Konsole do gier

PS4 z aktualizacją 2.0 - sporo nowości

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2014-10-28

Już dzisiaj możecie zaktualizować (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście) swoje konsole PlayStation 4. Warto.

PS 4 2.0

Już dzisiaj możecie zaktualizować (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście) swoje konsole PlayStation 4. Firma Sony wypuściła aktualizację oznaczoną numerem 2.0, która wprowadza wiele nowości, które realnie wpływają na komfort korzystania z urządzenia. Co zatem otrzymujemy?

Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie obsługi prostych komend głosowych w języku polskim. Jeżeli zatem wolicie konsoli powiedzieć co ma zrobić zamiast wskazywać jej to padem – droga wolna.

Kolejna ważna nowość to narzędzie do zdalnego dzielenia się grami. Funkcja SharePlay pozwala na udostępnienie gry przez Internet innemu użytkownikowi PS4 (nawet jeśli ten nie posiada swojego egzemplarza). Opcja ta umożliwia także udostępnienia samego obrazu z gry oraz zaproszenia znajomego do zabawy w trybie multiplayer. Wszystko to za pośrednictwem przycisku Share na padzie.

Co poza tym? Między innymi możliwość odtwarzania muzyki w tle poprzez odtwarzacz muzyczny USB. Możemy teraz także zmienić kolor tła ekranu domowego – nie musi to być jasnoniebieski, mamy teraz do wyboru także złoty, niebieski, czerwony, zielony, fioletowy, różowy i szary. Przeprojektowano także bibliotekę gier oraz usprawniono wyszukiwanie. Całości dopełnia zniesienie konieczności pobierania gier udostępnianych w ramach programu PS Plus.

Poniższe wideo prezentuje zmiany wprowadzone w aktualizacji 2.0. Jeśli zatem jesteście ciekawi, to śmiało:

Źródło: VG247

marketplace

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ja tam testuje i jestem zadowolony, każde zmiany na lepsze są zmianami na lepsze :D:D:D:D
 • avatar
  a mnie ciekawi co powstrzymuje ich przed wprowadzeniem komend do ps3? ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  sporo nowości
  SPORO nowości
  SPORO? kilka pierdół
  Zaloguj się
  -5
 • avatar
  Super :)
  Szczególnie cieszę się z racji Youtube-a (przyda się do przesłuchiwania wideo na imprezach), motywów (wreszcie koniec z niebieskim dashboardem!). Nie za bardzo interesuje mnie SharePlay - zdecydowanie bardziej wole couch multiplayer (i to jeden z głównych powodów, dla których wolę konsole) i spotkanie na żywo.

  Już za kilka godzin przetestuję! :) PS Vita już zaktualizowana.
 • avatar
  Zmiana motywu , super już dawno powinni to dac.
 • avatar
  Mi jeszcze brakuję takiej jednej prostej funkcji, mianowicie coś w stylu, informacji podczas gry że np.: "Twoj kolega xxx jest teraz dostępny"
  Zaloguj się
 • avatar
  Pauzowanie i kontynuowanie pobierania pomyśleli o ludziach którzy mają internet do 10Mb/s
  Zaloguj się