Na topie

Samsung przygotowuje Galaxy Note III z zakrzywionym ekranem - premiera w październiku

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Smartfony Producenci: Samsung

Co ciekawe, jego dostępność miałaby być ograniczona, ponieważ producent wypuścić ma na rynek rzekomo określoną liczbę egzemplarzy.

Samsung Galaxy Note III z elastycznym ekranem

AA

Mogłoby się wydawać, że po premierach Galaxy S IV i Galaxy Note III firma Samsung nie będzie w tym roku prezentować już szczególnie interesujących smartfonów. Może okazać się jednak, że doczekamy się debiutu naprawdę ciekawego urządzenia, którego cechą charakterystyczną będzie elastyczny ekran.

Przecieki na temat smartfonów z tego typu wyświetlaczami pojawiają się już od dawna. Nad ich przygotowaniem najbardziej skupiają się obecnie firmy LG i Samsung. Najnowsze informacje wskazują na to, że na rynku jako pierwsza zadebiutuje konstrukcja tej drugiej.

"Planujemy zaprezentować smartfona z zakrzywionym ekranem na konferencji w Korei Południowej w październiku." - D.J. Lee, szef marketingu strategicznego firmy Samsung

Niestety szczegóły pozostają na chwilę obecną tajemnicą. Spekuluje się jednak, że nie będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym urządzeniem, ale ze specjalną wersją Galaxy Note III (Galaxy Note III Active?). Jest to o tyle prawdopodobne, że jeszcze przed jego premierą pojawiały się informacje przypisujące mu tego typu ekran. Co ciekawe, jego dostępność miałaby być ograniczona, ponieważ producent wypuścić ma na rynek rzekomo określoną liczbę egzemplarzy.

Bez względu na to nie należy spodziewać się jednak urządzenia, które da się dowolnie wyginać. Ekran będzie najprawdopodobniej zakrzywiony do krawędzi standardowej obudowy, a jego elastyczność sprowadzi się do zwiększonej wytrzymałości i odporności na stłuczenie.

Czekamy na zapowiadaną prezentację, bo jest szansa na to, że ciekawa technologia wreszcie zawita na rynek i z czasem stanie się powszechnie dostępna.


 

Źródło: cnet, blog.crazydeals, lowyat

Odsłon: 7093 Skomentuj newsa
Komentarze

6

Udostępnij
  1. alkold
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2013-09-25 19:22

   za szybko chłopie ekran dotykowy już wynaleźli w 1973r. ale nie wyszedł do użytku społecznego tylko dla tego że był to zbyt szybki skok technologiczny jeszcze dodam że był to do użytku tylko wojskowego

   jeśli nie wierzysz sprawdź sobie tutaj http://gadzetomania.pl/2013/07/04/dotykajmy-urzadzen-elektrycznych-jak-dziala-ekran-dotykowy

   więc nie wiadomo kiedy dokładnie opracowano te technologie co są teraz

   Skomentuj

 1. mikipl21
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-09-25 19:20

  Ta hybryda z reklamy jest naprawdę ciekawa. Wreszcie nie było by problemów z rozdzielczością :). Złożony do dzwonienia, poczty, muzyka itp. a gdy go rozłożymy filmy, gry, internet

  Skomentuj

 2. steelek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-09-25 19:46

  Jak tak patrze na ten film to mi sie koncept nokii sprzed 100 lat przypomina

  http://www.youtube.com/watch?v=IX-gTobCJHs

  Skomentuj

 3. BARTOL48
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-09-25 20:03

  Przecież ten cieniutki i giętki ekran to żadna rewolucja. Widziałem to już jakieś 2 lata temu a na filmie oklaski jakby nie wiedzieli co to oled.

  Skomentuj

 4. gaijin88
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2013-09-25 21:28

  Wow :) Jeszcze do nie dawna nie można było nadążyć za komputerami, teraz się to ustabilizowało w miarę, za to poszły do przodu matryce, smartphony, tablety :)

  Skomentuj

 5. Dragonik
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-09-25 23:19

  Jak to mówią hajs się musi zgadzać.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!