówiąc w popularnych ostatnio kategoriach, mamy oto aparat do fotografii natychmiastowej z zoomem. Co prawda o krotności jedynie 1,15, czyli podobnej jak w domowych projektorach i jedynie skokową zmianą ogniskowej, ale w końcu „z zoomem”.

Polaroid OneStep+ z przodu i z tyłu

Poza tym aparat jest podobny do wcześniejszego Polaroid OneStep 2. Pracuje na wkładach z papierami typu I oraz Polaroid 600, które jak wiemy nie są tanie (jedno zdjęcie to koszt około 10 złotych). Cena samego aparatu plasuje się pośrodku cen aparatów natychmiastowych i wyniesie około 650 - 700 złotych.

Źródło: Polaroid Originals

Odsłon: 2918 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Foto w marketplace

 1. Much_
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-04 06:56

  Fajny ale za duży, ciągle mi się maży mały polaroid do kieszeni ;)

  Skomentuj

 2. pawluto
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-09-09 21:34

  10 zł jedno zdjęcie ? To co ten papier jest zrobiony z liści agawy z wysp Borneo ???

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!