Na topie

Pokaz Rage 2 na Gamescom 2018 – różowo, punkowo, fajnie

Autor:

Szef strefy Gry

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Rage 2 na pokazach z E3 i trailerach wyglądał trochę dziwnie. Pocięta rozgrywka nie dawała poczuć, czy faktycznie wyjdzie z tego coś dobrego. Pokaz na Gamescom 2018 był jednak sygnałem, że raczej nie powinniśmy mieć powodów do obaw.

 • Pokaz Rage 2 na Gamescom 2018 – różowo, punkowo, fajnie
A A

Demo Rage 2 dostępne na targach w Kolonii było rozbudowaną wersją tego, co już w kawałkach oglądaliśmy podczas E3 2018 – misją, w której próbowaliśmy dotrzeć do Edenu i zmajstrować coś przy satelitach. Krótkie wprowadzenie do gry pokazało, jak działają specjalne moce pozwalające poczuć się jak superbohater i rozrzucać wrogów na boki lub zmieniać ich w kupki niemożliwego do zidentyfikowania mięsa. Potem zrzucono nas bezpośrednio do misji pełnej punkowych mieszkańców postapokaliptycznego świata i….zaczęło się szaleństwo.

Już teraz czuć tu trochę klimatu jedynki, a właściwie jej bardziej udanych elementów. Przebijając się przez korytarze i wyglądając zjeżdżających na linach, wyskakujących z dziur lub zajętych poważnymi sprawami (takich jak choćby zrzucanie telewizorów z wysokości kilku pięter) punków czułem, że to kontynuacja oryginalnego Rage. Wszak tam przestrzenie do strzelania były zaprojektowane z pomysłem, a jedyne czego im brakowało to nieco kolorytu. 

Rage 2 - uskok przed samochodem

W Rage 2 zdecydowanie nie jest nudno ani bezbarwnie. Interfejs świeci jaskrawym różem, włączenie mocy przeładowania sprawia, że na ekranie pojawia się filtr w postaci wybijającego się i zanikającego „szumu”, a i świat wydaje się bardziej żywy niż kiedykolwiek. 

A już szczególnie jeśli podmalujemy go jeszcze obcinającym głowy lub kończyny bumerangiem. Wciąż jednak nie wiadomo jak wygląda inny ważny element rozgrywki czyli model jazdy. Wydaje się jednak, że po tym co już dało się zobaczyć i poczuć (strzelanie i plucie mocami w Rage 2 wypada nadzwyczaj przyjemnie), raczej nie ma się o co martwić. 

Odsłon: 2872 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. SirMichael
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-08-24 21:42

  Przeraża mnie to konsolowe AI, koleś łazi sobie bezstresowo i nikt go nawet nie trafia.... boty wręcz sami wchodzą mu pod lufę. Gra ewidentnie robiona tak, żeby dzieci na konsolach dawały radę.

  Skomentuj

  1. q3aki
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-08-24 22:31

   już nie trzeba każdemu ubliżać, tylko dlatego ze gra na konsoli - co kto lubi.

   Ale akurat gry fps - nastawione na szybka akcje - raczej normalne, ze lepiej wchodzą grając myszka i klawiatura imho.

   samo AI raczej zrobione pokazowo - żeby przypadkiem gość nie zginał, bo będzie wstyd ;)

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!