Gry

Premiera Metro Exodus opóźniona

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2018-05-16

Twórcy chcą mieć pewność, iż gra zaoferuje najwyższą jakość. Wydawca ma natomiast nadzieję, że dotrze ona do jak najszerszego grona odbiorców. To powody, przez które Metro Exodus pojawi się dopiero w Q1 2019.

Metro Exodus to produkcja wyczekiwana przez wielu graczy, także wśród Was zapewne nie brakuje osób mających co do niej duże nadzieje. Niestety, trzeba uzbroić się w większą dawkę cierpliwości.

Wydawca nie podawał do tej pory dokładnej daty premiery, ale obiecywał, iż Metro Exodus zadebiutuje jesienią tego roku. Plany uległy jednak zmianie i będziemy musieli poczekać dłużej - do przyszłego roku. I tym razem brakuje konkretnego terminu, małym pocieszeniem może być fakt, iż mowa o pierwszym kwartale (Q1 2019).

„Rozwój Metro Exodus postępuje dobrze, wszyscy jesteśmy podekscytowani tym, co widzimy. Stale przyglądamy się postępom, aby mieć pewność, że dostarczamy produkt, którego chcą i na jaki zasługują gracze i fani serii Metro, jednocześnie śledzimy też poczynania naszych głównych konkurentów. Chcemy, aby wszyscy byli w stanie doświadczyć najbardziej ambitnej gry z serii Metro i dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu daty premiery na Q1 2019.”

Bez zmian w kwestii platform docelowych. Metro Exodus pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.


Źródło: dsogaming, metrovideogame

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No i dupa, przełożone jak RDR2. Niech to przynajmniej dopracują dzięki temu.
 • avatar
  "Wydawca ma natomiast nadzieję, że dotrze ona do jak najszerszego grona odbiorców"

  Czyli co... optymalizacja dla konsol albo czekamy na nowy next gen? :D

  Najlepsze Metro z klimatem to oryginał 2033, w Redux fajnie się grało, bo dobra optymalizacja, ale klimat spsuty, nie potrzebne wycięte opcje grafiki (light rays), które mogli zostawić... a nie nie mogli, bo na konsolach nie pojdzie, a jakto PC dostaje lepszy produkt :) no i glosy broni o wiele lepsze w oryginale.

  Oby w Exodus wszystko wyszło, jak należy!
 • avatar
  To było pewne, że przełożą, bo przecież The last of Us 2, a przede wszystkim Red Dead Redemption 2 by ich zmiażdżyło jeśli chodzi o sprzedaż.
 • avatar
  No i dobrze, przynajmniej dla mnie. Do ogrania mam masę gier, na peceta i PS4 Pro. Ze spokojem poczekam.
 • avatar
  ksiazki tez super, przeczytalem wszystkie 3 mam nadzieje ze cos jeszcze napisze..