Na topie

Portal Pasażera - nowa wyszukiwarka połączeń PKP

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet

Internetowa wyszukiwarka połączeń PKP wreszcie wygląda i działa jak należy. Powitajcie Portal Pasażera.

 • Portal Pasażera - nowa wyszukiwarka połączeń PKP
A A

PKP kojarzy się z opóźnieniami. I nie dotyczy to tylko samych pociągów, ale też wykorzystywania nowinek technologicznych, które mogłyby poprawić komfort podróżujących. Przykładem może być przestarzała internetowa wyszukiwarka połączeń, ale ta na szczęście odchodzi do przeszłości, bo przyszło nowe, a nazywa się Portal Pasażera.

Portal Pasażera to oficjalny serwis PKP PLK, który rzeczywiście zdaje się przynosić nową jakość i pozwala pożegnać się ze stroną rozklad-pkp.pl. Ma przyjemny i przejrzysty wygląd, działa szybko i jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. 

PKP Portal Pasażera połączenia
Lista połączeń wyświetlana jest w przejrzystej formie.

Jako wyszukiwarka połączeń Portal Pasażera sprawdza się bardzo dobrze. Po wpisaniu miejsca wyjazdu i celu oraz preferowanego terminu, oczom ukazuje się czytelna lista możliwości wraz z (dokładnymi!) informacjami o opóźnieniach i możliwością śledzenia pociągów w czasie rzeczywistym, danymi na temat przewoźnika i relacji, szacowanym czasem podróży (ze szczegółami ewentualnych opóźnień), a także możliwością podglądu szczegółów połączenia oraz zakupu biletu.

W komunikacie prasowym przedstawiciele PKP PLK zwracają również uwagę na obecność wersji anglojęzycznej, bezproblemową czytelność niezależnie od wielkości ekranu oraz funkcję „szybkich połączeń”, dzięki której najczęściej wyszukiwane relacje można dodać do ulubionych.

PKP Portal Pasżera live
Lokalizację pociągu można obserwować na żywo.

Portal Pasażera dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej oraz w aplikacji na smartfony z systemem Android (w sklepie Google Play) i iOS (przez Testflight).

Źródło: PKP PLK

Odsłon: 5534 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-21 10:44

  Sprawdza się bardzo dobrze? Autor newsa to sprawdził, czy opiera się na notce prasowej? Ja sprawdziłem na szybko i nowy portal nie pokazuje wielu połączeń, a inne pokazuje gorsze niż stary rozkład jazdy (https://rozklad-pkp.pl/).
  No i nadal nie da się zakupić jednego biletu na trasę w przypadku przesiadek między IC, a Regio, nadal trzeba dymać do kas, aby taki bilet (a raczej bilety) kupić, kupno osobno biletów jest dużo droższe niż na całą trasę.

  Skomentuj

  1. Sharimsejn
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-21 11:52

   No tak patrzę z grubsza to powiem szczerze, że stary rozkład był OK. Brakuje jak kolega wspomniał kupno biletu na całą trasę w przypadku przesiadek na regionalne pociągi itp. Trochę to irytujące bo zdarza się, że odstępy między kursami są niewielkie i trzeba lecieć na złamanie karku żeby zdążyć. Zdarzyło mi się ;] Reasumując strona wcale nie wnosi tego co powinna, a od lat się prosi żeby zacząć wreszcie remont trakcji, przyjrzenie się rozkładom i rozpisanie go na nowo bo w tych przypadkach to turyści pewnie śmieją się z nas :)

   Skomentuj

   1. rqtdev
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-21 20:54

    Co ma wyszukiwarka połączeń do systemu sprzedaży biletów? Przecież w fizycznej kasie na dworcu też nie kupisz jednego biletu na IC + Regio.

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-05-22 14:48

     No to ma, że taka możliwość powinna być już dawno. Jak chcemy przypominać bardziej rozwinięte kraje to takie właśnie aspekty aż się proszą o wdrożenie.

     Skomentuj

    2. emsob
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2019-05-22 20:09

     Większych bzdur dawno nie czytałem. Oczywiście, że można kupić jeden bilet na połączenie złożone z pociągów różnych przewoźników kolejowych, między innymi PR i PKP IC w kasie, ale także przez internet na stronie https://bilkom.pl

     Skomentuj

 2. tarzinio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-21 11:22

  ".. ale też wykorzystywania nowinek technologicznych.." Taaa, i właśnie dla tego robią osobne apki an telefon i przeglądarkę, zamiast zrobić responsywną stronę.

  Skomentuj

  1. obcypl
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-21 14:33

   Responsywność nie jest panaceum i obejmuje tylko warstwę prezentacji. Raczej oczekiwał bym rozwiązania typu PWA.

   Skomentuj

 3. muchoborek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-22 23:03

  Dziś ten wspaniały wynalazek nie pokazał mi najszybszego połączenia na trasie Siedlce-Wrocław. Gdyby nie konduktor i informacje od niego, jechałbym do domu ponad godzinę dłużej. Dziękuję.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!