Na topie

Project CARS 2 zbiera pierwsze oceny - jest dobrze

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Oceny bywają wprawdzie dość skrajne, niemej średnia wypada dobrze. Na Project CARS 2 warto czekać.

  • Project CARS 2 zbiera pierwsze oceny - jest dobrze
A A

Na lubujących się w grach wyścigowych czeka w najbliższych tygodniach kilka interesujących premier. Spore zainteresowanie budzi między innymi Project CARS 2, które zbiera już pierwsze recenzje.

Oceny bywają wprawdzie dość skrajne, niemej średnia wypada dobrze. Na metacritic sięga obecnie 83% (pod uwagę brana jest tym razem wersja PC).

Do największych plusów zaliczana jest między innymi oprawa graficzna, czemu trudno się dziwić, ponieważ twórcy obiecywali się do tego elementu przyłożyć. Spore znaczenie mają w tym kontekście zmienne warunki pogodowe, które dodatkowo nie pozostają bez wpływu na przebieg wyścigów. Chwalona jest różnorodność dostępnych pojazdów, które można modyfikować, liczyć można też na sporo trybów rozgrywki.

Czego zatem brakuje do ideału? Najczęściej pojawiają się zarzuty pod adresem kolizji, fizyka nie prezentuje się tutaj podobno najlepiej. Niekiedy przeciętnie wypada też sztuczna inteligencja.

Project CARS 2

Pierwsze oceny Project CARS 2:

  • CGMagazine - 90%
  • Attack of the Fanboy - 90%
  • PC Games - 89%
  • IGN - 89%
  • GameStar - 89%
  • Everyeye.it - 85%
  • Softpedia - 85%
  • PC Gamer - 83%
  • Game Revolution - 80%
  • GameSpot - 80%
  •  PCWorld - 70%
  • Shacknews - 60%

Pojawiające się w sieci recenzje to najlepszy dowód na to, że premiera gry jest już naprawdę blisko. Precyzując, 22 września. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: metacritic

Project Cars 2 (PC)

Cena od 159 do 179

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 2812 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij

Gry komputerowe w marketplace

  1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-18 21:27

    Wersja PC w maks detalach i 4K może zarządzić.

    Skomentuj

  2. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-18 21:46

    https://www.youtube.com/watch?v=a7gM14z3Yeg

    Wersja na PS4pro już wykastrowana w stosunku do PC.
    O wersje na PS4 nawet sie nie pytam.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-09-19 01:19

      Cóż, choćby i sam pogromca się tu pojawił, różnic w poziomie graficznym się ukryć nie da. Niemniej nikogo o zdrowych zmysłach nie powinno to dziwić.

      Skomentuj

      1. aendrju
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-09-19 08:48

        Jakiejś kosmicznej różnicy nie ma, trochę detali i trochę refleksów tu i ówdzie nic więcej. Obecnie można by stwierdzić że jak na PC tak i na konsolach jest raczej regres w kwestii grafiki. O grywalności nie będę wspominał bo ta się już dawno temu zatraciła prawie we wszystkich gatunkach gier. Podejście firm tworzących gry do tematu jest ogólnie znane "Robimy to co się sprzedaje tylko ciut więcej i lepiej ale nie za dużo żeby było na kolejne 20 części gry i nie zapominajmy o DLC"

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-09-19 13:25

        tylko ze do ultra i 4k wymagany jest minimum GTX1080, nie da się ukryć że obecnie kosztuje on tyle co 1,5x ps4pro i to tylko sam GPU.
        Mam nadzieje że te 4k ruszy na kompach za 1500zł tak żeby każdy w tych detalach pograł i mógł cieszyc się grafiką lepszą niż na ps4pro.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Q2hvY2hsaWs8
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-09-19 13:45

          No i co z tego, że GTX 1080. Żeby w Bugatti Veron pojechać 400km/h też musisz mieć idealne do tego warunki, ale jakoś nikt się nie sprzecza, że to bez sensu.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-09-19 14:13

            oczywiście ze się sprzecza - jak kupisz bugatti do jazdy po wiejskich drogach to uwierz mi ze będą się z Ciebie smiac tak samo jak ja smieje się z tych podniacajacych się porównaniami sprzętu za 5k do sprzętu za 1,5k i próbujących udowodnić jakies wyzszaosci które sa oczywiste.
            To prawie jak kupienie bugatti co pędzi 400km/h po to by jezdzic 50km/h po miescie.
            Zycze wszystkim tego GTX1080 żeby każdy mogl pograc.
            Szkoda ze nikt nie zrobił porównania w 8k - pewnie by było zero roznicy w stosunku do 4k.

            Druga kwestia - na tym filmiku akurat zero roznic widać - jedyne co wydac to inne warunku pogodowe, inną porę dnia co powoduje inne warunki oświetleniowe.
            Kiepskie porównanie.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Q2hvY2hsaWs8
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-19 14:22

            To słabo patrzysz jak różnicy nie widzisz. To co jestem w stanie zobaczyć na pierwszy rzut oka na 5" telefonie to totalnie uproszczone odbicia na samochodzie oraz cienie.

            Skomentuj

          3. aendrju
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-09-19 22:49

            tyle że w 4k lepiej widać "wyskakujące" elementy otoczenia na dalszym planie :)

            Skomentuj

        2. rlistek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-09-19 14:56

          A co tu ma do rzeczy cena? Obcym ludziom do portfela zaglądasz?

          Skomentuj

  3. NanoXen
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-18 21:47

    W jedynce w co drugim wyścigu multiplayer kierownica przestaje mi działać.. zraziłem się strasznie do gry.. podziękuję...

    w singlu i w każdej innej grze jest ok, to nie jest problem z moim sprzętem, tylko gra sztuczki odwala...

    no i sam multiplayer kiepsko wykonany - wyszukiwanie wyścigów do niczego... ciekawe czy w 2 poprawili coś...

    Skomentuj

  4. Blejd
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-18 22:35

    Ta gra będzie miała DENUVO ??

    Skomentuj

  5. kristof080
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-19 06:36

    Mial byc symulator, a wyjdzie arcade.

    Skomentuj

    1. arekdbz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-19 09:00

      Wyszło. Widziałem wiele recenzji i jest to samo co w jedynce. Fizyka taka sobie, ffb dalej słabe. Wiele bugów, które oczywiście można naprawić, ale patrząc na pierwszą część śmiem w to wątpić

      Skomentuj

  6. killerek132
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-09-19 08:29

    To taki NFS na torze, do AC nie ma podjazdu. Tylko grafika tu jest ładna bo dzisiaj dzieciaki na to patrzą, fizyka to dno jak w NFSach. Ogólnie rzecz biorąc można screeny pooglądać ale grać nie polecam.

    Skomentuj

    1. mesjan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-19 09:52

      Na czym ty grałeś w PC na padzie z włączonymi wszystkimi wspomagaczami kierowania? Jak można porównać PC do NFS? PC tylko z kierownicą bez wspomagaczy daje frajdę. Wiele osób w takim trybie nie dojedzie niektórymi autami do mety. Przykładowo Lotus 49 Cosworth (spora moc, stosunkowo słabe hamulce i wystające koła od maski) nie jest łatwe do jazdy tym bardziej że często w zwarciu aut można urwać koło lub dachować. Przy mocniejszych silnikach w niektórych autach nie ma opcji wciśnięcia gazu do dechy bo wykręcamy bąka (nawet na samym starcie), nawet za wczesne lekkie dodanie gazu wychodząc z zakrętu powoduje wypad z toru co to ma wspólnego do NFS gdzie gaz do dechy trzyma się 98% czasu.

      Skomentuj Historia edycji

      1. barteo1201
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-19 14:15

        Tu jest pełno fanboyów corsy i racerooma, którzy są ślepo zapatrzeni w model jazdy który tam występuje. Nie zdają sobie sprawy że po wyłączeniu wszystkich wspomagaczy ta gra bardzo dobrze symuluje to co się dzieje w rzeczywistości.
        Co do ffb to problem istnieje i jest ogromną wadą, jednak do pierwszej części są dostępne pliki z konfiguracją dla każdego samochodu i jeździ się bardzo przyjemnie.
        Niestety wypowiadają się głównie ludzie, którzy nawet nie zajrzeli do opcji...

        Skomentuj

        1. killerek132
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-20 19:36

          Nie jestem "fanboyem" bo ciekawe w takim razie za kim jestem skoro Dirt Rally jest dla mnie świetny a 4 jest średnia. Tak jak nie lubiłem Shifta tak nie podchodzi mi PC 1 i 2. Grałem kiedyś na MOMO teraz mam G27. Uwielbiam GTR, AC i jeszcze kilka starszych symulatorów, nawet ostatnio TOCA 3 zainstalowałem. To jest moja subiektywna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać ale wyzwiska od fanboyów świadczą już tylko o Tobie.

          Skomentuj

  7. prycek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-19 09:45

    Komentarz naruszał zasady serwisu i został usunięty

    Skomentuj

  8. raffal81
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-19 11:01

    "Najczęściej pojawiają się zarzuty pod adresem kolizji, fizyka nie prezentuje się tutaj podobno najlepiej."

    Fizyka kolizji, czy fizyka prowadzenia auta ???

    Bo jeżeli to drugie, to ta gra juz mnie nie interesuje.

    Skomentuj

    1. Q2hvY2hsaWs8
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-09-19 11:26

      Przecież napisane prawie po polsku. Może by było bardziej zrozumiałe gdyby było to napisane tak:

      Najczęściej pojawiają się zarzuty pod adresem kolizji, podobno ich fizyka nie prezentuje się najlepiej.

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-09-19 13:35

        Pytam dlatego, bo redaktorzy walą czasami takie kwiatki, że głowa mała.

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-19 13:47

          Jak to w praktyce wygląda to nie wiem, ale tak interpretuje co jest napisane. I jak dla mnie, mimo że nie po polsku, to to co napisane, jest dość jednoznaczne.

          Skomentuj

  9. Stasiek_Zabojca
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-19 18:16

    Poprzednia część była zapowiadana jako Święty Graal gier wyścigowych, jednak ostatecznie grafika wyglądała bardzo bajkowo i buła daleka od ideału a sam tryb kampanii był zrobiony bardzo bez sensu i nieintuicyjnie. Zobaczymy, co tym razem...