Na topie

Roy Taylor odchodzi z AMD Studios

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Podzespoły

Kategoria: Komputery Podzespoły Producenci: AMD

Roy Taylor odpowiadał za nową jednostkę AMD Studios. Po odejściu jej szefa, producent planuje usprawnić jej działania.

  • Roy Taylor odchodzi z AMD Studios
A A

Zaskakujące wieści z obozu AMD. Po pięciu latach współpracy, szeregi producenta opuszcza Roy Taylor – szef jednostki AMD Studios w Hollywood.

Roy Taylor dołączył do zespołu „czerwonych” zaraz na początku 2013 roku. W międzyczasie pełnił kilka funkcji, ale ostatecznie objął stanowisko Corporate Vice President, Media and Entertainment w AMD Studios. Jednostka zajmowała się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań przetwarzania danych, które umożliwiały studiom efektywniejszą pracę nad multimediami i rozrywką.

Póki co nie wiadomo dlaczego Taylor zdecydował się odejść z firmy. Producent też nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat decyzji, jedynie skomentował ją następującymi słowami - „dziękujemy Royowi za jego wkład w rozwój AMD i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach”. Wiadomo jednak, że AMD planuje zreorganizować jednostkę, aby jeszcze bardziej zacieśnić współpracę między zespołami ds. produktu, inżynierii i wsparcia.

Warto dodać, że nie są to jedyne roszady, jakie ostatnio pojawiły się w szeregach AMD. Pod koniec ubiegłego roku do Intela przeszedł Raja Koduri, a w jego miejsce zatrudniono dwóch nowych specjalistów - Mike’a Rayfielda i Davida Wanga.

Źródło: TweakTown

Odsłon: 3818 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2018-02-22 23:40

    Wpierw zmiany na szczycie RTG, teraz w powiązanym Studios. Trzymam kciuki, niech Lisa przeprowadzi dobrą reorganizację.

    Skomentuj

    1. lkozierowski
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-02-23 10:49

      mam wrażenie, że Lisa powinna najpierw zacząć od siebie...

      Skomentuj

      1. mjwhite
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2018-02-23 11:10

        Kapitan zostaje na tonącym statku do końca.

        Skomentuj

        1. Eternal1
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2018-02-23 12:39

          "Tonącym statku?" Fantazja nienawistnych fanboy-ów nie zna granic.

          1. Na cywilnym rynku CPU notują wzrosty za sprawą RYZEN
          2. Na serwerowym rynku CPU notują wzrosty za sprawą EPYC
          3. Wydali (wreszcie) mobilne CPU nawiązujące konkurencję z niebieskimi mobilkami
          4. Dostarczają CPU i GPU do obu największych linii dużych konsol (PS4/Pro oraz XBOX1/X)
          5. stworzyli HBM2 z których korzysta zarówno nVidia i Intel
          6. Pod względem litografii, po latach dogonili Intela.
          7. Afera z Meltdown i Spectre pokazała że procesory AMD są bardziej profesjonalne pod względem technologii bezpieczeństwa zarówno od Intela jak i zaprzyjaźnionego IBM-a.

          Jedynym działem firmy wymagającym reorganizacji jest właśnie RTG co LisaSu właśnie czyni.
          A i tak chodzi tylko o tę część RTG odpowiedzialną za największe desktop-owe GPU, bo segment średni, niski i mobilny maja konkurencyjny.

          Skomentuj Historia edycji

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-23 18:46

            Hahahahahahahah

            A gdzie twój sztandarowy podpunkt z milionami pro userów kupujących radeony pro.
            Coś tam pewnie sprzedają bo nawet w czasach kiepskiego FXa mieli kilka % wiernych psycho fanów twojego kalibru.... ale super komputery dalej buduje się na xeonach i tytanach.

            https://www.top500.org/news/eni-launches-186-petaflop-supercomputer/

            "Pod względem litografii, po latach dogonili Intela."

            Tylko że palcem nie kiwnęli w tym kierunku a jedynie korzystają z pracy innych więc jaka jest w tym ich zasługa?!

            I czemu się czepiasz desktopowego działu RTG? Dostali gównianą vegę więc robili co mogli. Niech się lepiej zarząd weźmie do roboty a nie na wszystkie rynki wciska jedną i tą samą architekturę.

            Skomentuj

          2. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-23 20:11

            ["A gdzie twój sztandarowy podpunkt z milionami pro userów kupujących radeony pro."]
            - przekręcasz słowa i śmiejesz się z wymyślonych haseł (żenada). Wskażesz moje niby słowa? Oczywiście znów tego nie możesz zrobić bo bezmyślnie paplasz jęzorem.
            Nic nie mówiłem o "milionach PRO userów kupujących Radeony." Pisałem że "na kilku największych graczach sektora GPU PRO świat się nie kończy i na świecie jest jeszcze (strzelam) 200,000 mniejszych firm korzystających z akceleracji GPU".

            ["Coś tam pewnie sprzedają bo nawet w czasach kiepskiego FXa mieli kilka % wiernych psycho fanów twojego kalibru"]
            - Jak pustym, płytkim i zewsząd małym trzeba być żeby wyzywać innych ludzi dlatego że mają inne potrzeby i gusta?

            ["Tylko że palcem nie kiwnęli w tym kierunku a jedynie korzystają z pracy innych więc jaka jest w tym ich zasługa?!"]
            - 1. Gdybyś nie zamiatał pod dywan niewygodnych faktów, wiedziałbyś że AMD sprzedało FAB-y w dużej mierze z powodu korupcji Intela.
            - 2. Myślisz że Global dostał litografię od Samsunga w prezencie? Zakupili ją, podobnie jak zakupili FAB-y, patenty i ludzi od IBM-a
            - 3. Global modyfikowali zakupioną litografię na potrzeby X86 ZEN.

            ["I czemu się czepiasz desktopowego działu RTG? Dostali gównianą vegę więc robili co mogli.]
            - VEGA56/64 w trybie @PS oferuje lepszy Performance/Wat niż Polaris-y i ustępuje Pascalom o około 20%.
            (https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_RX_Vega_64/32.html)
            Mniejsze VEGI radzą sobie lepiej. Wygląda na to że jest to bardziej kwestia litografii niż architektury.

            ["Niech się lepiej zarząd weźmie do roboty a nie na wszystkie rynki wciska jedną i tą samą architekturę. "]
            - Myślisz dlaczego tylko najbogatsi gracze rozwijają 2 lub kilka linii architektur jednocześnie? Bo to bardzo drogi luksus. AMD ledwie niedawno zaczęli dobrze zarabiać (ZEN), zamykają stare sprawy, przyspieszyli spłatę zadłużeń, zaczęli zwiększać dotacje na badania. A oczekujesz że będą wydawać tyle kasy co 5x (!) większa nVidia czy 17x (!) większy Intel.

            Ukazujesz rażąco płytkie pojecie o sprawach które nieudolnie komentujesz; nie prezentujesz sobą ani kultury osobistej, ani rzeczowego ogarnięcia tematu, ani podstawowej świadomości uwarunkowań ekonomicznych kształtujących politykę firm.

            Skomentuj Historia edycji

          3. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-23 22:58

            Skoro nv ma dużych graczy to chociażby statystycznie ma i część albo większość tych małych, także tutaj amd jest marginesem rynku czy tego chcesz czy nie.

            Kupowanie gorszego produktu to nie gusta tylko fanatyzm.

            Skoro problemem vegi jest litografia to po co akapit wcześniej tak wychwalasz amd za litografię?! lol

            Amd już rozwijało dwie architektury gpu, polarisa i vegę równolegle nawet jak byli w gorszej sytuacji finansowej. Więc widać że powoli odpuszczają ten rynek.
            A pchanie się w hbm to kolejna głupota zarządu.

            Nv dopiero ostatnio tak urosła (https://www.nextplatform.com/2018/02/09/just-large-can-nvidias-datacenter-business-grow/), po prostu nie popełnia błędów, które popełnia amd.

            Skoro nv ma tylko GPU a amd CPU, GPU, konsole itd. a mimo to nv jest 5x większa to chyba twój mit o tych 200000 firmach z radeonami PRO ostatecznie upadł......

            PS. Płacą ci od ilości teksu?

            Skomentuj Historia edycji

          4. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-02-24 00:47

            ["a mimo to nv jest 5x większa to chyba twój mit o tych 200000 firmach z radeonami PRO ostatecznie upadł......"]
            - człowieku, gdzie napisałem że 200 000 mniejszych firm używa Radeonów PRO?
            Masz tak podstawowe problemy z czytaniem ze zrozumieniem że głowa boli. Napisałem że "używa akceleracji". A wątek, skoro go przywołałeś, tyczył się tego że jeśli firma ma np. 5% światowego rynku GPU PRO to jest to co innego niż 0%. Takie upraszczanie i zakrzywianie rzeczywistości jest dziecinne.

            ["A pchanie się w hbm to kolejna głupota zarządu."]
            - Dzięki temu że AMD przeciera szlaki (co jest trudne u rzadko kiedy opłacalne od razu) nVidia mogła użyć HBM2 w swoich najmocniejszych akceleratorach i uzyskać przepustowość podsystemu pamięci rzędu 1TB/s (najwyższa przepustowość)
            Intel z kolei mógł użyć HBM2 jako VRAM dla mobilnych VEGA-M przenosząc wydajność 3D lekkich, cieniutkich urządzeń konwertowalnych "2in1" do poziomu laptopów z dedykowanym GPU+VRAM.

            Nienawiść zaślepia, gdybyś uczciwie podchodził do tematu, widziałbyś i rozumiał więcej, a tak, rzucasz hasłami bez zastanowienia.

            Skomentuj Historia edycji

          5. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-24 05:20

            Skoro nie pisałeś nigdzie że 200000 używa radeonów pro, to dlaczego nie zgadzasz się ze stwierdzeniem że amd jest marginesem na tym rynku?

            Niech sobie amd przeciera szlaki z hbm ale gdzie są opłacalne dla nich i dla rynku karty z gddr5/5x/6 ?

            Ps. Miałem jeszcze wcześniej dodać że od 2015 intel ma zakaz sprzedaży xeonów do chin więc ci z braku laku musząc brać amd, ale nie wiem czy warto bo znowu nie zaczaisz.

            Skomentuj Historia edycji

          6. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-02-24 07:56

            [Skoro nie pisałeś nigdzie że 200000 używa radeonów pro, to dlaczego nie zgadzasz się ze stwierdzeniem że amd jest marginesem na tym rynku?]
            - (znów) gdzie się z tym nie zgadzam? (znów) nie potrafisz przytoczyć słów na potwierdzenie (znów) zmyślonych założeń. Ja się z liczbami nie kłócę w przeciwieństwie do Ciebie gdzie firmę notującą wzrosty udziałów rynkowych żałośnie nazywasz "tonącym statkiem".
            Wiadomo że 5% rynku GPU PRO można nazwać marginesem rynku, lecz nie można nazwać brakiem.

            [Niech sobie amd przeciera szlaki z hbm ale gdzie są opłacalne dla nich i dla rynku karty z gddr5/5x/6 ?]
            - O Polarisach na GDDR5 słyszał? Tobie na prawdę wszystko jak dziecku trzeba tłumaczyć?
            Ceny z przed szału kryptowalut były dobrze pozycjonowane zarówno dla RX 470/480 jak 1060/3/6, dostępność RX-ów też była dobra.

            [Miałem jeszcze wcześniej dodać że od 2015 intel ma zakaz sprzedaży xeonów do chin więc ci z braku laku musząc brać amd, ale nie wiem czy warto bo znowu nie zaczaisz]
            - tyczyło się to tylko 1 sprawy, zasilenia 3 Chińskich superkomputerów. Reszta sektora prywatnego w Chinach kupuje jakie CPU chce.

            Skomentuj

          7. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-24 13:11

            Jakie wzrosty notuje amd na rynku pro dla gpu z 5 % na 6 % ???? To dowiem się w końcu kto je tak kupuje ?!

            Polaris? HAHAHAHAHAHH 1,5 roczna architektura w której tylko numery zmieniają.....
            Jakiś konkretny następca na ddrach ? słucham.... czy 'wait for navi'.

            Może jednego a może nie, ale mimo pomocy nawet z tej strony dalej jest w d...

            Skomentuj

          8. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-24 14:33

            (Znów) gdzie pisałem że RTG notuje wzrosty na rynku PRO GPU?
            Nigdzie, pisałem że notują wzrosty na cywilnym rynku CPU i serwerowym rynku CPU.
            Polaris 1,5 roczna architektura? a Pascal to ile ma?

            Chłopie masz krytyczne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Masakra człowieku, niemal każdy jeden post przekręcasz żeby pasował do Twoich żałosnych nienawistnych fanboy-skich manipulacji.

            Ja po prostu nie wierzę że można być tak zakłamanym i pustym. Wnioskuję zatem że robisz sobie jaja.
            Tak czy siak, z własnej woli stajesz się toksyczny od środka i wbrew założeniom, wyniszczasz nie innych, a siebie samego.

            Skomentuj Historia edycji

          9. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-24 16:03

            (Znów) gdzie pisałem że .....

            A kogo obchodzi co ty piszesz skoro to same twoje wymysły, ani jednego linka ani jednego cytatu a jedynie same brednie....

            Ja pytam o następcę polarisa a ty mnie pytasz ile pascal ma..... dobra zluzuj portki i wróć jak odświeżysz swoją wiedzę z przed 20 lat....

            Skomentuj

          10. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-24 18:34

            Typowe, niby mnie cytujesz, a gdy trzeba podać coś takiego mówiłem, okazuje się że znów nie potrafisz tego zrobić.

            Dziwka sprzedająca ciało na ulicy jest bardziej prawdziwa i uczciwa w tym co robi niż taki etatowy hejter jak Ty.
            Kłamiesz i prowokujesz a zapytany o podstawy i cytaty - uciekasz jak tchórz i zasłaniasz się wyśmiewaniem i arogancją.

            Na nowo definiujesz termin istoty wcielonej pozbawionej jakiegokolwiek cienia honoru i uczciwości. Znam 6-latka który ma w sobie więcej męstwa, uczciwości i honoru niż Ty.

            Skomentuj

          11. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-24 22:31

            "AMD stworzyło super litografię chociaż to litografia jest problemem vegi, ale dobrze że Lisa Su rozwala desktopowy dział radeona bo to wszystko przez nich"

            Z poważaniem
            @Eternal1

            Skomentuj

          12. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-02-25 07:54

            Tak "rozwala" że pierwszy raz w Historii Intel robi tak spektakularną reklamę największemu konkurentowi - sprzedając sklejkę MCM z trzeba układami z których aż 2 są autorstwa AMD (GPU i VRAM)
            Raja jest zasłużony dla branży, lecz był tak "dumny" z efektu prac RTG że AMD po premierze V64 zalecało zaprzyjaźnionym redakcjom skupić się na testach V56 a model V64 dołączył do grona reaktorów jądrowych obok HD2900XT oraz GTX480.

            Raja uratował swój honor wyposażając V64/56 w tryb @PowerSaver znacznie podnoszący sprawność energetyczną lecz ten jest opcjonalny, nie bazowy. Skutkiem czego V64 w trybie bazowym i tak narobił niepotrzebnego zamieszania.

            Skomentuj

          13. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-25 09:03

            Przecież to ty napisałeś że rozwala, więc teraz sam sobie przeczysz....

            "VEGA56/64 w trybie @PS oferuje lepszy Performance/Wat niż Polaris-y i ustępuje Pascalom o około 20%."

            Ale navi zaoferuje znacznie mniej w dodatku ma mieć nex gen memory więc pewnie znowu wpakują się w jakieś g...

            https://pcmod.pl/wp-content/uploads/2016/05/amd-gpu-roadmap.jpg

            Skomentuj

          14. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-25 09:14

            Użyłem słowa "rozwala"? nie, napisałem "reorganizuje".
            To co innego bo reorganizacja oznacza destrukcję i konstrukcję.
            Zaś rozwałka tylko te pierwsze.

            mjwhite mistake counter: 1375

            Skomentuj

          15. Eternal1
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-02-25 09:18

            Skąd wiesz jakie pamięci będzie miał NAVI? Wróżka jesteś?
            AMD od jakiegoś czasu pracuje nad kontrolerem GDDR6, więc na razie nic nie wiadomo, po za tym dałeś link do roadmapy z 2016 roku a nawet tam pisze że "może ulec zmianie".

            mjwhite mistake counter: 1376

            Skomentuj

          16. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-25 13:05

            daj nowszy roadmap...

            PS. A kto powiedział że gddr6 będzie tani i łatwo dostępny?

            Skomentuj Historia edycji

          17. Eternal1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-26 07:48

            https://muropaketti.com/wp-content/uploads/2018/01/amd-graphics-roadmap.jpg
            NAVI zdaje się być przesunięte na 2019 a w 2018 czeka nas premiera VEGA w 7nm.

            [PS. A kto powiedział że gddr6 będzie tani i łatwo dostępny?]
            - GDDR6 to będzie nowość więc raczej nie będzie specjalnie tania, z dostępnością może być trochę lepiej w stosunku do HBM2 z racji tego że największe (zabezpieczone) dostawy HBM2 trafiają na rynek PRO. GDDR6 jest raczej tworzony na rynek konsumencki (wydajnością jednak ustępuje HBM2).

            Skomentuj

          18. mjwhite
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-26 13:06

            A ta vega 7nm to będzie średni segment? następca polarisa?

            Skomentuj

        2. tazik21
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-24 17:37

          mjwhite

          za to "krzanicha"(intel) nie tykają, tylko dlatego- w myśl "zasady"- "gówna nie tykaj, bo będzie śmierdzieć".

          Wygląda, że intel to bardzo słaba "firemka".

          Jeszcze trochę i się z kończy dawanie i7 za darmo, trolom internetowym- jestem w wtedy ciekaw co będą pisać na forach o intelku XD