Na topie

Razer Turret do Xbox One - zestaw do konsoli ...w cenie konsoli

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Sprzęt do gier

Znany i (raczej) lubiany amerykański producent peryferiów zaprezentował swój pierwszy zestaw klawiatura+mysz stworzony z myślą o konsoli Xbox One. Tak prezentuje się nowy Razer Turret.

  • Razer Turret do Xbox One - zestaw do konsoli ...w cenie konsoli
A A

Razer Turret to pierwszy oficjalny zestaw spod znaku „Designed for Xbox”, na który składają się gamingowa myszka i klawiatura kanapowa. Urządzenia te będzie można wykorzystać do rozgrywki na konsoli, gdy pad nie będzie wydawał się najlepszą z opcji.

Choć mówiło się o tym od dawna, zapowiedź obsługi klawiatury i myszki na Xbox One była jedną z największych rewelacji konferencji X018. Oficjalnie opcja ta jest już dostępna, ale po pierwsze: liczba gier pozwalających wykorzystać te peryferia jest bardzo krótka, a po drugie: dopiero na przyszły rok zaplanowana została premiera oficjalnych zestawów.

Razer Turret Xbox zestaw

Razer Turret, czyli klawiatura do Xbox i myszka do Xbox… 

Partnerem Microsoftu w tym temacie jest Razer. Już w pierwszym kwartale 2019 roku wprowadzi on na rynek pierwsze urządzenia ze znaczkiem „Designed for Xbox” i właśnie poznaliśmy szczegóły na ich temat. Zestaw o nazwie Turret będzie składał się z podświetlanej klawiatury z mechanicznymi przełącznikami o żywotności 80 mln kliknięć, podpórką pod nadgarstki i (dla zwiększenia komfortu kanapowej rozgrywki) wysuwaną podkładką pod mysz…

Razer Turret Xbox klawiatura

...oraz z samego gryzonia, który bazuje na Mambie. Wyposażona w sensor 5G mysz zaoferuje czułość 16 000 DPI i szybkość 450 IPS oraz odda do dyspozycji gracza 7 przycisków. Między ładowaniami podziała ona do 50 godzin lub 30 z włączonym podświetleniem, a w przypadku klawiatury czas działania to odpowiednio 43 lub 11 godzin.

Razer Turret Xbox myszka

...w cenie konsoli Xbox One S

Ten bezprzewodowy zestaw prezentuje się więc naprawdę nieźle. Przynajmniej do momentu, w którym poznajemy jego cenę. Ta została bowiem ustalona na 249 dolarów – a to mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za samą konsolę Xbox One S. Drogo!

Razer Turret Xbox lifestyle

Przypomnijmy więc na koniec, że konsole Xbox One obsługują większość dostępnych na rynku myszek i klawiatur USB, więc wydawanie takiej kwoty nie jest jedyną opcją.

Źródło: The Verge, Engadget, Razer

Odsłon: 3553 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. musslik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-20 10:11

    koszmar ale diod RGB ci dostatek...

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2018-12-20 10:19

      Ewidentnie nigdy nie widziałeś jak wygląda Chroma na własne oczy.

      Skomentuj

    2. awesome1337
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-12-20 10:32

      jakies uzasadnienie tego ze koszmar?

      Skomentuj

      1. musslik
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-21 20:11

        gabaryt i kształt, mała powierzania robocza dla myszki
        komfort użytkowania na kolanach jak i na stole (krawędzie i wysokość będzie się odciskać) będzie to niewygodne no i te światełka...

        Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-12-20 10:48

    Tylko mi ta podkładka wydaje się o wiele za mała do komfortowego grania?

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-20 11:03

      Owszem sporo za mała, więc trzeba by było osobną twardą podkładkę, ale wreszcie jest kompaktowa, bezprzewodowa klawiatura od Razera i już dokupując jakąś większą twardą podkładkę można wygodnie grać na TV. W gry competitive na telewizorze i tak przecież nie będziesz grać, a do singleplayerów czy jakiś casualowych gierek nie potrzebujesz 40-45cm szmacianki. Imo fajna opcja.
      Zakładam oczywiście, że to działa również z PC, jak ktoś chce pograć dla zabawy na TV, ale w przyzwoitej jakości.

      Skomentuj

  3. rlistek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-12-20 11:11

    Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma informacji jakiego rodzaju switchy można się spodziewać...

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-20 11:26

      napisane jest ze mechaniczne
      razer robi już tylko ze swoimi switchami

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-12-20 12:04

        Owszem, ale ma ich już co najmniej kilka, znacznie różniących się między sobą typów. Myślę, że to które z nich będą dostępne byłoby informacją jak najbardziej na miejscu.

        Skomentuj

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-12-20 12:19

          afaik w każdym wypadku masz do wyboru jeden z 3 które oferują

          Skomentuj

          1. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-12-20 12:22

            Bardzo dziwne w takim razie, że mój Huntsman Elite był dostępny tylko z jednym rodzajem switchy... :thonking:

            Skomentuj

          2. awesome1337
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-12-20 12:28

            huntsman nie ma mechanicznych switchy
            tylko optyczno mechaniczne
            tych jest jeden rodzaj wiec nie miałes z czego wybierac

            Skomentuj

        2. q3aki
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-12-20 18:17

          znajac razera władują swoje najbardziej glośne wersje (green)

          Skomentuj

  4. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-20 11:45

    Czy korzystał, korzysta, ktoś z was z podobnego zestawu?
    Na kolanach? Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby takie granie było wygodne.
    Zastanawiam się, jakie są jeszcze inne opcje grania na TV z konsol i peceta. Za jakiś czas będę musiał sobie z tym poradzić.

    Skomentuj Historia edycji

  5. wiktorrp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-12-20 18:11

    Mogli dać cenę 500$ i 'gratis' konsolę dorzucić.

    Skomentuj

  6. TicTac
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-20 18:31

    Jak skutecznie zabić idee Myszy i klawiatury do konsoli? Właśnie tak jak to robi Razer, wydać taki zestaw w absurdalnej cenie a potem ogłosić, że nie ma zapotrzebowania na takie akcesoria :)

    A co do grania na kolanach to łokcie w powietrzu i gwarantowane bóle szyi, pleców i ramion....

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-12-20 23:35

      post bez sensu bo do Xboxa można połączyć standardowe myszki innych producentów