Na topie

Rainbow Six Siege szybko nie zginie - ambitny plan zakłada dekadę rozwoju

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Rainbow Six Siege z roku na rok się powiększa i ta sytuacja ma się nie zmieniać przez najbliższe lata. Ubisoft chce, by tytuł ten nie tylko cieszył się niesłabnącą popularnością, ale też skutecznie przyciągał kolejnych graczy

 • Rainbow Six Siege szybko nie zginie - ambitny plan zakłada dekadę rozwoju
A A

Ubisoft niejednokrotnie już zapewniał, że Rainbow Six Siege jest dla niego obecnie jednym z najważniejszych projektów. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że chce, by liczba Operatorów w grze dobiła do setki, a teraz dodał, że planuje rozwój tytułu przez kolejną dekadę.

Rainbow Six Siege grą na lata

Francuzi twierdzą, że przy Rainbow Six Siege bawią się miliony graczy. Część z nich bez wątpienia wydaje ponad sto złotych co roku, by mieć dostęp do nowości, jakie pojawiają się w grze. Takich wydatków będzie jeszcze sporo, bo gra ma być rozwijana przez jakieś 10 lat.

Ubisoft nadal zamierza organizować dla tej produkcji zawody e-sportowe i nie ma w planach tworzenia kontynuacji. Zresztą trudno byłoby mówić o kontynuacji tytułu, który ma być świeży i aktualny na przykład w 2027 roku.


Zwiastun najbliższych nowości, czyli Operacji Chimera.

Nowi będą mieli łatwiej

Skoro gra będzie z roku na rok rosnąć, trzeba będzie jakoś zachęcić tych, którzy będą mieli dopiero zacząć zabawę. Dlatego też Ubisoft zapowiedział szereg ułatwień. Najważniejsze z nich dotyczą nabywców Starter Edition (która w rozpoczynającym się w marcu 3. Roku) kosztuje 60 złotych.

Rainbow Six Siege 3. rok
Edycje gry na rok 2018 w cenach (odpowiednio): 59,90, 199,90, 329,90 i 479,90 zł.

W przeciwieństwie do aktualnej sytuacji, gracze z edycją startową będą mieli dostęp do rozmaitych dodatków do broni (np. tłumików i lunet). Dodatkowo na starcie zyskają możliwość odblokowania nie 4, lecz 6 Operatorów. 

Planowane zmiany w rozgrywce

Zmiany nie ominą także samej zabawy. Spośród zapowiedzianych ostatnio nowości warto wspomnieć na przykład o (zainspirowanym innym e-sportowym hitem: LoL-em) systemie, umożliwiającym drużynom blokowanie dostępu do dwóch wybranych operatorów podczas konkretnej rozgrywki.

Twórcy zapowiedzieli również przeprojektowanie poszczególnych lokalizacji. Wiele wskazuje też na to, że Ubisoft postara się o nietypowe wydarzenia. Pierwsze z nich rozpocznie się już 6 marca – w ramach Outbreak gra Rainbow Six Siege pozwoli rywalizować graczom z… mutantami:

...i jeszcze gameplay:

A najbliższe nowości to… 

Wspomniany Outbreak będzie jednym z elementów, które pojawią się w grze z okazji otwarcia 3. Roku. Pierwszy sezon będzie nosił tytuł Operacja Chimera i wraz z nim dołączy do zabawy dwoje Operatorów: „Finka” reprezentująca rosyjski Specnaz i specjalizująca się w nanorobotach oraz agent francuskiego GIGN, miłośnik dronów zwany „Lion”:

Łącznie w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy w grze pojawi się 8 nowych Operatorów i sporo innych elementów, a to wszystko – jak się okazuje – dopiero początek.

Źródło: Ubisoft, NukemDukem, VG247

Odsłon: 2804 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
 1. q3aki
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-02-19 18:41

  super sprawa, fajnie ze gierka jest rozwijana, a tego typu atrakcje to dosc fajne urozmaicenie.
  Wiele gier online cierpi na to, ze wchodza, jest fajnie - ale szybko sie nudza ze wzgledu na brak zawartosci.
  tutaj zdecydowanie na duzy plus.

  Skomentuj

 2. HypnoSq
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-02-20 01:44

  Gram! I muszę przyznać, że z biegiem czasu gdy powoli nauczyłem się mechaniki, gra mi się bardzo przyjemnie. Gra nie jest p2w aczkolwiek w standardowej wersji bardzo wolno odblokowuje się operatorów. Zdecydowanie liczę na to aby siege przewyższył CSGO!

  Skomentuj

  1. pablo11
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2018-02-20 03:21

   CS GO pewnie nie przewyższy, no chyba, że za 2 lata sie rozpopularyzuje a CS GO spadnie z piedestalu, co jest raczej nieuniknione. Pytanie tylko, na ile R6 będzie sie w stanie spopularyzować. Mnie tych 100operatorów nie napawa chęcią do gry, wręcz przeciwnie...

   Skomentuj

   1. SirMichael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-20 09:40

    mnie też, już teraz co nowsi operatorzy to są coraz bardziej OP a co do CSGO to zbiera mi się na wymioty na samą myśl o tym szicie.

    Skomentuj

 3. uzizos199
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-02-20 09:25

  Początkowo nie dawałem się namówić na kupno tej gry, ale uważam, że to jeden z lepszych zakupów. Gram już 2 rok i w sumie nie zamierzam przestać, CSGO mnie nudzi w bfa 3/4 grałem długo, ale przesiadłem się właśnie na R6 Siege i nie żałuję :) Polecam wszystkim

  Skomentuj

 4. SirMichael
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-02-20 09:41

  te 600 dodatkowych kredytów w grze to kpina i próba naciągnięcia cie na kolejne kredyty. Za 600 kredytów nie ma praktycznie nic fajnego do kupienia, same jakieś standardowe pierdoły, niech dadzą tyle, żeby było na elitarnego skina.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!