Na topie

Redmi Note 7 Pro oficjalnie zaprezentowany

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Redmi

Redmi Note 7 Pro to smartfon mogący pochwalić się 6.3-calowym ekranem Full HD+, procesorem Qualcomm Snapdragon 675 i baterią o pojemności 4000 mAh.

  • Redmi Note 7 Pro oficjalnie zaprezentowany
A A

W zeszłym miesiącu zaprezentowano smartfona Redmi Note 7. Producent nie ukrywał jednak, że nie będziemy długo czekać na nieco podrasowany model Redmi Note 7 Pro. Właśnie ujrzał on światło dzienne.

I od razu stwierdzić wypada, że nie należy nastawiać się na wiele różnic. Redmi Note 7 Pro to tylko i aż lepszy procesor (Qualcomm Snapdragon 675 z Adreno 612) oraz większe zasoby pamięci w podstawowej wersji. Na niektórych rynkach od Redmi Note 7 odróżniać będzie go także lepszy aparat główny, ale wygląda na to, że w Europie akurat pod tym względem obydwa modele będą identyczne.

Wypada zatem przypomnieć, iż mowa o podwójnym aparacie w konfiguracji 48 Mpix f/1.8 (Sony IMX586) + 5 Mpix. Poza tym można oczekiwać tutaj między innymi 6.3-calowego ekranu Full HD+, baterii 4000 mAh i opcji dual SIM. Wszystko zamknięte w szklanej obudowie.

Redmi Note 7 Pro

Redmi Note 7 Pro specyfikacja

  • Android 9.0 Pie z MIUI 10
  • 6.3-calowy ekran 19:5:9, Full HD+ (2340 x 1080 pikseli), 2.5D Corning Gorilla Glass 5
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 675 z Adreno 612
  • 4 GB lub 6 GB pamięci RAM
  • 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 48 Mpix f/1.8 + 5 Mpix, kamera przednia 13 Mpix
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 ac (2.4 /5GHz), LTE
  • dual SIM (hybrydowy)
  • czytnik linii papilarnych
  • bateria 4000 mAh, Quick Charge 4
  • wymiary 159.21 x 75.21 x 8.1 mm

Redmi Note 7 Pro ceny

Redmi Note 7 Pro będzie oferowany w dwóch wersjach - 4 GB RAM + 64 GB oraz 6 GB RAM + 128 GB. Ich ceny wynosić mają odpowiednio 13 999 rupii indyjskich oraz 16 999 rupii indyjskich. W prostym przeliczeniu oznacza to około 750 złotych i 910 złotych.

Źródło: phonearena

Odsłon: 14038 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
  1. slo1q
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-28 21:29

    Te telefony nie mają aparatów 48 mpix, tylko 12 mpix, tak naprawdę. Używają technologii quad bayer, czyli uśrednienie informacji z czterech sąsiadujących pixeli, by wynikowo otrzymać jaśniejszą fotografię z mniejszym szumem.

    Skomentuj

    1. kokosnh
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-01 00:42

      może inaczej, mają sensory 48 mpix :D

      Skomentuj

      1. ahael
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2019-03-01 07:12

        Jeszcze inaczej...robią słabe zdjęcia. 12mpix zjada je na śniadanie:-). SD675 tutaj nie pomoże bo jako całość ten fon jest po prostu słaby.

        Skomentuj

        1. Graifitifiz
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2019-03-01 08:16

          To znajdź lepszy telefon pod każdym względem w tej cenie ;)
          Co najmniej z większą baterią, większym ekranem, większą pamięcią, lepszym procesorem i oczywiście nowy, a nie używka.

          Skomentuj

          1. ahael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-02 08:03

            Mi MiX2. Z baterią fantazja bowiem często te gorsze mają większe baterie niż flagowce. Ale sumarycznie ten starszy flsgowiec będzie lepszy do 910zł.

            Skomentuj

        2. kombajn
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-03-01 11:49

          @ahael Nooo... jeśli dla ciebie wyznacznikiem jest jakość robionych zdjęć to cóż zrobić. Można tylko wiedzieć po kiego grzyba kupujesz Smartphona? Nie lepiej aparat fotograficzny???? Przecież dobra lustrzanka zjada wszystkie smartfony.
          Nie jestem zawodowym fotografem żeby się podniecać modułem aparatu w telefonie a zdjęcia nie muszą być drukowane w formacie na bilbordy żeby musiały mieć super ekstra mikro detale.

          Skomentuj Historia edycji

          1. ahael
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-02 08:01

            Chodzi mi dokładnie o to co tak bardzo podkreślają...A faktycznie nie jest czyli sztuczne 48 Mpix. Jak mam sugerować się cenami wyżej to za 910zł wolę kupić Mi MiX2. Także według mnie czasami lepiej kupić starszy flagowiec, który całość ma lepszą niż sugerować się marketingiem czegoś co realnie nie istnieje.

            Skomentuj

    2. obcypl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-01 07:36

      Tak jakby każdy inny aparat nie miał podawanej rozdzielczości w ten sposób. Podawana jest ilość subpixeli a nie faktycznych pełnych komórek pomiaru światła. Tak to działa od zawsze więc tu bym się nie doszukiwał problemu, bo wszyscy liczą i oszukują tak samo.

      Problemem jest fakt, ze przy tej gęstości upakowania każdy z tych subpixeli ma koszmarnie małą powierzchnię, a co za tym idzie fatalną podatność na szumy. Do tego dochodzi FIZYCZNA rozdzielczość optyczna szkła "obiektywu", która zazwyczaj nie jest w stanie przenieść tak szczegółowej sceny - zawłaszcza w telefonach budżetowych.

      Odwieczna walka marketingu z rozsądkiem ;-)

      PS: nadal nie ma NFC :-( Strasznie durny element wybrali na kastrację w imię oszczędności... sądzę, że chyba najmniej istotny finansowo jak to możliwe. Zmiana materiału obudowy daje niewątpliwie większy zysk.

      Skomentuj

      1. indianad
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2019-03-01 08:15

        Brak NFC jest jak dla mnie odwiecznym problemem Xiaomi. Dla mnie ten smartfon jest idealny ale bez NFC od razu go dyskwalifikuje. A darzę tego producenta ogromną sympatią za właśnie wycenę urządzeń i system. Z tego co się orientuję to nie montują NFC ponieważ tam skąd pochodzą jest to mało używany bajer. Płatności odbywają się przez skanowanie kodu QR.

        Skomentuj

  2. ahael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-02 08:12

    Xiaomi w Polsce ma obecnie zbyt dużo fanów by ten telefon można było obiektywnie ocenić...nikt nie patrzy na jego masę minusów skąd ta cena. Wystarczy wziąć w dłoń. Obudowa z plastiku ,a trochę metalu w środku (patrz JerryRigEverything). Poza tym macie masę testów, a w PL (Pirzu) bardzo ładnie podsumował ten telefon także te 48 mpix, które od początku są w nim podkreślone to tylko zasłona reszty, która w tym akurat fonie według mnie nie jest warta kupna. Każdy podkreśla ten stosunek ceny do wnętrza ale należy pamiętać, że czasem lepiej kupić starszy flagowiec niż nowy średniaki w tej samej cenie.