Na topie

Pomijanie serialowego wstępu i inne nowości w Netfliksie

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Netflix Telewizja internetowa

Netfliks pozwoli nam automatycznie pominąć serialowy wstęp, a także dać łapkę w górę lub w dół obejrzanemu już filmowi.

 • Pomijanie serialowego wstępu i inne nowości w Netfliksie
A A

Serialowe wstępy potrafią być naprawdę dobre, ale gdy włącza się siódmy odcinek czwartego sezonu, to raczej nie ma się ochoty oglądać intra ponownie. Przewijanie zaś jest niewygodne, a czasem wycelowanie w odpowiedni fragment zajmuje nie mniej czasu niż obejrzenie tego wstępu. Wprowadzona przez Netflix nowa funkcja to najlepszy dowód na to, że nie jest to problem wyssany z palca.

Netflix testuje przycisk „pomiń wstęp”, który – zgodnie ze swoim opisem – pozwala na pominięcie wstępu w serialach. Na razie tylko w części produkcji, ale są wśród nich House of Cards, Iron Fist, Mad Men i The Office. Co warto w tym miejscu podkreślić, funkcja działa zarówno wtedy, gdy odcinek rozpoczyna się od sekwencji tytułowej, jak i wówczas, gdy poprzedza ją coś jeszcze.

Na razie przycisk testowany jest wyłącznie w przeglądarkowej wersji Netfliksa, ale z czasem trafi też pewnie na pozostałe platformy. Rzeczniczka firmy nie zamierza podawać żadnych konkretów i swój komentarz ogranicza do zwykłego: „każdego roku prowadzimy setki testów, by zwiększyć przyjemność naszych użytkowników”.

A skoro jesteśmy już przy udoskonaleniach, to warto wspomnieć też o innych nowościach na Netfliksie. Najważniejszym jest nowy system ocen. Zgodnie z obowiązującym dziś trendem, stary pięciogwiazdkowy system ocen został zastąpiony prostymi łapkami w górę i w dół. Testy wykazują ponoć zwiększenie liczby domorosłych krytyków.

Netflix kciuk

Netflix zamierza również poprawić system rekomendacji. Przy każdym tytule znaleźć ma się procentowy wskaźnik tego, czy zdaniem serwisu, dany film przypadnie nam do gustu. Całość ma zostać oparta na wspomnianych przed momentach „łapkach”. Innymi słowy, w zależności od tego, co nam się spodobało, Netflix powie nam, co nam się spodoba.

Netflix app

Źródło: Quartz, The Verge, Popular Science

Odsłon: 3169 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. baca130
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-03-18 10:30

  Wolę 5-cio gwiazdkowy, jest dokładniejszy a nie lubię albo nie lubię.

  Skomentuj

  1. drcocaina
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2017-03-18 12:41

   Dokładnie zaczyna się od łapek, a kończy na udostępnianiu na wszelkiej maści portalach. Użytkownik .... obejrzał właśnie odcinek XX serialu XX i polubił. Wykup abonament by móc obejrzeć ten serial i podzielić się ze znajomymi swoją opinią.

   Skomentuj

 2. Siderion
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-03-18 15:43

  Fajnie, że dla przykładu jest obrazek z Captain America, którego żadnej części nie ma w polskim Netfliksie.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!