Na topie

Polska cena flagowej Xperii XZ Premium pozytywnie zaskakuje

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Sony Xperia Producenci: SONY

Nowy flagowiec Sony kosztuje ponad 3000 złotych, a mimo to określać trzeba to jako dobrą cenę.

  • Polska cena flagowej Xperii XZ Premium pozytywnie zaskakuje
A A

Sony nie ma już na rynku mobilnym najmocniejszej pozycji, ale wciąż może pochwalić się wiernym gronem sympatyków. Potrafi też przygotować smartfona z najwyższej półki, obok którego trudno przejść obojętnie. Xperia XZ Premium jest tego najświeższym przykładem.

Tegoroczny flagowiec zdążył już zgarnąć nagrodę dla najlepszego smartfona targów MWC 2017 i kilka innych wyróżnień. Na początku sugerowano, że na jego rynkowy debiut trzeba będzie poczekać do czerwca. Tak źle nie będzie. Polski oddział producenta poinformował, iż przedsprzedaż rozpocznie się w drugim tygodniu maja. W dniu jej rozpoczęcia Sony pochwalić ma się jakąś niespodzianką związaną z wcześniejszymi zamówieniami.

Jednocześnie poznaliśmy cenę - 3 199 złotych. I jakkolwiek do tego podchodzić, trzeba uznać to za pozytywne zaskoczenie. Dlaczego? Smartfon cechuje się naprawdę mocną specyfikacją, a Sony przyzwyczaiło nas do tego, że ceni swoje propozycje bardzo wysoko. Obawy zakładały nawet ponad 3 500 złotych.

Xperia XZ Premium będzie zatem w chwili premiery nieco tańsza niż LG G6 i zauważalnie tańsza niż Galaxy S8. A nie ma się na ich tle czego wstydzić. Co więcej, w kilku elementach zapowiada się nawet ciekawiej. Dość powiedzieć, iż jest to pierwszy smartfon z ekranem 4K HDR i kamerą rejestrującą wideo super slow motion (960 klatek na sekundę).

Specyfikacja techniczna Sony Xperia XZ Premium:

  • system operacyjny Android 7.1 Nougat
  • 5.5-calowy ekran 4K HDR (2160 x 3840 pikseli), Corning Gorilla 5
  • procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 19 Mpix 1/ 2.3” Exmor RS, 1.22μm, f/2.0, Predictive Hybrid Autofocus (nagrywanie 4K) i przednia 13 Mpix f/2.0
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi, LTE, NFC
  • czytnik linii papilarnych
  • wodoszczelność IP 68
  • dual SIM (opcja)
  • akumulator 3230 mAh, USB typu C
  • wymiary 156 x 77 x 7.9 mm
  • waga 191 g

Xperia XZ Premium

Źródło: sonymobile

Sony Xperia XZ Premium

Cena od 3 199 do 3 199

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 7784 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. R2rr0
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-04-14 14:45

    Jest ok, czekam na testy bo specyfikacja zacna. Za co Samsung krzyczy kilkaset złotych więcej to nie wiem.

    Skomentuj

    1. blaven
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-04-14 17:54

      Masz na myśli 300zł więcej, czyli niecałe 10%? No nie wiem... może chodzić o skaner tęczówki, lepszy wyświetlacz, lepszy procesor, albo o fakt, że pokryli ponad 80% frontu ekranem zamiast ramkami. No, ale co ja tam wiem. Po prostu Samsung jest drogi i każe płacić tylko za to, że wyprzedza konkurencje i produkuje lepsze produkty... monopolista jeden.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Po1nter
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-04-14 19:22

        Tylko problem nadal leży w tym iż jest to Samsung i ma gównianego Touchwiza którym psuje swoje produkty.
        Wczoraj wchodzę do Galerii Bałtyckiej do salonu Samsunga biorę S8 i S8+ do ręki i co po chwili zaczynają się pierwsze lagi. Spoko powiesz że to egzemplarz testowy, jednak na egzemplarzu testowym LG G6 czy Iphona 7 takich bonusów nie zauważyłem. Poza tym telefon jest nienaturalnie podłużny tak więc z ceną 3500 to tylko trafi do fanów serii bo ja w tym przedziale cenowym nie kupił bym nic innego jak Iphone 7.

        Skomentuj

        1. pablo11
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-04-14 20:19

          Samsung wyjątkowo psuje swoje produkty oprogramowaniem. Sony, też w pewnym okresie miało problemy z oprogramowaniem i optyką do własnych matryc aparatów (podobno poprawili)... Ale pozostałą część oprogramowania mieli całkiem spoko, tylko trzeba powyłączać co nie potrzebne i ograniczyć google play, bo ten to chyba zapełnić pamięć chce badziewiem.
          Dla mnie osobiście skaner tęczówki, skaner linii papilarnych to są ogromne minusy najnowszych telefonów.
          W tym jak widzę 2 największe minusy to skaner linii, który można zakleić, a drugi to wyświetlacz, który będzie marnował większość energii telefonu.
          Wystarczy, że anonimowość w internecie jest już mitem. I nie mówię tutaj o skryptach zbierających nasze dane ze sklepów internetowych czy z banków. To niekonieczne, najłatwiej po połączeniu WiFi dojść gdzie ktoś mieszka. Wystaczy, że ktoś przejdzie/przejedzie obok naszego domu z włączoną nawigacją i już AGPS zapiszę pozycje naszego prywatnego Wifi.

          Skomentuj

          1. blaven
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-04-14 21:21

            Co do spowalniania to się zgodzę, choć nie ogranicza się to do jednego producenta natomiast stwierdzenie, że SONY nie ma problemów... Ostatnio bawiłem się telefonami w Saturnie (z racji na premierę S8) i w ramach "procedury testowej" wrzucałem zdjęcia poprzez BT. Z każdym telefonem się udało (chyba, że miał ustawienia zabezpieczone hasłem) poza... urządzeniami SONY. Na kilka prób dla dwóch różnych modeli tylko jedna się powiodła (co prawdę wystarczyła, by stwierdzić, że wyświetlacz jest gorszy niż w S7). Reszta wyrzuciła komunikat o błędzie. Moje zdanie? SONY ma nakładkę lekką, ale soft niedopracowany.

            Skomentuj

  2. blebleble
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-04-14 15:27

    Kto to kupi bo na pewno nie biedne polaczki.

    Skomentuj

    1. Obiektor
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-14 15:52

      Sa biedni bo wlasnie kupuja takie gadzety.... moznaby rzec, ze twoja wyplata za 1 caly i 3/4 miesiaca idzie do chin :)

      Skomentuj Historia edycji

  3. kokosnh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-14 16:32

    szczerze, to patrząc na ceny samsungów, to jest całkiem ładnie, zwłaszcza że dostajemy świetny ekran i aparat.

    Skomentuj

  4. olo22
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-14 17:59

    cena dobra.bo samsung zwariowal juz z cenami.tylko po co w sony takie duze ramki beznadzieja.

    Skomentuj

  5. Barubar24
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-14 19:04

    "Dość powiedzieć, iż jest to pierwszy smartfon z ekranem 4K HDR ... "

    taaaa, a SoT wyniesie 1,2 max 2 godziny.

    Skomentuj

    1. pablo11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-14 20:06

      Sony ma bardzo dobrą obsługę energii w telefonach. Co nie zmienia faktu, że ten ekran to idiotyzm i jest największym minusem tego telefonu, ze względu na marnowanie energii.

      Skomentuj

      1. kokosnh
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-14 21:42

        podobno będzie można zmieniać rozdzielczość do 2K i FullHD, jak i wyłączać HDR, więc jak rzeczywiście będzie czerpać, do będzie się dało temu zaradzić.

        Skomentuj

  6. TicTac
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-15 16:56

    Czy ten telefon obsługuje już Google Tango ? Bo jak nie to nie warto go kupować, lepiej trochę poczekać.