Na topie

Resident Evil 2 Remake sukcesem - gracze bardzo chętnie sięgają po grę

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

W ciągu pierwszego weekendu do sklepów wysłano ponad 3 mln egzemplarzy gry. Resident Evil 2 Remake powinien pobić wyniki sprzedaży pierwowzoru.

  • Resident Evil 2 Remake sukcesem - gracze bardzo chętnie sięgają po grę
A A

Jeszcze przed premierą Resident Evil 2 Remake wydawało się, że gra ma wszelkie dane ku temu, aby wzbudzić bardzo duże zainteresowanie. Pierwsze recenzje potwierdziły, że twórcy wykonali swoją pracę tak jak trzeba i nic dziwnego, że mają teraz spore powody do zadowolenia.

Z wydanego wczoraj komunikatu prasowego dowiedzieliśmy się, że w ciągu pierwszego weekendu do sklepów wysłano ponad 3 mln egzemplarzy gry. Dotyczy to wszystkich platform docelowych i chociaż nie jest jednoznaczne ze sprzedażą to i ta wygląda świetnie.

Statystyki udostępniane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że Resident Evil 2 Remake cieszy się bardzo dużym wzięciem. Co interesujące, gracze zdecydowanie częściej wybierają Leona niż Claire (w stosunku 79% do 21%). Łącznie spędzili w grze już ponad 2133 lat.


Warto przypomnieć, że oryginalny Resident Evil 2 rozszedł się w nakładzie 4,96 mln egzemplarzy. Wszystko wskazuje na to, że Resident Evil 2 Remake może ten wynik znacząco poprawić.

Źródło: Resident Evil

Odsłon: 10963 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-01-30 19:11

    A ponoć na PC nie ma w co grać.

    Skomentuj

    1. kristof080
      Oceń komentarz:

      -7    

      Opublikowano: 2019-01-31 05:14

      Gdyby nie konsole, to nie bylo by w co grac.

      Skomentuj

      1. sebmania
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-01-31 08:33

        Gdyby nie konsole to już dawno było by w co grać.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2019-01-31 10:48

          wincyj konsól mniej gier

          Skomentuj

          1. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2019-01-31 12:05

            Ja tam lubię sobie odpalić konsolę dla samego ciepła jakie wydziela i tego szumu wentylatorów. Coś niebywałego...

            Skomentuj

          2. CaptainPlanet
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2019-01-31 12:50

            @Kitamo piszesz takie bzdety a potem jak masz kupę minusów wypisujesz że cię niby multikonta minusują zastanów się człowieku co wypisujesz a ludzie nie będą cię minusować.

            @JanuszemJestem co ma twoja wypowiedź wspólnego z sukcesem tej gry?

            Napisz jeszcze ile łyżeczek cukru używasz do herbaty.

            Jest w co grać na Pecetach i na konsolach a nawet jest w co grać na telefonach po co takie bzdety pisać.

            Skomentuj Historia edycji

          3. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-01-31 14:31

            Moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z tematem artykułu, jest odpowiedzią do komentarza powyżej, szeryfie. Nie wiem cyz zauważyłeś ale te wcięcia nie są dla picu, powinny pomóc w zrozumieniu co do czego się tyczy. Mam nadzieje, że wyjaśniłem. (A tak na marginesie, twój komentarz też nie ma nic wspólnego z sukcesem gry - proponuję jakieś samookaleczenie w ramach kary).

            Skomentuj Historia edycji

  2. Po1nter
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-31 08:34

    Naprawdę rewelacyjny produkt im wyszedł. Warto zakupić i pograć. Ja obskoczyłem 2 kampanie a mam ochotę na kolejny NG+

    Skomentuj

  3. FajeraPL
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-01-31 11:23

    Co do samej gry - jak ktoś grał w pierwowzór z PS1 z 1998 to sięgnie na pewno. Ja ogrywałem na PC w 1999roku i przeszedłem grę kilkanaście razy.

    Co do nowego tytułu - wygląda świetnie, klimat wylewa się z ekranu. Cała oprawa gry stoi na bardzo wysokim poziomie.

    Co do mechaniki są babole np.:
    - główny hol i przykładowo zombie nie wyjdą przez drzwi od biblioteki - można ich tłuc przy otwartych drzwiach - blokuje ich niewidzialna granica.
    - będąc na drabinie jesteśmy nietykalni.

    Sama gra obowiązkowa dla miłośników survival horrorów.

    Skomentuj

  4. majster klepka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-31 13:35

    Aż łezka zakręciła się w oku jak sobie przypomnę tamte czasy gdy pogrywałem w ten tytuł na PSX-ie. Właśnie przechodziłem grę, była 23 w nocy koniec gry. Smutek i zadowolenie z przejścia RE2. Całą sytuację uratował mój stary dostawca gier ( w tamtych czasach ), że właśnie ma dla mnie Tekken 3 i zaraz mi go przywiezie :). I tak się stało.

    Skomentuj Historia edycji

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-31 14:33

      Wzruszające.






      Nobody cares!